Нові зірочки, які засвітилися в Києві | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Нові зірочки, які засвітилися в Києві
Зільберман Юрій Абрамович
Нові зірочки, які засвітилися в Києві
Х Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця назвав своїх переможців
28 квітня 2013, неділя
Поширити у Facebook

Х Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця.  Фото Лідія НОВОХАТЬКОЦьогоріч вже вдесяте добре знаний у світовій спільноті профіль видатного «короля фортепіано», або, як критики називали Володимира Горовиця, «останнього романтика ХХ сторіччя», прикрасив концертні сцени Будинку вчених і Національної філармонії України.

Саме тут впродовж дев’яти днів кипіли недитячі пристрасті юних піаністів віком до 14 років; тих, хто, за регламентом турніру, формував групу конкурсантів «Горовиць-Дебют».

Географічна мапа змагання окреслилася дванадцятьма країнами – Австралією, Білоруссю, Великобританією, Грузією, Канадою, Китаєм, Молдовою, Росією, Туреччиною, Україною, Швейцарією та Японією, які відрядили до Києва своїх найкращих юних музикантів.

83 претенденти продемонстрували високоповажному журі (на чолі з професором НМАУ Валерієм Козловим) свою високу виконавську підготовку та артистичний хист.

ВИСТУПАЄ ІЛЛЯ ФІАЛКО (УКРАЇНА), ПЕРШЕ МІСЦЕ В ГРУПІ "ГОРОВИЦЬ-ДЕБЮТ", НОМІНАЦІЯ "С".  Фото Лідія НОВОХАТЬКОЦікаво, що серед учасників Молодшої групи можна було побачити й вже знайомі за минулорічними конкурсами імена юних піаністів, а також таких ентузіастів, які не лише заявили про свою участь одразу в кількох номінаціях, а й одержали по кілька призових місць у різних номінаціях.

Особливу увагу журі та розчуленість публіки викликала поява на сцені наймолодшої за віком учасниці групи «Горовиць-Дебют» – піаністки з Туреччини Самсар Селін, яка відсвяткувала свій сьомий день народження під час конкурсу.

Шанс завоювати найбільше нагород у себе вдома, в найкомфортнішій психологічній атмосфері, українські піаністи використали сповна: вони загалом склали найчисленнішу команду.

І не дивно, що серед переможців у сумі здобули найбільше призових місць – 15!

Перші сходинки здолали Максим Бурдальов, Роман Федюрко (номінація «А», Україна), Богдан Волошин (номінація «В» Еlementary), Ілля Фіалко (номінація «С» Advanced, він же посів друге місце в номінації «D», Україна), Окуі Шио (номінація «D» Advanced). Серед призерів із інших країн – Федір Орлов (РФ), Лі Шуан Герн (Австралія), Джорді Кемпбел (Великобританія), Ю Хайлунь (Канада).

Приємно, що в номінації «D», переможці в якій мають почесне право виступити з оркестром у заключному концерті в Колонному залі ім. М. В. Лисенка, друге, третє та четверте місця відповідно вибороли українські піаністи – Ілля Фіалко, Аліса Заїка (обоє – друге місце), Дмитро Кравець (третє) та Марія Мацієвська (четверта премія). А перше місце посіла дев’ятирічна японська піаністку Окуі Шио, яка виконувала у фіналі Концерт Ре-мажор Й. Гайдна у супроводі Симфонічного оркестру Національної філармонії України під орудою диригента Ігоря Палкіна.

Репертуарні вимоги до учасників Молодшої групи був набагато складнішім. Протягом трьох турів піаністи виконували:

• І тур: прелюдія та фуга Баха, соната віденських класиків у повному обсязі, віртуозний етюд, твір українського автора; тривалість звучання програми – до 25 хвилин;

• ІІ тур: твір із репертуару Горовиця, один або кілька творів композиторів періоду від романтизму до сучасності; тривалість звучання програми 25 – 30 хвилин;

• ІІІ тур: концерт для фортепіано з оркестром (I або II – III частини).

Переможцями в Молодшій групі стали:

I премія та Золота медаль

Чень Сюехун (Китай).

II премія та Срібна медаль:

Юнь Тоні Сиці (Канада);

Клименко Марія (Україна).

ІII премія та Бронзова медаль

Лу Сін Ю (Китай).

IV премія

Малофєєв Олександр (Pосія).

V премія

ЧЕНЬ СЮЕХУН (КИТАЙ) ЗВАННЯ ЛАУРЕАТА I ПРЕМІЇ ЗОЛОТА МЕДАЛЬ.  Фото Лідія НОВОХАТЬКОМоторенко Євген (Україна).

Спеціальні призи отримали:

Приз журі «За виконання твору українського композитора»

Молодша група Junior Group

Чень Сюехун (Китай).

