|
Київська консерваторія оголосила програму святкування сторічного ювілею
2 листопада 2013, субота
Поширити у Facebook
На честь сторічного ювілею Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського в Києві з 1 по 5 листопада відбудеться безліч культурних подій, серед яких: добродійний вечір, привітання від Санкт-Петербурзького «Дому музики», міжнародна конференція та інше.
Про це розповів ректор Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, професор, народний артист України Володимир Рожок на прес-конференції, передає кореспондент Укрінформу.
«Через кілька днів, 3 листопада, ми відзначаємо сторіччя нашої Академії. Кульмінацією ювілею стануть 1-5 листопада, коли відбудеться безліч масштабних і дуже цікавих подій. У програмі - імена видатних особистостей Академії, а також зарубіжні гості», - сказав Рожок.
За його словами, 1 листопада відбудеться «Приношення Академії від Санкт-Петербурзького Дому музики» за участю лауреатів міжнародних конкурсів, скрипаля П.Мілюкова, піаніста М.Култишева та інших. Прозвучать Концерт для скрипки з оркестром А.Хачатуряна і Концерт № 2 для фортепіано з оркестром П.Чайковського.
Перший щорічний добродійний Гала-вечір, організований «Фундаторкою спадщини Терещенка», Фондом «Батьківська земля» і Академією пройде 2 листопада. Під час Вечора відбудеться аукціон і концерт за участю Симфонічного оркестру Академії, народних артистів України Т.Штонди, А.Швачки, Р.Гриньківа. За ініціативою «Фундаторки спадщини Терещенка», Фонду «Батьківська земля» і ректора Академії засновано три стипендії: для студента, аспіранта і молодого педагога, відбудеться «Опікунська рада Академії» на чолі з Мішелем Терещенком.
Рожок розповів, що 3 листопада в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври відслужать Божественну Літургію і хвалебний молебень на честь 100-річчя Академії. «У храмах всіх конфесій України звучатимуть передзвони, як це було 100 років тому на честь відкриття Київської консерваторії. Ми звернулися до церкви - і вона нас підтримала. Також буде задіяно чотири професійні хори», - підкреслив він.
Водночас ректор НМАУ зазначив, що до 100-річчя Академії видана книга «Академія на рубежі століть» і знято фільм «Дух високої ноти», він не повторює створений п'ять років тому до 95-річчя.
Співробітник Національного банку України, автор пам'ятних монет Роман Чайковський повідомив, що на честь сторіччя Академії Національний банк України випустив монети номіналом дві і п'ять гривень. «На них змальовано портрет Чайковського, скрипковий ключ, нотний стан і фортепіано», - сказав він.
Як зазначив художній керівник Санкт-Петербурзького «Дому Музики», професор, народний артист РФ Сергій Ролдугін, святкування сторічного ювілею з таким великим розмахом говорить про любов українського і російського народу до тих досягнень і до того мистецтва, яке демонструють українські артисти. «Санкт-Петербурзький «Дім Музики» прислав одних з кращих своїх вихованців. Для нас є дуже великою честю і відповідальністю виступати перед українськими слухачами, тому що культура класичної музики у вашій країні наскільки велика і шанована нами, що іншого підходу ми не мислимо», - підкреслив Ролдугін.
Водночас, проректор з творчих і міжнародних питань НМАУ, кандидат мистецтвознавства, доцент, заслужений діяч мистецтв України Леся Олейник висловила надію про те, що вихованців НМАУ ім. Чайковського знатимуть як за кордоном, так і у власній країні.
«Ми хочемо заявити про себе, що наша консерваторія - це музична держава, посланцями якої є наші педагоги, студенти, аспіранти, і вони несуть свій статус дуже високо. Щодня ми отримуємо нових лауреатів, нових переможців, і наше завдання, щоб про них знали не лише за кордном, але і в своїй країні», - зазначила вона.
Діячі мистецтв: Володимир Рожок, Леся Олійник
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний гранд-фестиваль «VIVAT ACADEMIA»
Джерело: Укрінформ
|