У Кіровограді успішно пройшов XVIII фестиваль камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
У Кіровограді успішно пройшов XVIII фестиваль камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі»
Ермінь Йожеф
Камерний оркестр
Камерний оркестр
Курков Георгій
У Кіровограді успішно пройшов XVIII фестиваль камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі»
30 травня 2015, субота
Поширити у Facebook

Зазвичай неквапливе та сонне від спеки рідне місто моє кипить і вирує, мов розбурханий вулик. Пристрасті скипають навколо очікуваної зміни його імені осоружного й невідомо яким чином пов’язаного Кірова. В «номінантах» — історичний Єлисаветград (прихильники котрий рік поспіль доводять, що фортецю, зведену на колишніх козацьких землях, названо на честь святої, а не російської цариці-колонізаторки).

Помірковані патріоти закликають згуртуватися навколо поетичного Златополя (колись було таке містечко, що нині увійшло в межі Новомиргорода й розчинилося в ньому). Мистецька еліта пропонує вшанувати в назві уродженців краю — засновників театру корифеїв Кропивницького (навіть фільм із нагоди його 170-річчя знято) чи братів Тобілевичів (тобто Карпенка-Карого, Садовського та Саксаганського)... Згадали навіть прадавній Ексампей, відомий ще з «часів Геродотових». Звісно, більшість розмов точиться навколо цін і тарифів... одне слово, криза. А ще загрозливіше — війна: на кладовищі відкрили Алею Слави полеглих за минулий рік кіровоградців на сході... Хіба ж тут до фестивалів? — розмірковує обиватель...

ВИСТУПАЄ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР КІРОВОГРАДСЬКОГО МУЗИЧНОГО УЧИЛИЩА / ФОТО ІГОРЯ ДЕМЧУКА

Але ж травень у Кіровограді асоціюється зі святом академічної музики, що його влаштовує команда обласної філармонії (художній керівник — Наталя Бондаренко, заступники директора — Валерій Федчишин, Ірина Полонська, Оксана Буртова та ін.) на чолі з директором Миколою Кравченком (до речі, його директорство триває вже тридцять три роки!). Вже відійшов у вічність «хрещений батько» «Травневих музичних зустрічей» легендарний скрипаль Богодар Которович.

Виявляється, що саме зараз потреба у зустрічах із високим мистецтвом стала нагальною. Приємно, що місцеві культуртрегери (на відміну від мінкультівських очільників) розуміють це, і зробили все можливе для бодай мінімального, але все ж фінансування такого вкрай важливого для широкої громадськості міста заходу.

Нинішні «Травневі музичні зустрічі» мали свої особливості. Насамперед, значно збільшилася частка концертів у районних центрах: спраглі за якісною музикою жителі мали змогу послухати камерні оркестри Черкаської, Полтавської та Миколаївської філармоній.

Новації відбулась і в «гостьовій» площині: організатори запросили апробованих солістів, які виступали із місцевими колективами — камерним оркестром «Концертіно» (художній керівник Наталя Хилобокова) та Симфонічним оркестром Кіровоградського музичного училища (художній керівник Лариса Голіусова).

Лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів — львів’яни Сергій Григоренко (фортепіано) та Остап Манько (скрипка) — часто й залюбки виступають на філармонійній сцені (до слова — немає в Україні артиста, який, хоч раз виступивши тут, не мріяв би про неї знову — завдяки унікальній акустиці та винятково вдячній публіці). Неодноразово грали вони і з камерним оркестром «Концертіно». Цьогорічна програма була розрахована на різні смаки (Вівальді, Бах, Бетховен, Шнітке та ін.), але найбільше сподобалась композиція Арво Пярта Fratres («Брати»), де гості зіграли дуетом.

Із Симфонічним оркестром виступили: його колишній випускник, а зараз студент НМАУ, володар м’якого, але насиченого й барвистого баритона, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Безай (найбільше, як на мене, співаку вдалася арія Алеко з однойменної опери С. Рахманінова) та, без перебільшення, знаменитий не лише в Україні, а й далеко за її межами піаніст Йожеф Ермінь (він сьогодні очолює кафедру спеціального фортепіано у Львівській музакадемії, у Кіровограді грав неодноразово, його тут люблять і цінують) — у його виконанні прозвучав карколомний Концерт для фортепіано з оркестром Роберта Шумана (студенти не підкачали!). Взагалі, оркестр, окрім акомпанементу, підготував ще й кілька сольних номерів, зокрема відкрив програму запальною Увертюрою до опери Бізе «Кармен», а завершив перший відділ величною «Поемою про Україну» О. Александрова, де до соліста й оркестру долучився хор (хормейстер — Надія Шост). Взагалі, оркестр продемонстрував чудовий ансамбль, налаштованість, азарт — колектив зараз явно на підйомі, з чим можна привітати Ларису Іванівну — його керівника й директора музичного училища в одній особі.

На закритті фесту камерний оркестр Вінницької обласної філармонії (керівник — Георгій Курков) подарував чудову програму зі світових джазових хітів. Тон задавала солістка Ольга Плакидюк, яка продемонструвала чудове володіння вокалом та художній смак...


Автор: Ірина СІКОРСЬКА
Колективи: Камерний оркестр "Арката", Камерний оркестр "Концертіно" Кіровоградської обласної філармонії
Виконавці: Йожеф Ермінь
Диригенти: Георгій Курков
Концертна організація: Кіровоградська обласна філармонія
Навчальний заклад: Кіровоградське музичне училище
Конкурс (фестиваль): Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики "Травневі музичні зустрічі"
Джерело: Газета "День"Інші:

"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
Оркестр Львівської філармонії INSO-Lviv виступив у Роттердамі
“Травіата” у... бомбосховищі
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
60.jpg