З 7 по 28 серпня 2013 року в Національній філармонії України пройде четвертий фестиваль «Літні музичні промені» (оркестрова музика) | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
З 7 по 28 серпня 2013 року в Національній філармонії України пройде четвертий фестиваль «Літні музичні промені» (оркестрова музика)
Чугай Андрій
Національний академічний духовий оркестр України
Національний камерний ансамбль
Мороз Михайло Григорович
З 7 по 28 серпня 2013 року в Національній філармонії України пройде четвертий фестиваль «Літні музичні промені» (оркестрова музика)
19 липня 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook

Художній керівник Колонного залу імені М.В. Лисенка Олена Миколаївна Зеніна розповіла про фестиваль.

- Олено Миколаївно, розкажіть будь ласка, про історію фестивалю «Літні музичні промені» і в чому полягає його суть?

- Ідея створення фестивалю «Літні музичні промені» належить генеральному директору Національної філармонії України Дмитру Івановичу Остапенку. Традиційно ми закриваємо філармонічний сезон наприкінці червня, у липні і серпні наша постійна публіка ніби то відпочиває, але в цей час у місті дуже багато туристів, гостей, та й не всі наші прихильники від’їжджають з Києва. Виходячи з цього, ми подумали і вирішили, що все ж таки існує потреба у слухачів влітку також насолоджуватися красивою музикою. Тим більше в серпні майже всі концертні заклади і майданчики відпочивають. Тому три роки назад в серпні був проведений перший фестиваль, який відразу ж зацікавив слухачів. В цьому році ми проводимо його вже вчетверте.

- Що готує слухачам цьогорічний фестиваль?

- Як показала практика, цей формат можна зберігати щорічно, тому що влітку слухацьку аудиторію складають на 75-80% туристи, тобто люди, які протягом концертного сезону до нас не приходять. Я маю на увазі, що цього року публіці також буде представлена, переважно, оркестрова музика за участю тих же колективів, але репертуар повністю оновлений. Перший концерт відбудеться 7 серпня, а останній - 28 серпня. Всього дванадцять концертів. Графік складений таким чином, щоб в п’ятницю, суботу, неділю та в День Незалежності концертів не було, а в будні ми з радістю чекаємо слухачів.

- Розкажіть детальніше, які колективи і солісти братимуть участь?

- Це – Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригенти – Міхеіл Менабде (Грузія), Дональд Шлейхер (США), Рональд Зольман (Бельгія), Київський камерний оркестр (диригент – Віталій Протасов), Національний академічний духовий оркестр України (диригенти – Олексій Рощак, Олексій Баженов), Національний камерний ансамбль «Київські солісти» (диригент – Юрій Літун). Всі колективи матимуть по три концерти.

Також цього року своєю виконавською майстерністю слухачів порадують солісти – Андрій Остапенко (гітара), Ксенія Мороз, Тарас Яропуд, Ігор Рябінін, Наталія Булат, Каріна Лебедь, Сергій Топоренко, Ольга Шелешкова, Михайло Білич, Андрій Рахманін, Андрій Чугай, Катерина Бойчук, Анастасія Чоп (скрипка), Олександр Лагоша, Андрій Макій (альт), Юрій Літун (гобой), Юрій Погорецький, Наталя Яропуд, Ігор Пацовський, Ольга Жукова (віолончель), Сергій Казаков, Ірина Козлова (віолончель), Мирослава Сіренко (флейта), Дмитро Таран (валторна), Тетяна Жук-Сєдова (клавесин).

А щодо репертуару?

- У репертуарі, в основному, популярна класика, але будуть і джазові та сучасні популярні твори і улюблені мелодії з кінофільмів. Всю програму перелічувати не буду, скажу лише, що вона включає твори Ф.Шуберта, А.Дворжака, С.Прокоф’єва, Ж.Колодуб, В.Кілара, В.А.Моцарта, Л.Бетховена, Е.Гріга, Й.Брамса, П.Чайковського, М.Мусоргського, А.Вівальді, Л.Брауера Дж.Верді, Л.Бернстайна, А.Копленда, Й.С.Баха, О.Саратського, А.Хачатуряна, К.М.Вебера, С.Гулака-Артемовського, О.Бородіна, Б.Сметани, П.Сарасате, К.Сен-Санса, Дж.Хорнера, А.П’яццолли, Е.Мелексисяна, Г.Форе, а також музику з фільмів «Маска Зорро», «Із Африки», «Алладін», «Аватар», «Бетмен», «Чарлі Чаплін», «Танці з вовками», мультфільму «Тарзан».

- Які плани на майбутнє ?

- Ми сподіваємось, що і надалі будемо щорічно проводити фестиваль «Літні музичні промені», тому що в ньому, як ми впевнилися, є велика потреба. Так склалося, що Колонний зал імені М.В.Лисенка чи не єдиний концертний майданчик Києва, на якому проходять виступи музичних колективів у серпні.

- Що побажаєте слухачам?

- Гарного відпочинку влітку. І запрошуємо всіх до Національної філармонії України у серпні на концерти фестивалю «Літні музичні промені»!


Колективи: Національний академічний духовий оркестр України, Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Андрій Чугай
Диригенти: Михайло Мороз
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Конкурс (фестиваль): Фестиваль "Літні музичні промені"
Джерело: Національна філармонія України



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
120125_330.jpg