Новина |
|
|
|
|
Січень у Музеї Соломії Крушельницької: музика, що надихає
28 грудня 2024, субота
Поширити у Facebook
Музей Соломії Крушельницької у Львові запрошує розпочати новий рік у супроводі мистецтва та музики. У січневому репертуарі – концерти вокальної та інструментальної музики, майстер-класи для дітей, романтичні вечори та літературні зустрічі. Унікальна атмосфера музею створить незабутні враження для кожного відвідувача.
Події місяця:
Субота, 4 січня, 14:00 та неділя, 19 січня, 14:00 – Українська музика в мультфільмах. Подія Лесі Кирик
Запрошуємо батьків та дітей на унікальну інтерактивну подію з переглядом мультфільмів для найменших, під час якої наукова співробітниця музею Леся Кирик розповість, як створюються улюблені мультфільми, хто пише для них музику, та яку важливу роль вона відіграє в озвученні анімацій. А найцікавіше – це буде справжня інтерактивна подорож у світ анімації!
Подія розрахована для дітей від 4-х років – це чудова нагода провести час з користю та веселощами для вашої дитини!
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 5 січня, 18:00 – Шедеври фортепіанної музики. Меланія Макаревич У виконанні Меланії Макаревич прозвучать шедеври фортепіанної музики, мелодії яких знає і любить кожен. Кульмінацією концерту стануть різдвяні мелодії, які подарують святковий настрій.
Твори, які лунатимуть на концерті є перлинами світової фортепіанної музики і вражають слухачів глибокою емоційністю та віртуозністю. У програмі вечора музика найвідоміших композиторів епохи бароко, класицизму та романтизму: Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Ференца Ліста, Фредеріка Шопена.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
П’ятниця, 10 січня, 19:00 – Коляда в музеї Соломії Крушельницької: стань артистом музичного дійства
Цього вечора кожен гість стане частиною унікального музичного дійства. Разом із учасниками хору «Гомін» ви зможете заспівати улюблені українські колядки та відчути справжню магію багатоголосного співу. Під керівництвом досвідчених хористів традиційна коляда оживе у стінах музею, даруючи радість, натхнення та єднання.
Ця подія — чудова можливість зануритися в міські різдвяні традиції, відчути дух свят і стати не просто слухачем, а артистом!
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 11 січня, 14:00 – Майстер-клас для дітей з виготовлення масок від художниці Івана Дудича
Запрошуємо на майстер-клас із виготовлення маски для костюмованого вечора. Виготовити маску своїми руками - це цікава справа! Адже дізнавшись про її давню історію, ви можете створити власну маску для урочистого костюмованого прийому та випробувати свої сили у декоруванні та композиції, перетворитися на художника-майстра венеціанської маски!
Вікова категорія 6-10 років.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 11 січня, 17:00 – Поетичний вечір Володимира Тимчука Вечір поезії від військовослужбовця ЗСУ, підполковника та поета Володимира Тимчука у салоні Соломії Крушельницької.
Авторські поезії зимового циклу звучатимуть під музичний супровід, створюючи особливу атмосферу єднання слова і звуку. Це буде відверта розмова про головне – про те, що зігріває нас у найхолодніші часи: любов, віра, надія.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 12 січня, 17:00 – Академічно-неформальна розмова про класичну музику
Як розвивалася українська класична музика крізь століття? Наскільки важлива тріада: композитор → організатор → виконавець? Як полюбити класику, де її слухати? Як працює музична сфера в наш час? Про культуру як можливість м’якої сили і дипломатії.
Про все це і навіть більше говоритимемо разом із музикознавицею Людмилою Бурдою та культурним менеджером, керівником Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Тарасом Демком!
