|
У Києві розпочався Міжнародний фестиваль «Віртуози планети»
11 та 12 листопада Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця презентує IV Міжнародний музичний фестиваль "Віртуози планети"
10 листопада 2010, середа
Поширити у Facebook
Ідея організації та проведення Фестивалю належить Міжнародному конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця і базується на розумінні існування сприятливих передумов для впровадження у мистецький простір України фестивалю "Віртуози планети" як щорічної культуро-просвітницької акції України міжнародного масштабу.
Організатори фестивалю – Міністерство культури і туризму України, Київська міська державна адміністрація, Національна філармонія України, Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра, Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця.
Даний проект викликав великий інтерес у Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів. У своєму вітанні Фестивалю Президент Всесвітньої федерації Маріанна Гренвіг підкреслила значення нової ініціативи Міжнародного благодійного конкурсу Володимира Горовиця "… що є не тільки дуже важливою для кар`єри молодих артистів, а також, стане візитною карткою Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця, міста Києва як культурного центру, Всесвітньої федерації".
«Проект, ініційований Міжнародним благодійним фондом конкурсу Володимира Горовиця, унікальний тим, що вперше у світовій практиці представники виконавської еліти планети, переможці найпрестижніших конкурсів світу - володарі перших премій, виступають в рамках одного фестивалю» (Юрій Зільберман, Президент Фонду)
Перший фестиваль, присвячений 50-річчю Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів, відбувся 14-16 вересня 2006 року на сценах Національної філармонії України і Національної опери України ім.Т.Г.Шевченка. Його учасниками стали переможці Міжнародних конкурсів: ім. Нікколо Паганіні (Італія), пам`яті Володимира Горовиця (Україна), Карла Нільсена (Данія), Тібора Варги (Швейцарія), ім. Родольфо Ліпіцера (Італія), "Citta di Porcia" (Італія), "De La Ville de Paris" (Франція), Л.Бетховена (Австрія), Maria Callas Grand Prix (Греція), "Queen Sonja Song Competition" (Норвегія), у Більбао (Іспанія), у Сантандері "Paloma O`Shea" (Італія),
В концертах Другого Фестивалю (27-28 вересня 2007 року) брали участь лауреати міжнародних конкурсів: "Празька весна" (Чехія), ім. Карла Нільсена (Данія), "Printemps de la guitare" (Бельгія), ім. Гези Анда (Швейцарія), у Преторії (Південна Африка), ім. Родольфо Ліпіцера (Італія), у Лідсі (Велика Британія), ім. Франсіска Віньяса (Іспанія), у Клівленді (США).
В концертах Третього Фестивалю (24-26 вересня 2008 року) брали участь лауреати міжнародних конкурсів: у м. Хамамацу (Японія), ARD (Німеччина), «Citta di Porcia» (Італія), "Паломи О'Ши" (Іспанія), “Premio Vittorio Gui” (Італія), ім. П.І. Чайковського (Росія), "Празька весна" (Чехія), ім. Фріца Крейслера (Австрія)
Цього року на IV Міжнародний музичний фестиваль "Віртуози планети" запрошені талановиті виконавці з США, України, Росії та Франції.
Музиканти гратимуть соло та у супроводі Академічного Симфонічного оркестру Національної філармонії України, диригент – народний артист України, Микола Дядюра.
На фестивалі виконавську майстерність киянам та гостям столиці продемонструють такі талановиті музиканти:Олександр Хрустевич (Україна, баян)
Лауреат Міжнародного конкурсу-фестивалю баянно-акордеонного виконавського мистецтва «AccoHoliday» (Україна)
Коли кількість переглядів користувачами зі всього світу викладеного в інтернеті відео з грою Олександра перевищила півмільйона – це вже засвідчило не тільки надзвичайну майстерність виконавця, але і про його неймовірну популярність. Як написано у каталозі Ньюпортского музичного фестивалю, де Олександр виступав цього року: «…його відео швидше поширюється, ніж його пальці торкаються клавіш баяну».
Лауреат Міжнародних конкурсів: “Golden Accordion” (Нью-Йорк, США), «Грай мій баян» (Ржев, Росія), «Від бароко до джазу» (Вроцлав, Польща), “AccoHoliday” (Київ, Україна). Виступає з концертами у містах України, Австрії, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Росії.
З 2007 року Олександр працює у Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України ім. П.П.Вірського.
До нещодавніх творчих досягнень Олександра можна віднести виступ із зіркою світового масштабу Боббі МакФерріном (вокалістом, композитором, володарем багатьох нагород Греммі); участь у XIII міжнародному фестивалі «Київські літні музичні вечори», Міжнародному літньому фестивалі «Нова музична генерація» (Вільнюс, Литва), Міжнародному музичному фестивалі Ньюпорт (США).
Програма:
Й.Пахельбель. Чакона фа- мінор
Г.Венявський. Скерцо-тарантела тв.16
С.Рахманінов. Вокаліз тв.34
Баркарола тв. 10 №3
М.Балакірєв. «Ісламей» тв.18 транскрипція Ігоря Жильцова
М.Скорик. Мелодія
П.Чайковський. Концерт для скрипки з оркестром тв.35, III ч. Finale. Allegro vivacissimo транскрипція Володимира Зубицького
Вадим Неселовський (Україна, фортепіано)
Лауреат Міжнародного конкурсу джазових композиторів ім.Телоніуса Монка (США)
Цьогорічну перемогу у Міжнародному конкурсі джазових композиторів імені Телоніуса Монка (Thelonious Monk International Jazz Composers Competition) одесит Вадим Неселовський здобув створивши композицію «Журба».
