Харківський Великодній фестиваль | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Харківський Великодній фестиваль
Харківський Великодній фестиваль
З 15 по 29 квітня в Харківській філармонії пройде «Великодній фестиваль 2012»
10 квітня 2012, вівторок
Поширити у Facebook

У кращих традиціях пасхального фестивалю, харків'ян чекає серія найцікавіших концертів - як за участю музикантів філармонії, так і з приїжджими артистами.

Починаючи з 15 і до 29 квітня в Будинку органної та камерної музики і Концертному залі харківської філармонії відбудуться цікаві музичні вечори, тематичної домінантою яких стане велике свято Пасхи.

Відкриття пройде в будинку органної та камерної музики 15 квітня з святковим концертом Станіслава Калініна, який розкриє одну з найбільш священних в органному мистецтві тем - «Світ хоралу».

Як відомо, в західно-європейській культурі, існує цілий пласт музики, пов'язаний з обробками григоріанських хоралів. Це одні з найдавніших християнських мелодій, написані папою Григорієм Великим ще в VII столітті.

Кожен композитор, який творив для органу, постарався залишити свій слід в цій релігійній музиці, яка, як правило, є невід'ємною частиною католицького богослужіння. Цього вечора Ви познайомитеся з хоральними обробками різних епох - бароко, представлених творчістю І.С. Баха і Г. Бьома, а також романтизму - у творах Ф. Ліста, І. Брамса і Ц. Франка.

Далі, 17 квітня святкову естафету в Будинку органної та камерної музики візьме Народний художній колектив - дитячий «Хор Скворушка». Програма концерту - справжній калейдоскоп хорової музики від старовинних духовних творів і аж до сучасних світських.

18 квітня в Концертному залі філармонії - симфонічний концерт з гастролюючою корейською скрипачкою Самі Кім. Чудова лірична музика Концерту для скрипки з оркестром С. Барбера ще нікого не залишала байдужим. Один з найбільш чуйних композиторів, на якого не вплинули авангардні техніки ХХ століття, американець С.Барбер створив чудові шедеври симфонічної музики. Один з таких Ви почуєте в рамках пасхального фестивалю. Доповнить програму - Симфонія № 39 В.А. Моцарта - граціозна, витончена і настільки ж лірична.

21 квітня вперше в Харкові прозвучить один з монументальних творів духовної музики, багатовіковий орієнтир високопрофесійної майстерності, надзвичайної глибини філософського змісту і величі - «Висока Меса» сі мінор І.С. Баха. Написана на латинський текст католицької літургії, Меса в 24 номерах викладає нам новозавітні оповіді про життя і муки Ісуса Христа - це не тільки страждання, скорбота, але і надія, радість. Геній І.С. Баха створив досконалий зразок жанру, який вже більше двох століть вражає слухачів з усього світу, в незалежності від їх релігійних сповідань. «Високу Месу» вперше цілком виконають оркестр, хор, солісти і органіст філармонії.

Тільки раз на рік органіст, приват-доцент кафедри теорії музики Санкт-Петербурзької консерваторії - Борис Казачков приїжджає в наше місто і, традиційно, зустріч з ним постає як подія понад ординарна. Його виконавські інтерпретації можна назвати «інтелектуальною грою», вишуканою бесідою зі слухачем, можливістю розповісти щось нове, приховане в глибинах нотного тексту, тому, органіст незмінно дивує і радує. В рамках пасхального фестивалю 22 квітня в виконанні Бориса Казачкова прозвучать твори І.С.Баха, І.Г.Вальтера, М. Векмана, М. Преторіуса, Д. Букстехуде, Г. Бьома.

23 квітня пасхальний фестиваль запрошує в стіни Концертного залу філармонії на вечір камерної музики. «Струнна капела» Юрія Яковенка подарує вишукану програму творів XIX-XX століття, які рідко виконуються в нашому місті. Так, Ви зможете насолодитися Серенадою для струнних Е. Елгара, Сюїтою № 3 О. Респіги, "Lachrymac" для альта з оркестром (соліст Аркадій Корнєв) Б. Бріттена та Сюїтою в старовинному стилі А. Шнітке.

Одним з унікальних концертів, стане вечір органної музики 27 квітня з французьким органістом П'єром Зевортом. Як відомо, найбільш тонко і чуттєво передати музику своєї країни може тільки її корінний житель. Таким і є гастролюючий музикант - титулярний органіст міста Дурдан (в передмісті Парижа), викладач коледжу та гімназії, концертуючий органіст. У його виконанні прозвучать органні твори виключно французьких композиторів - Л. Маршана, Ф. Куперена, С. Франка, Л. Вьерна, Ж. Алена, Ж. Ланглі, О. Мессіана, Ш.-М. Відора, і рідко виконуваного у нас Ш. Турнеміра.

І, нарешті, закриття Харківського пасхального фестивалю-2012 відбудеться за участю прославленого музичного тандему - скрипаля Ігоря Чернявського і клавесиніста Станіслава Калініна в концертному залі філармонії 29 квітня. Музиканти виконають твори для скрипки і клавесина видатного генія музики, прославленого творця епохи бароко - І.С. Баха.


Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Харківської обласної філармонії, Органний зал Харківської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Харківський Великодній фестиваль
Джерело: Харківська обласна філармонія



Інші:

Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
120125_161.jpg