Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале
Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале
8 лютого 2025, субота
Поширити у Facebook
Джерело: suspilne.media

На Європейському кіноринку в Берліні 14 лютого відбудеться презентація робочих матеріалів документального фільму "Справа артиста. Сергій Лифар", який створює на замовлення Суспільного компанія "Діджитал Реліджн". Це перша публічна демонстрація фільму, що відбудеться у межах програми "Україна на екрані. Соціальний вплив кіно".

Документальний фільм "Справа артиста. Сергій Лифар" розповідає про шлях видатного танцівника та хореографа, що став зіркою світового балету та очільником Гранд-Опера.

Водночас його ім'я оповите таємницями та суперечливими питаннями, пов'язаними зі співпрацею з нацистським режимом під час німецької окупації Франції.

Презентація робочих матеріалів, що охоплюватимуть тизер фільму, архівні кадри та частину вже знятого матеріалу, відбудеться на одному з найбільших кіноринків світу — Європейському кіноринку в Берліні. Цей майданчик збирає понад 10 000 акредитованих гостей і є важливим кроком у міжнародному просуванні проєкту. Відбірники міжнародних фестивалів і дистриб'ютори матимуть змогу ознайомитися з концепцією фільму та знайти можливості для його подальшого прокату по всьому світу.

"Цей фільм — це спроба зрозуміти, як національна культура і художники реагували на обставини окупації. Співпраця Лифаря з нацистами — це питання, яке досі викликає великі суперечки. Ми прагнемо відтворити на екрані історію його творчості, спираючись на архівні матеріали, що зберігаються в Києві та Парижі, а також на інтерв'ю з експертами", — зазначила Ганна Лодигіна, авторка сценарію.

Режисерка фільму — Марія Головацька, а сама робота над проєктом триває. Зйомки вже пройшли в Києві, а в ці дні команда працює в Парижі. Зйомки відбуваються, зокрема на основі архівних матеріалів, які дають розкрити нові аспекти життя і творчості Сергія Лифаря.

Окрім цього, 16 лютого, проєкт буде також презентовано на музично-медійному маркеті Avant Premiere, організованому The IMZ International Music + Media Centre. Avant Premiere — це щорічний міжнародний ярмарок фільмів про перформативні мистецтва, спрямований на телевізійні та онлайн-платформи.

Важливим моментом є також участь в панельній дискусії "Сила кіно: потенціал соціального впливу", яка відбудеться на Європейському кіноринку, де українські та міжнародні експерти обговорять потенціал кіно як інструменту соціальних змін.

Фільми Суспільного, які були представлені на фестивалях

Це не перший раз, коли Суспільне бере участь у важливих кінофестивалях А-класу. Восени минулого року фільм "Сентиментальна подорож до планети Параджанова" вже був представлений на фестивалях у Варшаві та Таллінні, а тепер робочий матеріал фільму про Лифаря стане першим проєктом Суспільного, який буде презентовано на кіноринку на стадії work in progress.

Проєкт, створений на замовлення Суспільного, є частиною мистецького конкурсу, оголошеного улітку 2024 року. У межах цього конкурсу знімали три документальних фільми, присвячені видатним постатям, які жили в період радянської й німецької окупації, зокрема тим, чиє життя та діяльність пов'язані з боротьбою проти тоталітарного режиму. Ідея фільму полягає в дослідженні спірних питань про співпрацю Лифаря з нацистами і його вплив на культуру того часу.

Які українські фільми можна буде побачити в межах Берлінале-2025

В основній програмі Берлінського міжнародного кінофестивалю за "Золотого ведмедя" змагатиметься документальний фільм режисерки Катерини Горностай "Стрічка часу".

Фільм "Стрічка часу" розповідає про шкільний рік в Україні в умовах війни. Це мозаїка освітнього процесу, буднів вчителів та дітей різних куточків України.

Стрічка покаже шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. А найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині — за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.

На Berlinale Co-Production Market, який проходитиме з 15 до 19 лютого 2025 року, обрав 35 кінопроєктів з різних країн для участі в програмі. Серед них дві українські стрічки: The Earth Is Flat — I Flew Around and Saw It Максима Наконечного та 30 Days of Summer Анастасії Солоневич.

На Forum Expanded, який є частиною Берлінського міжнародного кінофестивалю, відбудеться прем'єра фільму "Спеціальна операція" українського режисера Олексія Радинського. Стрічка розповідає про окупацію Чорнобильської АЕС російськими військами на початку вторгнення в Україну.

Про кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

2025 році він пройде з 13 по 23 лютого.





Автор: Яна Качковська
Джерело: suspilne.media



Інші:

130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg