Луганчанка Олена Токар перемогла в міжнародному музичному конкурсі ARD Musikwettbewerb у Мюнхені. | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Луганчанка Олена Токар перемогла в міжнародному музичному конкурсі ARD Musikwettbewerb у Мюнхені.
Токар Олена Миколаївна
Луганчанка Олена Токар перемогла в міжнародному музичному конкурсі ARD Musikwettbewerb у Мюнхені.
Це вже третя відзнака протягом одного року, яку здобуває український виконавець в міжнародних конкурсах з класики у Німеччині
22 вересня 2012, субота
Поширити у Facebook
Джерело: deutsche-welle.com

Олена Токар, сопрано. Фото з сайту: http://www.deutsche-welle.com
Молода оперна співачка з України Олена Токар здобула перемогу на 61-му Міжнародному музичному конкурсі ARD Musikwettbewerb в Мюнхені.

25-річна Олена Токар не могла стримувати своїх почуттів. "Я почуваюся... не знаю як. Я дуже здивована і щаслива виграти приз у Німеччині. Це неможливо. Я такого не очікувала",- сказала українка в інтерв'ю Bayrischer Rundfunk після отримання нагороди, першої премії міжнародного музичного конкурсу ARD-Musikwettbewerb у Мюнхені.

Юна сопраністка справила враження на голову журі Бріґітте Фассбендер. "Вона має чудову техніку і в ході конкурсу вдосконалювала свої вміння. Врешті-решт вона вклала душу та виконала твір дуже чуйно. Виконання справило враження і цілком нас переконало",- розповіла Фассбендер.

Цього року у співочому змаганні брала участь одна-єдина представниця України. Водночас Південну Корею представляли аж тридцять конкурсантів, Російську Федерацію – шість.

У категорії "спів" серед чоловіків перше місце залишилося вільним. Натомість двоє співаків – з Південної Кореї та США – поділили між собою друге місце. У жіночому змаганні також присуджено дві других премії. Обидві вони дісталися молодим оперним співачкам з Південної Кореї.

ARD-Musikwettbewerb, що вважається одним з найбільших міжнародних конкурсів для молодих музикантів, і в якому свого часу перемагали такі відомі майстри, як оперна співачка Джессі Норман або альтист і диригент Юрій Башмет, започаткували 1952 року. Наступного року в Мюнхені змагатимуться молоді таланти світу в категоріях: скрипка, альт, фагот та фортепіанне тріо.

Призовий фонд цьогорічного музичного конкурсу ARD становив 200 тисяч євро. Український тріумф став підсумком інтенсивного багаторівневого відбору, на який подали заявки майже півтисячі музикантів. До конкурсної програми були допущені 230 музикантів з 36 країн світу, що боролися у категоріях "спів", "кларнет" та "струнний квартет", відзначає агентство dpa.

Це вже третя відзнака протягом одного року, яку здобуває український виконавець в міжнародних конкурсах з класики, що відбулися у Німеччині. І вдруге конкурсанта з України вшановують за віртуозний спів.

Як відомо, у жовтні 2011-го на Міжнародному конкурсі оперних голосів Neue Stimmen у німецькому Гютерсло здобула тріумф випускниця київської Національної музичної академії Ольга Безсмертна. За традицією, переможець "Нових голосів" бере участь у Бетховенському фестивалі, який нині триває. Тому один з пунктів фестивалю - сольний концерт Безсмертної у Бонні 7 жовтня.

У попередньому ARD-Musikwettbewerb у вересні 2011 року першу премію отримав український піаніст Олексій Горлач. На жовтень та грудень 2012 року в нього вже заплановано два концерти в Німеччині.

Олена Токар, сопрано.



Виконавець (артист): Олена Токар
Джерело: deutsche-welle.com



Інші:

Зірковий дебют Юлії Алексєєвої в опері "Floria Tosca" Джакомо Пуччіні
Різдвяна ораторія та українські колядки
«Що мені розповідали ангели…»
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Закриття
Фестиваль-премія "ГРА-2025"- названо переможців
Грудень у Харківській національній опері
У Львівській філармонії відкрили V Конкурс імені Василя Сліпака
Національна філармонія України та Сумська обласна філармонія підписали угоду про партнерство
«Усна історія для спадщини танцю»
Книжка про особливу будівлю у Львові
КОНЦЕРТ-ПРИСВЯТА: МУЗИКА ФЕРРЕР ФЕРРАНА ТА ПОЕЗІЯ ПАВЛА ВИШЕБАБИ
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Грудень натхнення в Музеї Соломії Крушельницької
Найказковіший місяць у Національній опері – грудень!
Одеський Національний академічний театр опери та балету
В Україні запустили boychukists.com — першу платформу про бойчукізм.
Вийшов документальний фільм «Кірт» про українського військового Кирила Беркаля
В Україні створили музичний проєкт, присвячений авторам «Розстріляного відродження»
«Мистецька Фортеця»
Сучасні композитори створили музику, присвячену українському індустріальному Сходу
Балет «Мавка» Вікторії Польової – нова прем’єра Львівської національної опери у постановці творців «Тіней забутих предків»
Stabat Mater - особливий твір Олександра Родіна
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Музика моря, відваги, заліза та бетону
Ректорка Харківського університету мистецтв увійшла до наглядової ради Українського культурного фонду
У Відні розпочався Європейський тиждень сучасної опери
«Пісня на добро»
Класика зі смаком джазу
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Магія наближається...
Музика солідарності: сучасна польська композиторка Александра Брейза в Національній філармонії України
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Відкриття
«Перетинаючи темряву» — з’явився перший диск українських творів для саксофона і фортепіано
Оркестр під зорями
Голос серця
Анімаційний документальний фільм «Я померла в Ірпені» української режисерки Анастасії Фалілеєвої отримав європейську премію Emile
Головна театральна подія року: 7 GRA визначить лавреатів
«Бароко без меж»
Кері-Лінн Вілсон виступить у Львові із великими прем'єрами
Хвилі і музика: Театр ім. Лесі Українки готує прем'єру вистави "Легенда про піаніста" з професійним джазменом у головній ролі
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_958.jpg