Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
24 березня, понеділок
Поширити у Facebook
Джерело: ukrinform

Харківський національний університет мистецтв імені Івана Котляревського завдяки благодійним внескам з різних країн придбав електронний орган фірми Viscount (модель Gloria Excellent).

Про це повідомила на презентації інструмента проректорка вишу Юлія Ніколаєвська, передає кореспондент Укрінформу.

Вона розповіла, що університет давно мріяв про орган, але повномасштабне вторгнення РФ стало цьому на заваді. Тож придбання органа вона вважає “прикладом того, що неймовірні речі стаються в будь-який час”.

“Це системна робота "від мрії до дії" і допомога великого кола небайдужих людей”, – зауважила Ніколаєвська.

Більшу частину коштів зібрала організація Japan-Ukraine Art Association, з якою має волонтерські зв’язки харківська скрипалька Віра Литовченко. Донати надходили зі США, Японії, Німеччини, Австрії, Франції й Австралії. А кілька волонтерів власним коштом доправили замовлений інструмент (який коштує понад 220 тис. грн) з-за кордону - спершу до Рівного, де ним опікувалася керівниця місцевої філармонії, а потім і до Харкова..

21 березня відбулась "інавгурація" органа – перше публічне виконання на інструменті. Ця дата тепер вважатиметься днем його народження. У концерті “Бах. Орган. Приношення” взяли участь органіст Станіслав Калінін, скрипалька Віра Литовченко та контратенор Дмитро Запорожан.

День для презентації вибрали не випадковий: 21 березня в різних країнах відзначають Early Music Day-2025, коли проходять заходи, присвячені популяризації ранньої музики.








Фото: В'ячеслав Мадієвський
Навчальний заклад: Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського
Джерело: ukrinform



Інші:

В Україні запустили boychukists.com — першу платформу про бойчукізм.
Вийшов документальний фільм «Кірт» про українського військового Кирила Беркаля
В Україні створили музичний проєкт, присвячений авторам «Розстріляного відродження»
«Мистецька Фортеця»
Сучасні композитори створили музику, присвячену українському індустріальному Сходу
Балет «Мавка» Вікторії Польової – нова прем’єра Львівської національної опери у постановці творців «Тіней забутих предків»
Stabat Mater - особливий твір Олександра Родіна
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Музика моря, відваги, заліза та бетону
Ректорка Харківського університету мистецтв увійшла до наглядової ради Українського культурного фонду
У Відні розпочався Європейський тиждень сучасної опери
«Пісня на добро»
Класика зі смаком джазу
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Магія наближається...
Музика солідарності: сучасна польська композиторка Александра Брейза в Національній філармонії України
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Відкриття
«Перетинаючи темряву» — з’явився перший диск українських творів для саксофона і фортепіано
Оркестр під зорями
Голос серця
Анімаційний документальний фільм «Я померла в Ірпені» української режисерки Анастасії Фалілеєвої отримав європейську премію Emile
Головна театральна подія року: 7 GRA визначить лавреатів
«Бароко без меж»
Кері-Лінн Вілсон виступить у Львові із великими прем'єрами
Хвилі і музика: Театр ім. Лесі Українки готує прем'єру вистави "Легенда про піаніста" з професійним джазменом у головній ролі
VIII Міжнародний музичний фестиваль
DA PACEM DOMINE
ФОРУМ INVEST ART FORUM / ART CAPITAL
До календаря ЮНЕСКО додали ювілеї композитора «Щедрика» та Києво-Печерської лаври
День відкритих дверей у Музеї Соломії Крушельницької
Музика – тіло образів, звук – дія: «Реквієм» Моцарта у Театрі Франка
Маестро, який творить музику серцем
12 листопада - Всесвітній день балету
Капела «ДУМКА» відправиться на гастролі до Нідерландів
«Літні спогади»
Перелік літературно-мистецьких творів (довгий список) на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2026
Класика під зорями «Моцартіана»
«Мавка» від творців балету “Тіні забутих предків”
Відомого співака-путініста ганебно вигнали з італійської сцени
Kyiv Baroque Fest – 2025
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
79.jpg