Піаніст Вадим Неселовський – унікальний музикант, в його виконанні поєднується традиції академічної та джазової шкіл, що є прекрасною базою для опанування різних стилів, для розвитку багатьох напрямів музичного виконавства.
Вадим навчався академічної музики в Одеській державній музичній академії ім. А.В. Нежданової та став одним з наймолодших студентів цього закладу. Продовжив навчання у Вищій музичній академії Ессена (Німеччина). Джазову освіту здобув у престижному коледжі Берклі (Бостон, США), де настільки вразив віце-президента коледжу, Гері Бьортона (Gary Burton), що той запросив Вадима до свого ансамблю.
Також Вадим закінчив Інститут Телоніуса Монка (Thelonious Monk Institute), відбір до якого проводять такі метри як Теренс Бланшард (Terence Blanchard) та Хербі Хенкок (Herbie Hancock). У 2009 році Вадим став першим в історії українцем, якого запросили як штатного викладача до коледжу Берклі.
Зараз Вадим навчається в аспірантурі з перспективою отримання ступеня «доктор джазових наук».
Вадим – володар багатьох престижних нагород: конкурс молодих джазменів (Young Jazz NRS Competition), друге місце на Лейпцигськом конкурсі імпровізації (Leipzig Improvisation Contest), в 2002-2003 отримав нагороду фортепіанного відділення університету Берклі (Berkley's Piano Department), друге місце на V Міжнародному конкурсі джазових піаністів Марсьяля Соляля (жовтень, 2010 Париж, Франція)
Програма:
В. Неселовський. «Весняна пісня»
В. Неселовський. «Без коментарів»
Ф. Хаббард. "Як Чарлі"
В. Неселовський. «Королівство дощу»
В. Неселовський. Іімпровізація на теми II ч. Андантіно in modo di canzona Симфонії №4 П. Чайковського,В. Неселовський. "Сан Феліо"
Олександр Піроженко (Росія, фортепіано)
Лауреат ІІ премії Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Київ, Україна)
Олександр – відомий гастролюючий музикант, який дає концерти у містах Росії, України, Естонії, Латвії, Казахстану, Грузії, Німеччини, Австрії, Франції, Великої Британії, США, Нідерландів, Італії, Португалії, Іспанії, Швейцарії та інших. Піаністу неодноразово аплодували слухачі Малого та Рахманіновського залів Московської консерваторії, Колонного залу Національної філармонії України, Залу Корто та Залу Юнеско у Парижі, філармонії Кельна, Кауфманн Холлу та Лінкольн центру у Нью-Йорку, Кенеді центру у Вашингтоні, Концертгебау в Амстердамі, залу Моцартеума «Солітар» у Зальцбурзі і цей перелік можна ще продовжувати.
Олександр Піроженко закінчив Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. М.А. Римського-Корсакова та аспірантуру по класу професора Олександра Сандлера. Також закінчив аспірантуру Вищої школи музики у Ганновері у класі професора Аріє Варді.
Олександр Піроженко – лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Серед нагород – перші премії на конкурсах ім. Етторе Поццолі (Італія), концертних виконавців (США), та другі премії на конкурсах у Вальсесії (Італія), ім. Е. Гілельса в Одесі, Вендом Прайз в Ліссабоні.
Програма:
Цезар Франк. Симфонічні варіації для фортепіано з оркестром
Адам Лалум (Франція, фортепіано)
Лауреат XXIII Міжнародного конкурсу ім. Клари Хаскіл (Швейцарія)
Талант французького піаніста Адама Лалума повністю розкрився завдяки його фундаментальній музичній освіті. Адже він є вихованцем видатних музичних особистостей.
Почав грати на фортепіано у десять років. У 1999 році вступив до Тулузької консерваторії, з 2002 року навчався у Паризькій консерваторії у класі Мішеля Бероффа. Брав уроки камерної музики та відвідував майстер-класи Дмитра Башкірова, Пауля Бадура-Шкоди, Паскаля Девуайона і Жан-Клода Пенетьє. У 2006 році закінчив Паризьку консерваторію та був прийнятий на третій курс підвищення майстерності до Ліонської консерваторії (клас Жері Мутьє). З жовтня 2009 року навчається у Гамбурзькій вищій школі музики в Євгена Корольова (володаря першої премії конкурсу ім. Клари Хаскіл).
Як соліст та камерний музикант виступав на багатьох престижних концертних майданчиках, серед яких «Сіте де ля мюзік» у Парижі, «Театр-де-Веве» у Швейцарії, Зал Метрополь у Лозанні, виступав на фестивалях у Ла Гранж де Меле, Оранжері-де-Со, фестивалі Л’Епо у Довілі, гастролював в Йорданії та Мексиці.
Виступав з Лозаннським камерним оркестром та оркестром «Sinfonietta de Lausanne» під керівництвом Хесуса Лопеса-Кобоса, Петера Чаба та Хан-Марка Гроба. Отримав декілька грантів, серед яких грант Фонда Франції (2006), стипендія ADAMI (2006–2007), стипендія Фонда Banque Populaire (2007–2010).
У вересні 2009 року отримав Першу премію та Приз глядацьких симпатій на Міжнародному конкурсі піаністів ім. Клари Хаскіл.
Програма:
Йоган Брамс. Концерт для фортепіано з оркестром № 2 тв.83
Автор: Новохатько Лідія
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Олександр Хрустевич
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Віртуози планети"
Джерело: www.horowitzv.org
|