Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
Василевич Юрій
Олійник Леся Степанівна
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
26 листопада 2018, понеділок
Поширити у Facebook

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка За результатами таємного голосування премію імені М. В. Лисенка у 2018 році присуджено:
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості» композитору Пілютікову Сергію Юрійовичу за твори: Концерт «Чорний дзвін» для фортепіано та симфонічного оркестру (2016 рік), «Око» длякнопочного акордеону та симфонічного оркестру (2017 рік), Концерт для скрипки та симфонічного оркестру «Ложь порхающей бабочки» (2017 рік);
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» саксафоністу Василевичу Юрію Володимировичу за концертну діяльність протягом останніх 5-ти років;
 
за напрямом «За видатні досягнення в музикознавстві» музикознавцю Олійник Олександрі (Лесі) Степанівні за серію статей 2013-2017 років з проблем розвитку та популяризації української сучасної музики.

 
 
Пілютіков Сергій Юрійович (1965 р. н.) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедру композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (клас композиції
Олександра Щетинського).  Директор департаменту по створенню музичної продукції телеканалу СТБ.

Засновник та художній керівник Ансамблю нової музики «Рикошет» (з 1999 р.). Член Національної спілки композиторів України. лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, володар мистецьких премій та гранту Президента України молодими діячами у галузі музичного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Як музично-громадський діяч організував низку творчих проектів: курс публічних лекцій «Сучасні композиторські техніки», майстер-класи з композиторами Б. Шеффером, Г.Рое, Р. де Рааф та ін., серію публічних лекцій-бесід з композиторами В. Сильвестровим, О. Щетинським.  Твори композитора постійно звучать на численних фестивалях фестивалях як в Україні, так і за кордоном.

Співпрацює з багатьма оркестрами, серед яких Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Симфонічний оркестр Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», квартет саксофоністів під орудою Юрія Василевича, Цюріхський ансамбль нової музики (Швейцарія), Ксенакіс-ансамбль (Нідерланди), Стокгольмський квартет саксофоністів (Швеція) та ін., а також з оркестрами обласних центрів України. У творчому тандемі з композитором Сергієм Зажитьком створили проект у стилі рок-музики «Heat»/«Спека» та «Карнавальна спека».

 
 
Василевич Юрій Володимирович (1951 р. н.) – український кларнетист і саксофоніст, заслужений артист України, соліст оркестру Національної опери України, засновник та керівник Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Інститутумистецтв.Закінчив Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського як соліст та концертний виконавець (клас професора В’ячеслава Тіхонова).

Лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, член журі конкурсів виконавців на духових інструментах, володар численних відзнак і мистецьких премій, постійний учасник міжнародних мистецьких фестивалів, семінарів та майстер-класів закладів мистецької освіти як в Україні, так і за кордоном.У творчому доробку артиста понад 3500 концертів,  численні записи у фондах Українського радіо.

Особливу увагу Юрій Василевич приділяє пропаганді українського мистецтва. Він – перший виконавець творів вітчизняних композиторів: Левка Колодуба, Віталія Годзяцького,Кармели Цепколенко, Віталія Губаренка, Івана Тараненка, Сергія Пілютікова, Юрія Іщенка та багатьох інших. Також артист є автором та ініціатором багатьох концертних програм в Національній філармонії України.

 
 
Олійник Олександра (Леся) Степанівна (1945 р. н.) – український мистецтвознавець, музично-громадський діяч, журналіст, доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського по класу фортепіано та аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України.

Науковий доробок Лесі Олійник становить понад 300 публікацій, серед яких монографії, наукові статті, відгуки на дисертації, передмови до буклетів, публікації у засобах масової інформації («Дзеркало тижня», «День», «Культура і життя», «Музика» тощо). Активну участь музикознавець бере у всеукраїнських та зарубіжних наукових конференціях, а також здійснює наукове керівництво кандидатських дисертацій. У своїх працях Леся Олійник розглядає розвиток української музичної культури в контексті розвитку європейської та світової. Особливу увагу музикознавець приділяє творчості Миколи Лисенка, ВіталіяГубаренка, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича, Кармели Цепколенко, Віктора Косенка, Мирослава Скорика.

Леся Олійник веде активну просвітницьку діяльність, є ініціатором, організатором та автором численних мистецьких проектів, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, філармонійних циклів, радіо та телепередач. Також плідно співпрацює з дипломатичними установами та культурними центрами різних держав в Україні. Найбільш відомий громадськості її авторський проект «Музичні діалоги», в якому взяли участь понад 200 різних держав.


Виконавці: Юрій Василевич
Музикознавці: Леся Олійник
Джерело: mincult.kmu.gov.ua



Інші:

В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
33.jpg