Всі - молодці! | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Всі - молодці!
Всі - молодці!
Міжнародний музичний фестиваль-конкурс ART&MORE назвав переможців
7 серпня 2019, середа

У Києві змагалися юні музиканти та вокалісти, які навчаються у дитячих мистецьких школах. Виступи відбулися у Великій залі Національної музичної академії ім. В. Сліпака.

Найменшим учасникам було 6 років, а найстарші - навчаються у КМАМ ім. Р. Глієра або готуються до вступу до музичних вишів. ART&MORE відбувається вже вшосте, при цьому жанровий та віковий діапазон конкурсу має тенденцію до зростання.

Продюсерка конкурсу, молода композиторка з Китаю Чень Юньцзя, вважає, що конкурс перш за все сприяє підвищенню рівня музичної освіти. Вона навчалася в Україні, спочатку у КССМШ для музично обдарованих дітей ім. М. Лисенка, пізніше закінчила НМАУ. Сьогодні Чень Юньцзя - член Спілки композиторів України, а її твори звучать на сценах Національних мистецьких центрів КНР, виконуються в Україні.

- Для мене дуже важливо, щоб юні музиканти з Китаю, які мріють вчитися в Україні, мали високий рівень підготовки, і наш конкурс ART&MORE має цьому сприяти. Кількість юних музикантів, які бажають спробувати свої сили в конкурсі ART&MORE, щороку збільшується. Нині виступили більше 50 юних музикантів, які представили 45 концертних номерів, 7 з них - талановиті діти і молодь з КНР, - зазначила Чень ЮНЬЦЗЯ.

Вперше фестиваль-конкурс ART&MORE проводився за підтримки Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Департаменту культури КМДА. Серед членів журі конкурсу директорка методичного центру Ірина Чуніхіна і завідувачка кабінету інновацій та розвитку мистецької освіти Надія Бойко.
- Для нашого Методичного центру сприяння у проведенні такого фестивалю- конкурсу - новий і цікавий досвід, - каже Ірина ЧУНІХІНА. - Методичні напрацювання Центру стали у пригоді організаторам, а для нас - відкрилися нові можливості співпраці з фаховими громадськими ініціативами. Приємно, що конкурс здобув багато позитивних відгуків від всіх учасників: дітей, батьків, викладачів.

- Всі учасники - молодці: діти мали сміливість вийти виступити на великій професійній сцені. Фестиваль-конкурс став справжнім святом мистецтва, - додає Надія БОЙКО. - Окрема подяка організаторам за злагоджену роботу, теплий прийом дітей і педагогів. Хочеться відзначити високу професійність колег - членів журі ART&MORE. Впевнена, що такий конкурс - зразок нового, ефективного формату розвитку музичної освіти.

Голова журі конкурсу Тетяна ЗОЗУЛЯ бере участь у проекті з 2014 року, з перших днів фестивалю-конкурсу. Режисерка, продюсерка, оперний експерт, авторка циклу музично-театральних проектів МКЦ ім. І.С. Козловського Національної оперети стверджує: "ART&MORE - не звичайний конкурс. Окрім двох конкурсних турів, до програми входять міжнародні майстер-класи, екскурсії і гала-концерт за участю національного ансамблю солістів "Київська камерата". Ми дбаємо про створення особливої атмосфери конкурсу, намагаємося зробити все, аби сприяти формуванню творчого потенціалу дітей.

Музичне мистецтво - чудовий інструмент культурної дипломатії, і наша фестивальна програма слугує встановленню міжнародних творчих контактів, співробітництву молоді, затверджує нові міжкультурні зв'язки. При цьому ми пам'ятаємо про відродження, збереження, розвиток української культури. У цьому проекті мені дуже приємно співпрацювати з провідними митцями".

Окремої уваги заслуговував освітній блок. Лекція-концерт Дмитра Таванця і Олександри Зайцевої викликала справжній фурор серед учасників. Лауреати численних міжнародних конкурсів, артисти, які мають активну концертну і гастрольну діяльність, представили унікальний формат фахового спілкування, що демонстрував особливості жанру фортепіанного дуету. Для фахівців струнно- смичкових інструментів майстер-клас ансамблевого виконання провела Янжима Морозова, залучивши до участі старших учасників конкурсу: Діану Палій (скрипка) і Родіона Морозва (альт) (вони, до речі, стали лауреатами першої премії конкурсу). Тетяна Зозуля, яка є членом журі музичних конкурсів не тільки в Україні, але і в Італії, Грузії, Естонії, розповіла про міжнародний досвід інтеграції українських культурних ініціатив, про конкурсні вимоги до молодих виконавців. Майстер-клас про імпровізацію як метод формування музичного мислення представила Наталя Бабієнко, педагог, одна з активних учасниць проекту. Така ініціатива свідчить передусім про цікавість фахівців музичної освіти до співпраці та обміну досвідом.

Цього року лауреатами першої премії конкурсу стали Ланська Кароліна, сопілка, Калинівська дитяча школа мистецтв; Палій Діана, скрипка КДШМ ім. С. Турчака; Морозов Родіон, альт, КССМШ ім. М. Лисенка; Савченко Алла, арфа, КДМШ 4, ім. Д. Шостаковича; Московко Еліна, арфа; Ахріменко Олександра, арфа, КМАМ ім. P. Глієра; Олійник Давид, ф-но, КДМШ ім. М. Леонтовича; Чен Сінжу, ф-но, Наньшаньська китайська міжнародна школа м. Шеньчжень, (КНР); Хоу Чін'ян, ф-но, Футієнська міжнародна школа мистецтв м. Шеньчжень, (KНР); Хміль Гліб, баян, КДМШ ім. M. Леонтовича; Чжен Хунбінь, вокал, (КНР). Лауреатами другої та третьої премій стали більше 30 учасників, а Гран-прі Міжнародного музичного фестивалю-конкурсу виборола юна піаністка Можаєва Ксенія з Київської дитячої музичної школи No 21.

Хочеться додати, що для учасників з України участь у фестивалі-конкурсі ART&MORE є безкоштовною, тому особливу подяку і учасники й організатори висловлюють партнерам проекту: Київському міському методичному центру закладів культури та навчальних закладів, Департаменту культури КМДА за методичну підтримку, Національній музичній академії за сприяння у проведенні конкурсу, Музею телебачення за цікаву екскурсію, ТМ "Рудь" за солодкі подарунки та ексклюзивні призи для всіх учасників. А інформаційному партнеру проекту газеті "День" - за висвітлення Міжнародного музичного фестивалю-конкурс ART&MORE
Автор: Катерина МОРОЗОВА
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Джерело: Газета ДеньДодати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
art1.jpg