Назустріч міжнародному фестивалю “Київські музичні прем’єри-2023” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Назустріч міжнародному фестивалю “Київські музичні прем’єри-2023”
Київський камерний оркестр
Пономарчук Наталія
Загайкевич Алла
Польова Вікторія Валеріївна
Назустріч міжнародному фестивалю “Київські музичні прем’єри-2023”
25 травня у Національній філармонії України відбудеться унікальний концерт
22 травня 2023, понеділок
Поширити у Facebook

Київський камерний оркестр під керівництвом диригентки Наталії Пономарчук зіграє дивовижну концертну програму сучасної української академічної музики: від її патріарха Леоніда Грабовського до яскравої львівської композиторки Любави Сидоренко; неначе коштовні діаманти у програмі – нові твори Алли Загайкевич та Вікторії Польової.

Програма концерту:
Л. Грабовський – Concerto Misterioso для дев’яти інструментів (присвята Катерині Білокур)
А. Загайкевич – «І тільки очерет блищить на сонці» (прем’єра в Україні)
Л. Сидоренко – Chamber music
В. Польова – Music is coming (прем’єра в Україні)

Concerto misterioso Грабовського створено 1977-го, але прем’єри автор чекав майже 30 років!

Цей твір – вершина авторського методу алгоритмічної композиції. Математичний підхід, зрештою, не заперечує «емоції»: чітка й прозора фактура, колоритність тембральних фарб змальовують тихі, ніжні, таємничі й одночасно грайливі звуки-образи.

Це чи не найдосконаліший музичний «переклад» оригінальних робіт художниці Катерини Білокур, пам’яті якої присвячено твір.

У назві твору Алли Загайкевич звучить рядок з містерії українського поета Олега Лишеги «Друже Лі Бо, брате Ду Фу». Як відзначає авторка в анотації, ця музика змальовує пейзаж воєнного часу: «природа хоч і зранена, але все одно залишається найбезпечнішим прихистком для людини…».

Твір було написано для Le Nouvel Ensemble Moderne під час мистецької резиденції композиторки в Монреалі у жовтні-грудні 2022 року. Присвячується митцям на війні.

Chamber music львів’янки Любави Сидоренко створено 2009-го на замовлення Фундації «Pro Musica Viva» для польського молодіжного оркестру Sinfonia Iuventus.

П’єса інспірована фільмом Андрія Тарковського «Соляріс» та поезією Віслави Шимборської. Свого часу композиція з великим успіхом прозвучала у філармоніях Любліна, Варшави, Львова та Києва.

Світова прем’єра нового твору Вікторії Польової відбулася зовсім нещодавно у Берліні. В одному з відгуків у німецькій пресі «Music is coming» української композиторки називають «найдивовижнішим враженням вечора». Сама ж Вікторія розповідає : «Для мене весь світ сповнений болю та відчаю.

Зараз понад усе мені потрібна надія. Навіть розбійник на хресті отримав обітницю бути в Едемському саду. Ця обітниця звучить у Гайдна в «Семи словах» – сподівання на життя посеред пекла. Людина не виживає в цілковитій темряві, їй потрібна хоч краплина спокою, щоб вдихнути. Зупинитись і відчути тишу.

Шевченко колись співав: «Світе тихий, краю милий, моя Україно». Мій твір – це такий острівець тихого світла всередині відчаю.

Правда теперішнього світу – це війна і смерть. Але тихий світ і рай – це теж реальність, може й ще більша. Може це не на часі, але є те, що поза часом».









Фото: Дмитро ГОЛОВЧЕНКО
Колектив: Київський камерний оркестр
Диригент: Наталія Пономарчук
Композитор:Алла Загайкевич, Вікторія Польова
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Київські Музичні Прем’єри"



Інші:

З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
Презентація проєкту «Крилате мистецтво»: об’єднуємось задля перемоги
«Незрівнянна»
Скарби архітектури: Закарпатська філармонія відкриває свої двері для відвідувачів
Фестиваль, що залишається з містом: у Харкові стартує KharkivMusicFest
Національна оперета готує сюрприз для глядачів
«Pro et Contra. Сцена нової музики»
Виставка «Чорнобиль. Обʼєкт укриття» в Українському Домі
Хор “Гомін” вирушає у свій перший тур Північною Америкою
Світла пам’ять: пішла з життя легенда української хорової школи Галина Горбатенко
Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
      © 2008-2026 Music-review Ukraine