Новина |
|
|
|
|
У Харкові до 100-річчя першого українського оперного театру — ХНАТОБу — покажуть оперу "Енеїду"
5 липня, субота
Поширити у Facebook
5 та 6 липня в одному з укриттів у Харкові відбудеться прем'єра опери "Енеїда". Її Харківський національний театр опери та балету ставить на честь свого 100-річчя як першого українського оперного театру. Квитки на прем'єру — розкуплені.
До створення наймасштабнішої прем’єри року залучили майже весь колектив театру, розповів Суспільне Харків генеральний директор театру Ігор Тулузов.
"Мабуть, за масштабами вони трошки менші, бо дійсно, ми ж розуміємо, різницю великої сцени й тієї сцени, з якою ми зараз працюємо. Це дуже велика різниця. Але я сподіваюся, що ми зможемо потім всі ці вистави, які ми зробили на лофт-сцені, з часом адаптувати на велику сцену, й вони будуть йти на нашому головному майданчику", — каже Тулузов.
Загалом, до ювілею театрали підготували дві прем’єри — "Енеїду" Миколи Лисенка та твір Золтана Алмаші про Тараса Шевченка "ТГШ. Подорож у часі".
За словами режисерки-постановниці Жанни Чепели, "Енеїда" Миколи Лисенка — це окремий твір, який не варто плутати з поемою Котляревського.
"Лисенко взяв за мотиви поему Котляревського й переробив її по-своєму. Взагалі-то вся ця опера, мені здається, вона про нас, українців. Якими ми можемо бути, якими ми буваємо. Через сміх ми висміюємо вади своїх характерів, якихось національних особливостей. Є два персонажі — Еней та Дідона, які є таким моральним плюсом, дуже високим", — розповіла Чепела.
Нам пощастило мати таку професію, через яку ми можемо перепрожити це все. Ми можемо все це випустити й піднятися над цим всім. Через мистецтво, через красу музики й слова. Донести все це до глядача й поділитися цим.
В умовах війни театр змінив свою роботу — через повітряні тривоги та удари по Харкову вистави показують виключно в укритті. А ось частину репетицій проводять на головній сцені через насичений графік роботи майданчика під землею, розповів директор театру Ігор Тулузов.
Вирішили використовувати ті майданчики, у яких є більш-менш можливість це робити з вимогами безпеки, які дійсно, є. І тому головний репетиційний процес проходить саме на великій сцені. Це наш біль, тому що, дійсно, репетиційний процес і процес наших виступів дуже непростий.
Прем’єри воєнного часу, за словами керівника театру, намагаються робити інтерактивними та близькими сучасному глядачу. Це відображається і на костюмах героїв — художник-постановник Костянтин Пономарьов для "Енеїди" створив не історичні, а сучасні костюми з етнічними мотивами. Деякі з них мають особливий сенс, зазначив Пономарьов.
Як фешн-дизайнер, я тяжію до подіумів, тому у нас корабель — це подіум.
Щодо цих валізок на спині, як би вам сказати, наші троянці, вони майже емігранти, тому що вони покинули свої домівки заради кращої долі. І це — пам’ять про рідний дім, який людина все життя несе з собою

Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Джерело: suspilne.media
|