|
м. Київ
24 березня, неділя, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Любовна сюїта і романтичні серенади
Київський камерний оркестр
24 березня Наталія Пономарчук і музиканти Київського камерного оркестру запрошують меломанів до Національної філармонії України на
вишуканий концерт.
Наталію Пономарчук, одну з найвидатніших диригенток сучасності, – прагнуть бачити за пультом на своїх сценах провідні європейські філармонії та оркестри.
Після аншлагових концертів з Лондонським філармонічним оркестром, маестро знов диригуватиме легендарним Київським камерним оркестром.
24 березня публіку запрошують на витончений вечір з творів композиторів XIX-XX століть: звучатимуть романтичні Серенади для струнних англійця Едварда Елгара та чеського композитора Антоніна Дворжака, а серцевиною програми стане «Любовна сюїта» фінського романтика Яна Сібеліуса.
В Україні Наталія Пономарчук стала відомою завдяки популяризації творчості українських композиторів. Зараз вона привозить до Києва європейську музику, раніше невідому в Україні.
Диригентка відкрила для себе музику Едварда Елгара під час роботи асистентом у London Philharmonic Orchestra. Вона захотіла поділитися своєю пристрастю до музики британського композитора і звернулася до Товариства Елгара.
Тож сьогодні вже маємо прем’єрне виконання у Києві Симфонії №1 під орудою маестро Пономарчук, яке відбулося у грудні 2023 року, 27 березня на сцені Колонного залу Національна філармонія України – прем'єра Симфонії №2 у програмі «Моцарт Елгар. Національний симфонічний оркестр України».
У концерті 24 березня послухаємо «Серенаду для струнних» мі мінор – ранній твір Елгара у трьох коротких частинах, яка вже стала доволі популярною в камерних оркестрах й однією з найбільш записуваних його композицій. Сам Елгар стверджував, що це перша його композиція, якою він дійсно задоволений. Опус присвячено приятелю композитора, майстру з виготовлення органів і захопленому музиканту-любителю Едварду В. Вінфілду, який завжди підтримував композитора.
Серенаду для струнних мі-мажор Антоніна Дворжака було завершено протягом двох тижнів навесні 1875 року. Її атмосфера відображає вдалий період у житті композитора: Дворжак насолоджувався першими успіхами на концертній естраді, а також йому вдалося отримати державну стипендію. Твір є документом виняткового почуття композитора до малих форм. У п’яти коротких частинах, чітко побудованих навколо триголосної пісенної форми, він за допомогою багатої образності розкриває цілісний тематичний матеріал. Музика «Серенади» ллється легко і природно, з відчуттям безпосередності, її характер ідилічний і спокійний. Серенада мі-мажор — один із найпопулярніших і найчастіше виконуваних творів композитора.
Серцевиною програми стане «Любовна сюїта» / Rakastava фінського романтика Яна Сібеліуса, яка була натхненна збіркою народних текстів Еліаса Льонрота. У сюїті, програму якої складає типово романтичний любовний трикутник, композитор розробляє тип «північної» лірики. Незвичайним є додавання до струнного камерного оркестру ударних інструментів – літавр та трикутника (не любовного, а музичного інструменту). «Ракастава» складається з трьох частин: І. Кохана ІІ. Шлях закоханих ІІІ. Добрий вечір, моя кохана…прощавай! – дуже особистісний твір, надзвичайно романтичний та елегійний, написаний композитором у своєму улюбленому маєтку під Гельсінкі на початку ХХ ст… До речі, Сібеліус часто диригував сюїтою разом зі своїми симфоніями, тому що твір «захоплював публіку».
Колективи: Київський камерний оркестр
Диригенти: Наталія Пономарчук
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України
|