День музики Мирослава Скорика | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
День музики Мирослава Скорика
Квиток
Ермінь Йожеф
Каськів Олег
Пірієв Олександр Валерійович
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Криса Тарас
Скорик Мирослав Михайлович
м. Львів
7 квітня 2017, п'ятниця, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
День музики Мирослава Скорика

Виконавці:
Олег Каськів – скрипка
Олександр Пірієв – віолончель
Йожеф Єрмінь – фортепіано
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Тарас Криса – головний диригент, художній керівник

Програма:
Карпатський концерт
Концерт для віолончелі з оркестром № 2
Концерт для скрипки з оркестром № 5
Концерт для фортепіано з оркестром № 2



Мирослав Скорик – без перебільшення, один зі стовпів сучасної української музики.

Класик і новатор водночас.

Непересічний композитор і талановитий педагог, який виховав численних зірок.

Митець, який працював над культовими творами, серед яких – «Тіні забутих предків» Параджанова та пісня «Намалюй мені ніч». 7 квітня у Львівській філармонії – День музики Мирослава Скорика.

О 19 годині запрошуємо вас послухати чотири концерти композитора у виконанні солістів Олега Каськіва (скрипка), Олександра Пірієва (віолончель), Йожефа Єрміня (фортепіано) та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси.

Мирослав Скорив– неймовірно яскрава творча особистість. У інтерв’ю він розповідав, що композитор-професіонал повинен вміти написати все. А найголовніше для автора – створити мелодію, яка згодом розквітне у симфонії чи концерті. У своїй творчості часто звертався до фольклорних мотивів та втілював міфопоетику карпатського краю у музиці. Проте не лише автентика і класика приваблювали композитора – він сміливо експериментував, поєднуючи коломийки і джаз, романси і рок-н-ролл.

«Карпатський концерт», написаний у 1973 році, – один з найяскравіших творів фольклорної «хвилі» Скорика. За словами композитора, він намагався передати карпатські мелодії сучасними засобами, зробити їх більш ефектними. Поверховий етнографізм Скорика не приваблював – він глибоко вивчав тему, в яку занурювався. І саме тому зараз твори композитора зачаровують мелодійністю та самобутністю.

Концерт для віолончелі з оркестром № 2, у якому солюватиме Олександр Пірієв – найновіший твір Скорика. Його прем’єра відбулася у 2016, через 33 років після створення першого концерту митця для віолончелі. Він зазначив, що це два різні твори різних епох. Презентація Другого концерту відбулася в рамках Національного проекту «ТРИ “С”: Скорик – Cильвестров – Станкович», який має на меті презентувати українському слухачеві сучасну українську музику.

Cам Мирослав Скорик виділяв жанр інструментального концерту як свій улюблений. Тому 7 квітня прозвучить також його Концерт для скрипки з оркестром № 5. Цікаво, що солістом буде відомий скрипаль Олег Каськів, якому композитор і присвятив цей твір. А завершить вечір Концерт для фортепіано з оркестром № 2, де солюватиме львівський піаніст Йожеф Єрмінь. Драматичний настрій твору, побудованого на контрастах, поєднує академічність та легкість, естрадні і джазові мотиви – усе розмаїття неоромантичного періоду у творчості Скорика.


Е-Квиток


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Виконавці: Йожеф Ермінь, Олег Каськів, Олександр Пірієв
Диригенти: Тарас Криса
Композитори:Мирослав Скорик
Концертні організації: UKR Artists, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”, Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
MG_5662.jpg