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 18 січня, 18:00 – Вечір вокальної музики у салоні Крушельницької У програмі концерту звучатимуть твори видатних європейських та українських композиторів. Серед них – Вольфганг Амадей Моцарт, чиї оперні арії і дуети є справжньою окрасою світового музичного мистецтва, Джуліо Каччіні, відомий своєю ліричною мелодійністю, та Умберто Джордано, чия музика вражає драматизмом і глибиною. Українську вокальну традицію представлять шедеври Анатолія Кос-Анатольського, Олександра Білаша й Анатолія Коломійця, які тонко поєднують народні мотиви з витонченими професійними формами.
Учасниками концерту є студенти Національної музичної академії України та Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка: Василь Михайлюк, Оксана Бударецька та Алла Лісун.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 19 січня, 18:00 – Іспанська гітара. Андрій Остапенко У програмі прозвучать твори легендарних композиторів, які прославили гітару як інструмент найтоншої душевної виразності. Зачарують мелодії кубинця Лео Брауера, з його ніжною “Колисковою”, та бразильця Ейтора Вілла-Лобоса, “Чотири прелюдії” якого є втіленням національного колориту. Твір Ісаака Альбеніса відкриє перед вами красу Гранади, Кадіса та Астурії. Неможливо уявити вечір іспанської музики без Франсіско Тарреґи, якого називають “батьком сучасної гітари”.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Понеділок, 20 січня, 18:00 – Романтичний вечір у музеї Крушельницької. Пориньте у світ ніжної музики, витончених емоцій і гармонії на особливому вечорі у Музеї Соломії Крушельницької. У камерній атмосфері салону звучатимуть музичні шедеври у виконанні видатних українських музикантів: Назарія Пилатюка та Петра Довганя.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
П’ятниця, 24 січня, 18:00 – Неформальна розмова з піаністом Романом Репком
Запрошуємо на відверту та цікаву бесіду з талановитим піаністом та викладачем Романом Рєпкою!
Говоритимемо про його шлях становлення як піаніста; можливості для реалізації музикантів в Україні; досвід роботи в Ганнанському педагогічному університеті (Китай); майбутню велику премʼєру Концерту для фортепіано з оркестром композитора Лео Орнштейна у Львівському органному залі.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Субота, 25 січня, 17:00 – Презентація книжки Володимира Грабовського “Музика і націоналізм”
Музей Соломії Крушельницької запрошує на презентацію книги Володимира Грабовського “Музика і націоналізм”.
Ця унікальна праця досліджує взаємодію та взаємовпливи музичної культури й націоналізму – двох феноменів суспільного буття. Автор пропонує глибокий аналіз того, як музика, одна з найуніверсальніших сфер людського життя, відображає націю, національну ідентичність та ідеї націоналізму. Книга стане цікавою не лише для музикознавців, а й для всіх, хто прагне глибше зрозуміти роль культури у формуванні громадянської спільноти.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Неділя, 26 січня, 18:00 – Шедеври французької оперної класики Запрошуємо на вечір, сповнений чарівної музики, натхненної французьким шармом. У вишуканій атмосфері салону Соломії Крушельницької прозвучать найкращі арії з опер видатних французьких композиторів у виконанні молодих львівських співачок, солісток хору “Гомін” – Галини Гончарової (сопрано) та Анастасії Кулініч (меццо-сопрано).
Відкрийте для себе магію французької музики, яка об’єднує елегантність, емоційність і витонченість.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
П’ятниця, 31 січня, 18:00 – Вокальний концерт: до 85-річчя Володимира Ігнатенка
З нагоди 85-річчя професора Львівської національної музичної академії Володимира Ігнатенка в музеї Соломії Крушельницької відбудеться святковий концерт.
Він - видатний співак і педагог, який присвятив життя розвитку вокального мистецтва та виховав покоління талановитих виконавців.
У виконанні студентів Володимира Ігнатенка прозвучать вокальні шедеври, що символізують багатогранність творчої спадщини маестро.
Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.
Квитки можна придбати у касі музею Соломії Крушельницької або на сайті контрамарки!
|