У Кіровограді з тріумфом пройшов конкурс юних композиторів | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
У Кіровограді з тріумфом пройшов конкурс юних композиторів
Степурко Віктор
У Кіровограді з тріумфом пройшов конкурс юних композиторів
30 січня 2014, четвер
Поширити у Facebook

Концертна зала Кіровоградської музичної школи №1 ім.Г.Г.Нейгауза гостинно приймала переможців 6-го обласного конкурсу юних композиторів пам'яті Ю.С.Мейтуса, який завершився у рамках фестивалю української академічної музики «Классік-проект».

У Кіровограді з тріумфом пройшов конкурс юних композиторів

Символічно, що саме напередодні річниці від дня народження композитора тут зібралися музиканти, учні, викладачі, батьки, всі, кому не байдужа історія мистецтва та шляхи його збереження на кіровоградщині.

Лунає захоплена розповідь музикознавця, кандидата мистецтвознавства, композитора, викладача Кіровоградського музичного училища Марини Долгіх про будинок Мейтусів, в якому розташована музична школа, сім'ю лікаря Мейтуса, в якій кожен із її представників був надзвичайно цікавою особистістю, достойною вивчення, в якій майбутній композитор ріс у атмосфері любові, спілкування з прекрасними музикантами. Мариною Долгіх та Олександром Полячком (директор Кіровоградського музею музичної культури ім.К.Шимановського) - дослідникоми творчості Ю.Мейтуса - віднайдено багато нових цікавих документів, фото, аудіо та відео матеріалів, які допомогли присутнім глибше сприйняти портрет непересічної особистості. Творчий шлях митця, не всипаний трояндами, все ж може слугувати молоді прикладом самовідданості.

Звичайно, авторська музика була головною на цьому прекрасному вечорі лауреатів. Приємно, що серед 32 учасників конкурсу більшість 1 та 2 місць отримали саме представники міста Кіровограда. Свою творчість представили лауреати 1 премії, а саме Кочерженко Владислава, Сесмій Арина, Рудь Лоліта – учениці музичної школи ім. Г.Г.Нейгауза, Чорнобривець Лідія – із школи Мейтуса, Капітоненко Юлії з Кіровоградської школи мистецтв.
Зрослою досконалістю вразили нові твори учнів Кіровоградської музичної школи №2 ім.Ю.С.Мейтуса. Серед них - Таран Ігор, який разом з медаллю за 1 місце отримав спеціальний призу «За самобутність» від Національної Спілки композиторів України за твір «Скіфська балада» для бандури.

Нове ім’я, відкрите конкурсом - Баракаєв Ігор, лауреат І премії в номінації «Музика для народних інструментів» та володар призу незалежного студентського журі. Вже відома кіровоградцям юна бандуристка Куба Єлизавета, якій одноголосно було присуджено журі Гран-Прі і приз «За збереження і продовження традицій українського музичного мистецтва» виконала свої 2 твори – «Дощ» та «Сон фуокко» .

Відомий композитор, лауреат Національної премії ім.Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Віктор Степурко, який цьогоріч був на чолі журі конкурсу юних композиторів, був вражений розмаїттям музичної фантазії конкурсантів, високою виконавською майстерністю юних музикантів та колективів мистецьких закладів Кіровограда. Багатьом переможцям запропоновано участь у Всеукраїнських композиторських конкурсах, на яких талант кіровоградців буде достойно оцінено.

У своєму привітанні учасникам вечора директор школи №1 ім.Г.Г.Нейгауза Євгенія Малявкіна підкреслила, що за кожним учнем стоять педагогічний талант, наполегливість та висока самовіддача улюбленій справі таких прекрасних викладачів композиції як Марина Долгіх, Ольга Капітоненко, бандуристки Тетяни Поліщук. Присутня на заході член оргкомітету фестивалю, заслужений працівник культури України, директор Мейтусівської школи Валентина Ревенко звернулася до присутніх із побажаннями нових успіхів, адже цей фестиваль-конкурс вже стає історією і починається новий відлік творчих пошуків.

Завершальний акорд фестивалю-конкурсу української академічної музики „Классік-проект”, присвячений Ю.С.Мейтусу пролунав в залі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім..О.М.Бойченка. В концерті, на який запрошені студенти Кіровоградського медичного коледжу, учні загально-освітніх шкіл міста, виконувалася вічно молода музика композиторів –класиків юними піаністами, вокалістами та акордеоністами з Кіровоградських мистецьких навчальних закладів.

Більш яскравому сприйняттю музичного матеріалу допомогла виставка фото та відео матеріалів, літературних та нотних збірок, які з душевною теплотою підготували працівники відділу мистецтв (завідуюча Харченко О.В.). Юні виконавці Бондар Олексій, Шевченко Наталя, Седік Анастасія, Мечкалова Софія, Михайлюта Катерина, Беланова Анна, Габелко Вероніка, Сухонос Марія (музична школа №2 ім.Ю.С.Мейтуса), Кареліна Вероніка (музична школа №1 ім.Г.Г.Нейгауза, Заєць Олена –студентка Кіровоградського музичного училища досконало виконали концертну програму кращих творів скарбниці української класики.

Фестиваль-конкурс української академічної музики „Классік-проект” завершився прекрасною музикою, тривожною та бунтівливою, як і наше сьогодення, душевно-ліричною, мелодійною, як наша надія на майбутнє України, в якій місце національного мистецтва має визначати саме молоде покоління.


Композитори:Віктор Степурко
Джерело: www.kr-rada.gov.ua



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
606.jpg