Дві світові прем’єри від Валентина Сильвестрова | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Дві світові прем’єри від  Валентина Сильвестрова
Безбородько Олег
Галатенко Інна
Київський камерний оркестр
Пономарчук Наталія
Сильвестров Валентин Васильович
м. Київ
15 жовтня 2023, неділя, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Дві світові прем’єри від Валентина Сильвестрова

15 жовтня у Національній філармонії України відбудуться концерт, який не пропустять меломани.

Київський камерний оркестр під орудою диригентки Наталії Пономарчук за участю солістки Інни Галатенко, сопрано, – виконають твори нашого геніального сучасника, композитора – Валентина Сильвестрова

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну музика Валентин Сильвестров - Valentin Silvestrov лунає в найрізноманітніших проєктах на підтримку України, зокрема, на благодійному концерті в Метрополітен-опера, у Берлінській філармонії, у швейцарському Тонхалле в Санкт-Галені; її виконують Лондонський філармонічний оркестр, оркестр Литовської національної опери, Ukrainian Freedom Orchestra у рамках свого світового турне.

Заплановано десятки виконань його творів, що відбудуться найближчим часом.

Утім, статус найвідомішого у світі українського композитора Валентин Сильвестров отримав задовго до війни.

Сьогодні ж – на тлі руїн, смертей, болю, що лишає після себе ця жахлива війна – лагідна, ніжна, світла музика Сильвестрова набула для нас нової значущості, нового сенсу. Його твори, особливо ті, що були написані під час війни, здається, створені спеціально для того, щоби втішати, лікувати зранені душі.

Два нових твори – світові прем'єри для сопрано, фортепіано, арфи та камерного оркестру – Кантата №9 на вірші Павла Тичини й Володимира Сосюри, а також Кантата №11 на слова Софії Майданської та Вікторії Шпак – прозвучить у нинішньому концерті.
Партія фотрепіано – Олег Безбородько

Нагадаєм, що у жовтні 2021 року майже з тим самим виконавським складом, – відбулася світова прем'єра Кантат Сильвестрова №8 та №12 на вірші Тараса Шевченка та народні слова. Тоді було здійснено запис концерту в Андріївська Церква.

Концерт відбудеться за підтримки Dom Майстер Клас: «Цей концерт – наш подарунок Маестро Сильвестрову до його дня народження. Валентин Васильович довгий час плекав цю музику і мріяв про її виконання»...
Колективи: Київський камерний оркестр
Виконавці: Олег Безбородько, Інна Галатенко
Диригенти: Наталія Пономарчук
Композитори:Валентин Сильвестров
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
100629_02.jpg