Приз журі «За виконання твору з репертуару Володимира Горовиця»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut «В» ELEMENTARY

Лі Шуан Герн (Австралія).

Молодша група Junior Group

Клименко Марія (Україна).

Приз журі «За артистизм»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut «A» ELEMENTARY

Бурдальов Максим(Україна).

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz- Debut «B» ELEMENTARY

Волошин Богдан (Україна).

Приз президента Міжнародного благодійного фонду Конкурсу Володимира Горовиця, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Зільбермана

Prize of President of the International Charitable Fund of Vladimir Horowitz Competition, Honored Figure of Arts of Ukraine Yuri Zilberman

«Наймолодшому учасникові»

Самсар Селін (Туреччина).

Приз міністра культури України Леоніда Новохатька

Prize of Minister of culture of Ukraine Leonid Novokhatko

«За творчі досягнення»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut

Окуі Шио (Японія).

Приз журі «За виконання твору Дмитра Кабалевського»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut «B» ELEMENTARY

ЛiанЧаВей (Китай)

Liang Jia Wei (China)

Приз «Клубу успішних жінок»

Prize of the Club of succesful women

«Надія нації»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut

Федюрко Роман (Україна).

1. Приз голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова

Prize of Head of Kyiv City State Administration Oleksandr Popov

«Кращому киянинові»

Група «Горовиць-Дебют»/ Group Horowitz-Debut

Фіалко Ілля (Україна).

ФЕДЮРКО РОМАН (УКРАЇНА) (1 ПРЕМІЯ ГРУПА "ГОРОВИЦЬ-ДЕБЮТ" НОМІНАЦІЯ "А").  Фото Лідія НОВОХАТЬКОБезперечно, Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця з честю виконує свою відповідальну місію – розпізнавання справжніх талантів, плекання творчої національної еліти та, врешті-решт, – творення духовного базису нашої країни.

Цікаво, що на ці речі звернула увагу й член журі – Ельза Колодін (Німеччина), яка поділилася з «Днем» своїми враженнями від змагання:

– Я вперше в Україні й вражена надзвичайно теплою атмосферою між членами журі.

Мене переповнюють емоції від почутого, побачила багато надзвичайно талановитих, зовсім юного віку, піаністів. Це так важливо для України, коли вона має для підготовки національних виконавських сил такий високорейтинговий турнір світового рівня. Скажу щиро – як учасник багатьох міжнародних конкурсів і як виконавець та член журі – Конкурс Горовиця повністю відповідає міжнародним стандартам. Повірте, далеко не кожна країна має такий турнір.

У мене склалося яскраве панорамне уявлення про вашу піаністичну школу. Нині скрізь по світу на різних конкурсах, як правило, багато представників Китаю, і саме вони дуже часто опиняються на найвищих сходинках призерів.

– У чому ж ви вбачаєте секрет такого успіху китайських та інших азійських піаністів на європейських змаганнях?

– А чи знаєте ви нинішню світову суперзірку – видатного китайського піаніста Ланг Ланга? Якщо ви читали його автобіографічну книжку, ви легко знайдете там і відповідь на ваше запитання… Найпопулярніший піаніст світу, який сам визнав, що він зростав як виконавець на російській піаністичній школі, Ланг Ланг свій перший конкурс виграв у п’ять років, а в дев’ять уже став студентом консерваторії. Він говорить: « Треба займатися так багато, наскільки це лише можливо. Весь час потрібно вивчати музику, постійно вмикаючи свій інтелект». Між іншим, ще дитиною Ланг Ланг побачив по ТБ виступ Володимира Горовиця, і з тієї пори легендарний піаніст «став його кумиром».

Знаєте, в моєму житті гра Володимира Горовиця теж свого часу справила справжній переворот! Якось ще змолоду мені вдалося послухати його виконання мазурок Шопена, і це було справжнім потрясінням: надзвичайно красиве звучання фортепіано, неповторний розкутий, позбавлений шаблонів, індивідуальний стиль, який ні з чиїм ніколи не сплутаєш, сповнений проникливого ліризму, особливої поетичної злетності…

Отже, образ геніального піаніста Володимира Горовиця, який є емблемою знаменитого київського фортепіанного турніру, весь час виринає з минулого, наповнюючи теперішній час відгомоном тієї романтичної епохи піанізму, що й донині залишається в певному сенсі естетичним еталоном і взірцем для наслідування його принципів новими поколіннями талановитих піаністів різних національних шкіл та уподобань. Конкурс Горовиця, безперечно, є поза конкурсом!


Автор: Наталія Семененко
Фото: Лідія Новохатько
Діячі мистецтв: Юрій Зільберман
Навчальний заклад: Київський інститут музики імені Р. М. Глієра
Конкурс (фестиваль): Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця
Джерело: Газета "День"



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
135.jpg