|
Міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» та “Музика у старому Кракові синхронно пройдуть у двох містах
26 червня 2014, четвер
Поширити у Facebook
В рік свого 20-річчя оркестр ''Віртуози Львова'' розпочав реалізацію спільного щорічного проведення українського фестивалю – ''Музика у старому Львові” та польського фестивалю ''Музика у старому Кракові'', який цьогоріч проводить 39-й сезон.
Ця ідея належить засновникові відомого українського камерного оркестру ''Віртуози Львова'', народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели ''Краковієнсіс" й польського фестивалю ''Музика в старому Кракові'' Станіславу Галонському, тісна співпраця між якими триває вже впродовж більше 20 років.
«У серпні фестивалі синхронно пройдуть у двох містах. Зберігатиметься традиція проведення фестивалів у період літніх відпусток з 15 до 31 серпня. До програм двох фестивалів увійшли концерти, які відбудуться і для львівських, і для краківських глядачів», – розповідає Юрій Луців, координатор фестивалів, професор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Так мистецтво музики об’єднало воєдино ці два міста, що схожі і за архітекторою, і за мистецькими надбаннями та за багатьма історичними подіями.
Наступною особливістю цього фестивалю, – розповідає Ростислав Бурко, директор оркестру «Віртуози Львова», – є те, що концерти відомих виконавців та колективів з різних країн проходитимуть в храмах, пам'ятних та історичних місцях обидвох міст у періодичній послідовній синхронності в період року, що найбільш актуальний для туристичної активності, і це створить своєрідний духовний міст і паралель між містами, які мають спільну історію, історичні пам'ятки яких внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
За словами Сергія Бурка, «реалізація і підтримка цього спільного міжнародного мистецького проекту, враховуючи спільні тенденції сучасного розвитку європейських взаємовідносин та інтеграційних процесів, як ніколи відповідає часу, адже, це – конкретні євроінтеграційні шляхи співпраці та пошук нових форм для об'єднання навколо європейських цінностей, спільної історії та культури. Львів і Краків – багаторічні міста-побратими фактично започатковують та стають ініціаторами нового неординарного міжнародного проекту, який передбачає одночасне проведення спільних мистецьких заходів у містах різних держав, чого, за нашими даними, в європейській практиці наразі не має, що буде свідчити про спільні цінності без кордонів та стане прикладом для інших європейських міст».
На сьогодні багато мистецьких колективів та відомих виконавців з різних країн світу вже підтвердили своє бажання та зацікавлення виступити з концертами на фестивалі як у Кракові, так і у Львові.
Ініціативу проведення фестивалю офіційно підтримали міський голова м. Львова Андрій Садовий та президент Кракова Яцек Майхровський, Міністерство культури Польщі, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Розглядається можливість патронату фестивалю президентами Польщі та України.
Беручи до уваги неординарність, актуальність, престиж та перспективи цього проекту, до складу ініціативно-організаційної групи фестивалю увійшли відомі польські та українські митці, організатори мистецьких заходів.
В репертуарі колективів та виконавців як у Львові, так і в Кракові, звучатимуть твори композиторів різних епох – від бароко до класики. Особливою ознакою фестивалю стане виконання творів європейських композиторів, життя і творчість яких пов'язана з історією нашого міста, а саме Франца Ксавера Моцарта, сина геніального В.А.Моцарта, польського Паганіні, скрипаля-віртуоза, композитора Кароля Ліпінського, зокрема, знаменитий «Реквієм» В.А.Моцарта, вперше виконаний на східних теренах Європи, саме у Львові, під орудою вже згаданих Кароля Ліпінського та Франца Ксавера Моцарта. Відбудеться львівська прем’єра опери «Сокіл» українського композитора Дмитра Бортнянського у постановці народної артистки України Наталії Свириденко.
Окремою фестивальною сторінкою стануть виступи у Львові талановитої молоді з Кракова і, навпаки, у Кракові зі Львова. Вперше у Львові виступить чудовий (ревеляційний) молодіжний Бетховенський оркестр під орудою знаменитого Тадеуша Стругали, оркестр, який здобув високе мистецьке реноме і визнання.
За диригентським пультом стоятимуть також видатні мистецькі особистості – львів'янин, легендарний Юрій Луців в концерті з Симфонією «Краковія» та музикант з 72-річним диригентським стажем краків’янин Станіслав Галонський у концерті з «Віртуозами Львова» та львівськими хорами. Для виконавців з Італії та Швеції Львів стане досягненням давньої мрії – побувати і виступити з концертом у нашому місті.
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Джерело: Львівська філармонія
|