Класику — в маси! | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Класику — в маси!
Монастирська Людмила
Магера Сергій
Штонда Тарас
Ковнір Сергій
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Дядюра Микола
Класику — в маси!
У рамках Дня Києва на Софійській площі відбувся гранд-концерт оперних знаменитостей і лазерне шоу під відкритим небом
28 травня 2013, вівторок
Поширити у Facebook

ТРІО БАСІВ, СОЛІСТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ: ТАРАС ШТОНДА, СЕРГІЙ КОВНІР, СЕРГІЙ МАГЕРА. Фото: Борис КОРПУСЕНКОСофійська площа стала оперною сценою!

Як розповів «Дню» режисер програми Анатолій Солов’яненко, торік міжнародний творчий проект «На Україну повернусь» змінив прописку і вперше відбувся на масовому майданчику — Софійській площі.

Експеримент виявився вдалим, концерт зірок почули тисячі любителів опери.

Цього разу організатори підготували меломанам сюрприз: окрім вітчизняних знаменитостей, які з великим успіхом представляють українську вокальну школу в найпрестижніших театрах світу, спеціальним гостем став італійський співак Франческо АНІЛЕ — володар премій багатьох престижних конкурсів, серед яких Конкурс імені Маріо дель Монако, «Найкращий голос Тоскани».

Співак виступає в Італії та за кордоном, беручи участь у постановках таких відомих театрів, як La Scala (Мілан), Teatro Massimo (Палермо), Teatro di San Carlo (Неаполь).

Аніле продемонстрував нашим слухачам віртуозне володіння голосом і артистизм, виконавши коронні арії з опер «Паяци» і «Тоска». А коли зазвучала популярна неаполітанська пісня O sole mio («Моє сонце» — музика Едуардо ді Капуа на слова Джованні Капурро; до речі, цю пісню було написано й уперше виконано в Одесі 1898 року), то «зал» вибухнув криками «Браво!».

— Я в захваті від привітності й теплого прийому киян, — сказав «Дню» після концерту Франческо АНІЛЕ. — З оркестром і маестро Миколою Дядюрою ми швидко порозумілися. Впевнений, що сьогодні концерти на великих майданчиках (площах, стадіонах) надзвичайно важливі, бо вони популяризують оперне мистецтво серед публіки різного віку.

Під час свого недовгого перебування в Києві я відвідав Національну оперу і Філармонію і хотів би відзначити високий рівень культури ваших артистів. У мене залишаться найпрекрасніші спогади про вашу країну, про людей, з якими тут познайомився. Мрію ще раз приїхати до Києва, щоб взяти участь у нових спільних проектах Італійського інституту культури в Україні та Національної опери.

— Нинішній концерт став святом для широкого кола слухачів, — сказав А. Солов’яненко. — Площа була оперним залом. Ті, що прийшли раніше і зайняли місця в «партері» (було встановлено чотири тисячі стільців), змогли послухати концерт сидячи, а кому місця не вистачило, стоячи вітали артистів. Але ніхто не нарікав, тому що програма дійсно була розкішною!

Чудовим був виступ солістки Національної опери України Людмили Монастирської (сопрано), яка святкувала день народження й приймала вітання на сцені — їй піднесли розкішні букети від голови Київської міської адміністрації Олександра Попова та міністра культури Леоніда Новохатька, які були присутні на концерті. Нинішній рік став знаковим для співачки.

Монастирська з великим успіхом дебютувала на сцені Метрополітен-опера у партії Аїди. Їй аплодували слухачі «Ла Скали» і «Ковент-Гардена». Сьогодні цю співачку справедливо вважають оперною примадонною №1 у світі! До речі, генеральний директор Метрополітен-опера Пітер Гелб сказав: «Такої Аїди, як Людмила Монастирська, на нашій сцені не було більше 60 років!» (На київському вечорі Монастирська виконала арію Леонори з опери «Сила долі» Верді та Тоски з однойменної опери Пуччіні. — Т. П.)

На концерті Большой театр представляв Олег Кулько (Москва), який навчався у Київській консерваторії у легендарного співака і педагога К. Огнєвого, а розпочав свій творчий шлях у нашій столиці. З Відня прилетів тенор Мар’ян Талаба, а з Цюріха — Валерій Мурга (учень відомого українського баритона Віктора Куріна і протеже оперної примадонни Євгенії Мірошниченко. За плечима В. Мурги — перемоги у багатьох міжнародних конкурсах, а нині він провідний соліст прославленого театру). Виступи співаків відбувалися у супроводі Симфонічного оркестру Національної філармонії під орудою диригента Миколи Дядюри.

Уперше під відкритим небом було представлено новий творчий союз — тріо басів. Нагадаємо, спільний дебют провідних солістів Національної опери Сергія Магери, Тараса Штонди та Сергія Ковніра відбувся в лютому під час ювілейного концерту, присвяченого 200-річчю Гулака-Артемовського. Особливо публіці сподобалася арія Дона Базиліо зі «Севільського цирульника» Россіні і Грєміна з «Євгенія Онєгіна» Чайковського, а «Пісню Карася» з опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського супроводжували оваціями. До речі, 3 липня відбудеться сольний концерт тріо басів на рідній сцені — у Національній опері України.

Вечір відбувся під девізом «Класика — в маси!». Дуже приємно, що оперних митців із задоволенням слухали люди різного віку (було багато молоді й дітей), а засмутили сторонні шуми, які заважали насолоджуватися високим мистецтвом (Софійську площу з її інтенсивним рухом не перекривали, тож музиканти симфонічного оркестру не змогли заглушити трелі авто й виття сирен пожежних машин).

Програма завершилася популярною піснею Ігоря Шамо «Києве мій» (неофіційний гімн нашої столиці), яку виконали всі учасники концерту. А лазерне шоу можна назвати прелюдією до майбутніх липневих урочистостей — 1025-річного ювілею Хрещення Київської Русі.


Автор: Тетяна Поліщук
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Людмила Монастирська, Сергій Магера, Тарас Штонда, Сергій Ковнір
Диригенти: Микола Дядюра
Джерело: Газета "День"



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
412.jpg