Відкриття сезону 2014-2015 - Музика дунайського регіону | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Відкриття сезону 2014-2015 - Музика дунайського регіону
Квиток
Соколов Валерій
Молодіжний симфонічний оркестр
м. Львів
11 вересня 2014, четвер, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Відкриття сезону 2014-2015 - Музика дунайського регіону

Яскраве відкриття концертного сезону 2014-2015 Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» побудував на словацьких мотивах, угорському колориті та віденській вишуканості. Диригуватиме австрійський диригент Георг Кугі.

Концерт розпочинатиме наскрізь романтична музика словацького композитора та диригента Яна Левослава Белли. Найяскравіший твір композитора «Концертна увертюра» (1904) складений з музичних інтонацій словацького фольклору.

У знаменитому Концерті Брамса – для скрипки з оркестром Ре мажор – солюватиме талановитий скрипаль Валерій Соколов.

Брамс писав цю музику у постійному діалозі про скрипкову техніку з Йозефом Йоахімом. якому згодом присвятив цей твір.

Концерт Брамса найвіртуозніших у цьому жанрі. Ганс фон Бюллов порівнює твір з популярним на той час концертом Бруха: концерт Бруха написаний «для скрипки», натомість брамсівський – «проти скрипки». Труднощі скрипкової партії у Концерті Брамса радше стосуються фактури та складні за задумом самого митця. Тут не йде мова про демонстрацію технічних можливостей соліста. Твір за атмосферою світлий і урочистий, що не порушує драматичності образів.

У першій (Allegro non troppo) і другій (Adagio) частинах переплетені ліричні образи, а у фіналі (Allegro giocoso, ma non troppo vivace – Poco piu presto) композитор занурився в стихію угорського народного танцю. Звучання скрипки було для Брамса пов'язано із експресією та пристрастю угорських наспівів.

Продовжить відкриття концертного сезону «INSO-Львів» Симфонічна поема «Мазепа» (1847-1851) угорського композитора-романтика Ференса Ліста зіткана з поезій Віктора Гюго. Музикант писав твір в українському помісті Кароліни Вітгенштейн, де гостював на той час і був захоплений красою широких просторів та історією краю, Ліст зобразив у творі постать гетьмана, додавши потрійний склад оркестру та створивши ацент на ударних. Композитор зображає реальні епізоди оркестровою палітрою – це дикі скачки полоненого, політ в незвідане.

На завершення відкриття сезону 2014-2015 «INSO-Львів» – прозвучить Романтична поема «Віденська кров» австрійського «короля вальсів» Йоганна Штрауса – це красива і свіжа мелодія. Лірично й легко у ній звучить оркестр зі співучими скрипками.

Вартість квитків, грн: 40, 60, 80, 100
Квитки продаються у касі філармонії щоденно з 11.00 до 19.00 (235-89-46)
та на ticketclub.com.ua

Абонементи дійсні!


Е-Квиток


Автори: Ольга Максим’як
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Валерій Соколов
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_110.jpg