|
Магічне бароко від Павла Безносюка
18 лютого 2015, середа
Поширити у Facebook
У суботу, 21 лютого о 18:00 год. у Львівській обласній філармонії виступить один з найшанованіших європейських скрипалів в стилі бароко за останні 25 років Павло Безносюк.
Виконавець є етнічним українцем. Адже його батько народився в Перемешлі, що є найстарішим й одним з найважливіших міст Галичини, колись столиця українського князівства, а згодом важливий осередок українського культурного життя, мама ж є ірландкою.
Перший приїзд маестро на Україну ознаменується концертом, котрий скрипаль запрезентує львівській публіці.
Павло Безносюк диригуватиме оркестром «ІNSO-Львів», й, окрім того, частину композицій виконає на скрипці.
Програма музичного вечора вміщує музику барокових композиторів, таких, як Йоганн Себастьян Бах, Джузеппе Тартіні, Георг Фрідріх Гендель.
Композитор-поліфоніст Йоган Себастья Бах написав для оркестру п'ять сюїт, або, як сам він їх називав - увертюр. Перша сюїта, котра звучатиме на концерті, створена на початку 20-х років XVIIІ століття. Треба сказати, що митець слідував традиціям старовинної німецької партити XVII століття й водночас засвоював багатий досвід французької інструментальної школи. У творі – парадоксальний синтез народності й галантного світського стилю. Сюїта відкривається значною увертюрою, побудованою на французький маневр. Музика сповнена концертного блиску та барокової вишуканості. Монументальна увертюра змінюється низкою танців та мініатюр.
Музика видатного італійського композитора, педагога, скрипаля-віртуоза і музичного теоретика Джузеппе Тартіні займає одне з найважливіших місць у скрипковій культурі Італії першої половини XVIII ст. Концерт для скрипки соль мажор – один із найвідоміших творів митця. В ньому, мабуть, найбільш чітко відображені художні погляди композитора та представлений віртуозний стиль гри. Адже виконання самого Тартіні не могло не вплинути на написання твору, воно відрізнялося чистотою, віртуозністю, фантастичною технікою, гра маестро вважалась еталонною.
Наступний виконуваний твір - «Музика на воді» Г.Ф. Генделя має в основі три оркестрові сюїти, в цей цикл входять близько 20 п’єс, загалом танцювального характеру. Серед них - менует, бурре, рігодон, арія.
Завітайте на концерт та відчуйте силу магічного бароко, котре манить своїми метаморфозами та величчю.
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Джерело: Львівська філармонія
|