«Пам’яті жертв Голодомору» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
«Пам’яті жертв Голодомору»
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Галицький академічний камерний хор
Кучар Теодор
м. Львів
26 листопада 2016, субота, 07:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
«Пам’яті жертв Голодомору»

Gрограма:
Христина Макар – сопрано
Тетяна Вахновська – мецо-сопрано
Галицький академічний камерний хор
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Теодор Кучар – диригент (США-Україна)

Концертний зал ім. С. Людкевича
Вартість квитків
50, 80, 120,150,180

грн КВИТОК
Абонементи дійсні
Квитки продаються у касі філармонії щоденно 11:00 — 19:00

Каса: (032) 235-89-46

Густав Малер. Симфонія № 2 до мінор «Воскресіння»




Трагедії – не те, про що говорити хочеться. Трагедії – не те, що хочеться згадувати. І врешті, трагедії – особливо такі страшні, як Голодомор – не те, що зможе сповна осмислити сучасна людина, віддалена від тих подій у часі. Як не втратити ниточку зв'язку, як не втопити живу, щемку історію в хвилях зайвої патетики? 26 листопада о 18 вечора ми дамо говорити музиці, вшановуючи пам’ять жертв Голодомору зі сцени Львівської обласної філармонії.

Насправді німецький композитор Густав Малер написав свою Симфонію № 2 «Воскресіння» ще за кілька десятиліть до української трагедії. Митець працював над нею з 1888 по 1894, скрупульозно викарбовуючи найважливіші деталі для свого монументального творіння. За задумом Малера, цей твір мав стати ідейним продовженням Першої симфонії, її новою гілкою та підйомом після смерті ліричного героя першої частини.

Отож, спочатку – вступають несміливі, теплі та світлі спогади й роздуми, як промені-проблиски минулого. Далі – людські метання, вічна дилема життя і смерті, заупокійні пісні та безперервний рух. Ще далі — прозора й сокровенна глибина, виражена в аскетичної хоралах та прозорій грі оркестру... Які врешті приводять до урочистого фіналу. До відповіді і ствердження. До захопливого і величного «Воскресіння» на слова оди Фрідіха Клопштока, що вінчає всю симфонію. І твердить – життя завжди стоїть вище над смертю. Життя завжди тягнеться вгору. І навіть найбільші трагедії не здатні приборкати та погасити його.

Шедевр Густава Малера втілять на сцені Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії та Галицький академічний камерний хор і солісти — Христина Макар (сопрано) та Тетяна Вахновська (мецо-сопрано).

Диригуватиме на концерті Теодор Кучар, американський маестро українського походження з величезним досвідом на сцені. В його творчій біографії – головування в оркестрах в Австралії, Південній Африці, Evropy, Cheski Republyci (Holovniy Dyrygent, Janacek Philharmonic Orchestra (Janackova Filharmonia, 2005-2012), Venezuela (Holovniy Dyrygent, Orquesta Sinfonica de Venezuela (NSO Venezuela 2008-2014) та Україні (Holovniy Dyrygent, NSO Ukrayiny vid r. 1994-2004). У минулий сезон продиригував більше аніж 30-тьма оркестрами – BBC Symphony, Berlin Symphony, Staatskapelle Weimar, Helsingborgs Symphony, Istanbul Narodni Symfonicni Orkester. У 2017 диригує 44 концерті Tournee s NSO Ukrayiny v USA.


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Галицький академічний камерний хор
Диригенти: Теодор Кучар
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_110.jpg