|
«Я закохався з першої ноти в «Київських солістів»
Дмитро Яблонський з успіхом дебютував як головний диригент прославленого колективу
8 травня 2014, четвер
Поширити у Facebook
Відомий російсько-американський маестро та віолончеліст підписав контракт із «Київськими солістами», відмовившись від посади головного запрошеного диригента оркестру «Нова Росія» під орудою Юрія Башмета і спільних концертів з Володимиром Співаковим та ансамблю «Віртуози Москви» (нагадаємо, обидві музичні знаменитості підписалися під листом діячів культури на підтримку воєнних дій В. Путіна проти України та окупації Криму).
Дмитро Яблонський — організатор і керівник міжнародних музичних фестивалів, серед яких — «Габала-фестиваль» в Азербайджані, форум «Блукаючі зірки», який відбувається в країнах Європи, в Росії, США та Ізраїлі за участі молодих виконавців. Музикант є володарем двох віолончелей, з якими він виступає: Джозеф Філіус Андреа Гварнері (Joseph Filius Andrea Guarneri) 1726 р. і Матте Гоффріллер (Matteo Goffriller) 1700 р.
Дмитро Альбертович зізнається: «Я закохався з першої ноти в колектив «Київських солістів». Ці музиканти дуже трепетно ставляться до своєї справи. З ними ми можемо репетирувати день і ніч, забуваючи про час. Я намагатимуся створювати в Україні цікаві музичні проекти, поліпшувати роботу ансамблю, влаштовувати гастролі, знаходити спонсорів, бо зараз без меценатів важко виживати творчим колективам. Треба також вирішувати проблему з хорошими інструментами, які коштують дуже дорого. Тобто є чимало проблем, і я, як головний диригент «Київських солістів», готовий їх вирішувати».
Для свого дебюту в новому статусі Дмитро Яблонський обрав зал Національної філармонії. Відкрила вечір барокова сюїта «Античні танці й арія для лютні» Отторіно Респігі. У концерті брали участь солісти — лауреати міжнародних конкурсів скрипаль Тарас Яропуд і альтист Олександр Лагоша. Вони виконали Концертну симфонію для скрипки й альта В.-А. Моцарта. У другому відділі прозвучала музика до балету «Аполлон Мусагет» Ігоря Стравінського.
Публіка дуже щиро привітала нового диригента «Київських солістів». Після концерту ми поспілкувалися з Дмитром Яблонським.
— Дмитре Альбертовичу, ви одночасно диригент і віолончеліст. Яке начало перемагає?
— Це дві різні професії. Останні роки я більше диригент, аніж віолончеліст. Є чимало чудових солістів, які ніколи не викладали чи не диригували, і навпаки, талановиті викладачі, які не грають соло. Я намагаюся «розділяти» себе, адже дуже важко виступати в одному концерті і як віолончеліст, і як диригент. Та іноді поєдную це.
— Як, на вашу думку, чи змінюється публіка з плином часу?
— Люди люблять слухати те, що вони знають, і те, що близько їм по духу. Адже кожен глядач знає, на який концерт іде і що він почує в цей вечір. Я вважаю, що класичну музику необхідно постійно грати, прищеплюючи гарний смак публіці, зокрема молодому поколінню. Класика жила кілька сотень років і, на мою думку, залишиться у віках назавжди. Мусимо визнати, що смак глядачів змінився. Так, стало більше попси, але любителі класики ще залишилися. Інше питання, як сьогодні треба подавати цю музику. Для мене музика — це життя і кисень, ті почуття, яких не передати словами... Я вважаю, що говорити про музику повинні письменники і поети. А музиканти повинні музику творити.
— Що для вас головніше — техніка чи образність?
— Звичайно ж, образність! Адже, коли сам нічого не відчуваєш, неможливо творити. Цей сезон завершу в тому вигляді, в якому його запланували мій колега Володимир Сіренко і художній керівник колективу Наталія Дущенко. Але ми не зупинятимемось на досягнутому. Тож наступного сезону є план поставити одну з опер Глюка в концертному виконанні, зробити фестиваль, який включав би в себе не тільки академічну музику, а й, наприклад, джаз. Уже заплановані гастролі поїздки ансамблю до Швейцарії і на Габалінський міжнародний музичний фестиваль в Азербайджан. Підготуємо програму, складену із творів українських композиторів — як класиків, так і сучасників. А найближчий концерт «Київських солістів» відбудеться 14 травня. Прозвучить Струнний квартет Ф. Шуберта «Дівчина і Смерть» (оркестрування Г. Малера) та Концерт для скрипки, фортепіано і струнних Ф. Мендельсона-Бартольді — солісти: скрипаль Тарас Яропуд і піаністка Ірина Стародуб.
Автор: Ірина Куркова
Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Диригенти: Дмитро Яблонський
Джерело: Газета "День"
|