Всі - молодці! | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Всі - молодці!
Всі - молодці!
Міжнародний музичний фестиваль-конкурс ART&MORE назвав переможців
7 серпня 2019, середа
Поширити у Facebook

У Києві змагалися юні музиканти та вокалісти, які навчаються у дитячих мистецьких школах. Виступи відбулися у Великій залі Національної музичної академії ім. В. Сліпака.

Найменшим учасникам було 6 років, а найстарші - навчаються у КМАМ ім. Р. Глієра або готуються до вступу до музичних вишів. ART&MORE відбувається вже вшосте, при цьому жанровий та віковий діапазон конкурсу має тенденцію до зростання.

Продюсерка конкурсу, молода композиторка з Китаю Чень Юньцзя, вважає, що конкурс перш за все сприяє підвищенню рівня музичної освіти. Вона навчалася в Україні, спочатку у КССМШ для музично обдарованих дітей ім. М. Лисенка, пізніше закінчила НМАУ. Сьогодні Чень Юньцзя - член Спілки композиторів України, а її твори звучать на сценах Національних мистецьких центрів КНР, виконуються в Україні.

- Для мене дуже важливо, щоб юні музиканти з Китаю, які мріють вчитися в Україні, мали високий рівень підготовки, і наш конкурс ART&MORE має цьому сприяти. Кількість юних музикантів, які бажають спробувати свої сили в конкурсі ART&MORE, щороку збільшується. Нині виступили більше 50 юних музикантів, які представили 45 концертних номерів, 7 з них - талановиті діти і молодь з КНР, - зазначила Чень ЮНЬЦЗЯ.

Вперше фестиваль-конкурс ART&MORE проводився за підтримки Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Департаменту культури КМДА. Серед членів журі конкурсу директорка методичного центру Ірина Чуніхіна і завідувачка кабінету інновацій та розвитку мистецької освіти Надія Бойко.
- Для нашого Методичного центру сприяння у проведенні такого фестивалю- конкурсу - новий і цікавий досвід, - каже Ірина ЧУНІХІНА. - Методичні напрацювання Центру стали у пригоді організаторам, а для нас - відкрилися нові можливості співпраці з фаховими громадськими ініціативами. Приємно, що конкурс здобув багато позитивних відгуків від всіх учасників: дітей, батьків, викладачів.

- Всі учасники - молодці: діти мали сміливість вийти виступити на великій професійній сцені. Фестиваль-конкурс став справжнім святом мистецтва, - додає Надія БОЙКО. - Окрема подяка організаторам за злагоджену роботу, теплий прийом дітей і педагогів. Хочеться відзначити високу професійність колег - членів журі ART&MORE. Впевнена, що такий конкурс - зразок нового, ефективного формату розвитку музичної освіти.

Голова журі конкурсу Тетяна ЗОЗУЛЯ бере участь у проекті з 2014 року, з перших днів фестивалю-конкурсу. Режисерка, продюсерка, оперний експерт, авторка циклу музично-театральних проектів МКЦ ім. І.С. Козловського Національної оперети стверджує: "ART&MORE - не звичайний конкурс. Окрім двох конкурсних турів, до програми входять міжнародні майстер-класи, екскурсії і гала-концерт за участю національного ансамблю солістів "Київська камерата". Ми дбаємо про створення особливої атмосфери конкурсу, намагаємося зробити все, аби сприяти формуванню творчого потенціалу дітей.

Музичне мистецтво - чудовий інструмент культурної дипломатії, і наша фестивальна програма слугує встановленню міжнародних творчих контактів, співробітництву молоді, затверджує нові міжкультурні зв'язки. При цьому ми пам'ятаємо про відродження, збереження, розвиток української культури. У цьому проекті мені дуже приємно співпрацювати з провідними митцями".

Окремої уваги заслуговував освітній блок. Лекція-концерт Дмитра Таванця і Олександри Зайцевої викликала справжній фурор серед учасників. Лауреати численних міжнародних конкурсів, артисти, які мають активну концертну і гастрольну діяльність, представили унікальний формат фахового спілкування, що демонстрував особливості жанру фортепіанного дуету. Для фахівців струнно- смичкових інструментів майстер-клас ансамблевого виконання провела Янжима Морозова, залучивши до участі старших учасників конкурсу: Діану Палій (скрипка) і Родіона Морозва (альт) (вони, до речі, стали лауреатами першої премії конкурсу). Тетяна Зозуля, яка є членом журі музичних конкурсів не тільки в Україні, але і в Італії, Грузії, Естонії, розповіла про міжнародний досвід інтеграції українських культурних ініціатив, про конкурсні вимоги до молодих виконавців. Майстер-клас про імпровізацію як метод формування музичного мислення представила Наталя Бабієнко, педагог, одна з активних учасниць проекту. Така ініціатива свідчить передусім про цікавість фахівців музичної освіти до співпраці та обміну досвідом.

Цього року лауреатами першої премії конкурсу стали Ланська Кароліна, сопілка, Калинівська дитяча школа мистецтв; Палій Діана, скрипка КДШМ ім. С. Турчака; Морозов Родіон, альт, КССМШ ім. М. Лисенка; Савченко Алла, арфа, КДМШ 4, ім. Д. Шостаковича; Московко Еліна, арфа; Ахріменко Олександра, арфа, КМАМ ім. P. Глієра; Олійник Давид, ф-но, КДМШ ім. М. Леонтовича; Чен Сінжу, ф-но, Наньшаньська китайська міжнародна школа м. Шеньчжень, (КНР); Хоу Чін'ян, ф-но, Футієнська міжнародна школа мистецтв м. Шеньчжень, (KНР); Хміль Гліб, баян, КДМШ ім. M. Леонтовича; Чжен Хунбінь, вокал, (КНР). Лауреатами другої та третьої премій стали більше 30 учасників, а Гран-прі Міжнародного музичного фестивалю-конкурсу виборола юна піаністка Можаєва Ксенія з Київської дитячої музичної школи No 21.

Хочеться додати, що для учасників з України участь у фестивалі-конкурсі ART&MORE є безкоштовною, тому особливу подяку і учасники й організатори висловлюють партнерам проекту: Київському міському методичному центру закладів культури та навчальних закладів, Департаменту культури КМДА за методичну підтримку, Національній музичній академії за сприяння у проведенні конкурсу, Музею телебачення за цікаву екскурсію, ТМ "Рудь" за солодкі подарунки та ексклюзивні призи для всіх учасників. А інформаційному партнеру проекту газеті "День" - за висвітлення Міжнародного музичного фестивалю-конкурс ART&MORE




Автор: Катерина МОРОЗОВА
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Джерело: Газета День



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
art1.jpg