|
Київські музиканти вшанують Богодара Которовича
У цьому році видатному українському скрипалеві і педагогу виповнилося б 70 років
5 листопада 2011, субота
Поширити у Facebook
Богодару Антоновичу Которовичу були притаманні постійний мистецький пошук, глибоке проникнення у суть творів, переконливість художніх трактувань.
Українське радіо, фірма «Мелодія» зробили записи музики Баха, Бетховена, Вівальді, Мендельсона, Сібеліуса, Скорика, Хачатуряна у виконанні видатного українського скрипаля.Cамобутнє виконавське мистецтво майстра спонукало багатьох композиторів написати для нього твори (В. Губаренко, В. Бібик, А. Штогаренко, Г. Майборода, М. Скорик, Є. Станкович та інші).
Лауреат міжнародних конкурсів, він у своїй творчій діяльності спирався на кращі досягнення вітчизняної скрипкової школи, що сприяло підготовці висококласних спеціалістів-скрипалів.
Завдяки перемогам його вихованців на престижних міжнародних конкурсах українська скрипкова школа стала однією з провідних у Європі.Широку концертну діяльність Б. Которович поєднував з педагогічною як професор, завідувач кафедри скрипки Національної музичної академії України. Йому вдалося зберегти і передати свій талант учням – артистам ансамблю «Київські солісти».
Саме сьогодні у Національній філармонії України у виконанні «Київських солістів» звучатиме музика улюблених композиторів Маестро. Солісти – дочка Мирослава і талановиті учні, у залі глядачі, до яких він завжди звертався з щирим словом – весь емоційний світ великого музиканта об'єднаються у єдиному таймері концерту.У програмі вечора прозвучать Кончерто – гроссо Антоніо Вівальді для двох скрипок і віолончелі, Камерна симфонія № 7 Євгена Станковича (посвята Богодару Которовичу), «Moz-Art à la Haydn» Альфреда Шнітке для 2-х скрипок і камерного оркестру та Симфонія № 40 соль мінор Вольфганга Амадея Моцарта під орудою Головного диригента Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, народного артиста України Володимира Сіренка.
Довідка:
Богодар Которович єдиний український скрипаль – Володар Гран-прі конкурсу Паганіні (1971), єдиного в світі скрипаля не італійця, якому саме італійці виказали шану зіграти на скрипці Паганіні. два концерти. Саме у 2002 році Б. Которович дав два сольних концерти у Києві, виконуючи твори на легендарній скрипці Н. Паганіні «Саппоп».
Автор: Олександр Пірієв
Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавці: Мирослава Которович
Диригенти: Володимир Сіренко
Композитори:Євген Станкович
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
|