Гранд-концерт | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Гранд-концерт
Півненко Богдана
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Плоскіна Віктор
м. Київ
29 вересня 2023, п'ятниця, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Гранд-концерт


29 вересня у Колонному залі ім. М. Лисенка виступлять Симфонічний оркестр Національної філармонії України під орудою диригента Віктора Плоскіни, солістка – Богдана Півненко, скрипка.
 
Поруч із 39-ю симфонією В. А. Моцарта і Симфонічною поемою «Мазепа» Ференца Ліста, – маестро Віктор Плоскіна презентує публіці увертюру «Шарка» Бедржиха Сметани – третю, найдраматичнішу з усіх шести частин його циклу симфонічних поем «Моя Батьківщина».
 
Чеський композитор писав про неї: «В основі композиції лежить легенда про дівчину Шарку. Поема розпочинається розповіддю про розлючену дівчину, яка через зраду коханого клянеться помститися усім чоловікам. Шарка прив’язує себе до дерева і чекає, поки її врятує князь Ктірад, обманюючи його, що вона полонянка повсталих жінок. Князь закохується в дівчину та визволяє її. Шарка пропонує йому та його товаришам медовуху із снодійним зіллям, а коли вони засинають – подає сигнал мисливським рогом. На цей клич приходять інші жінки та вбивають усіх чоловіків – ось так і завершується симфонічна поема». Такі собі слов’янські амазонки.
 
Ще один акцент цього вечора – музика українського композитора Віктора Косенка.

Солістка Богдана Півненко зіграє його Концерт для скрипки з оркестром: один з кращих українських скрипкових концертів, який відображає силу нашої музики із закладеним в неї національним кодом. Це справжня музична енциклопедія української душі з усіма її відтінками і з характерними для нас злетами, мріями та романтизмом.
 
Маестро Віктор Плоскіна: «...Українська музика повинна бути дуже природньо вписана у канву всієї світової музики і не можна сприймати українську музику відокремлено від європейської, лише в контексті ми бачимо її своєрідність і  неповторність. Я можу сміливо назвати себе активним пропагандистом української музики, і я дуже тонко розумію, що ставити, коли і як ставити. Я не хочу бути «комсомольцем», не хочу огульно займатися псевдо-українізацією,але я точно добре володію усією палітрою української сучасної музики, підкреслюю, сучасної музики. Мені навіть боляче сприймати всі ці речі, тому що я дуже чітко знаю як треба поставити український твір, щоб він здобув успіху, щоб він не просто прозвучав, і ми поставили галочку,  вийшли сказали «от ми граємо українську музику». Ми повинні так ставити, щоб українська музика звучала якомога краще».
 
Віктор Плоскіна – лауреат першої премії другого Міжнародного конкурсу ім. Степана Турчака, який відбувся у 1998 році, де він диригував саме українською музикою – «Карпатським концертом» Мирослава Скорика. До відома, конкурс імені Турчака визнають рівнозначним таким конкурсним змаганням світового рівня, як Безансонський міжнародний конкурс молодих диригентів у Франції, конкурс Донателли Флік у Британії, Міжнародний конкурс імені Гжегожа Фітельберга у Польщі. Лауреати цього конкурсу відомі усьому світу.

 Диригент та заслужений артист України. Віктор Плоскіна у 1993 р. закінчив Львівську державну консерваторію ім. Миколи Лисенка. Працював у заслуженому академічному симфонічному оркестрі України.

З 2000 по 2002 рр. очолював Національний оперний театр Сербії (м. Новий Сад), був головним диригентом та художнім керівником симфонічного оркестру Кримської філармонії.

З 2007 р. працював на посаді головного диригента Національного академічного Великого театру опери та балету республіки Білорусь, де з успіхом поставив близько 15 оперних та балетних прем’єр, виконав низку оригінальних концертних програм. У Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка працював музичним керівником з 2014 року. 

З 2019-го  – головний диригент Київської муніципальної опери. 

З 2022-го – головний диригент симфонічного оркестру Дніпровської філармонії ім. Леоніда Когана. 

Гастролював у країнах Західної Європи, диригував виставами та концертами у Естонії, Софії, Азербайджані.

Кавалер Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (Україна).








 



Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Віктор Плоскіна
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100629_02.jpg