До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
19 листопада, вівторок
Поширити у Facebook

Асоціація «Дивись українське!» проводить марафон «Culture vs war: 1000 days of resilience»:
25 подій у 14 країнах світу заради підтримки України.

19 листопада 2024 року наступає 1000-й день від початку повномасштабного вторгнення рф.

Це 1000-а доба невпинної боротьби України та українців за незалежність, цілісність держави, за національну ідентичність. Ця боротьба українців за своє існування є наочним прикладом для багатьох держав світу та державних діячів, це історія яка створюється на наших очах.

Марафон «Culture vs war: 1000 days of resilience» присвячений тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України. Покази марафону відбудуться у 14 країнах світу та розкриють події й наслідки війни в Україні через українські документальні стрічки.

Основна мета марафону «Culture vs war: 1000 days of resilience» – донести правду про війну та її руйнівні наслідки для українського народу, щоб звернути увагу світової спільноти на трагедію та героїзм українців. Кожна документальна стрічка – це свідчення стійкості та незламності народу, що попри всі труднощі бореться за свободу і незалежність своєї країни.

В Індонезії, Великобританії та Ірландії вже відбулись покази документального фільму «Культура vs війна» (виробництво Асоціації «Дивись українське!»).

Цей фільм демонструє правду про війну в Україні через історії знаних митців, що пішли до лав ЗСУ та діячів культури, що займаються активною волонтерською діяльністю. Герої фільму: Сергій Михальчук (кінооператор, військовослужбовець), Ахтем Сеітаблаєв (режисер, актор, військовослужбовець), Сергій Жадан (письменник, музикант, військовослужбовець), Тарас Компаніченко, (кобзар, військовослужбовець), гурт Антитіла, Костянтин і Влада Ліберови (військові документалісти), Михайло Іллєнко (режисер, волонтер), Дмитро Лінартович (актор, військовослужбовець), Євген Нищук (актор, військовослужбовець) та Ярослав Пілунський (кінооператор, військовослужбовець).

«Такі стрічки потрібно показувати часто і багато за кордоном, задля поширення правди про війну від імені митців, тому що рівень довіри до них дуже високий і таких людей неможливо змусити казати те, що вони не хочуть. Такі підходи і інструменти працюють максимально ефективно, а результатами стають збільшення необхідної допомоги Україні від світової спільноти.» – розповідає Голова правління Асоціації «Дивись українське!» Андрій Різоль.

Після нещодавньої прем’єри в Україні, документальний фільм «People of Steel / Люди зі Сталі» режисера Сергія Фоменка побачать за кордоном під час низки заходів марафону. В цій стрічці захисники Маріуполя та їх рідні розповідають правдиву історію подій, що відбувалися з лютого по травень 2022 року, під час битви за Маріуполь, в оточеному російськими військами місті.

Фільм «Люди зі Сталі» – це також історія подальшої боротьби родин захисників Маріуполя та Азовсталі за звільнення з полону своїх рідних та близьких. Його побачать 18 листопада в Торонто (Канада), 19 листопада в Манчестері (Великобританія), Утрехті, Харлемі (Нідерланди), Братиславі (Словаччина), Досі (Катар) та Бухаресті (Румунія), 28 листопада у британському Ланкастері, а 30 листопада показ відбудеться у в’єтнамському Ханої.

19 листопада у Брюсселі (Бельгія) та Ганновері (Німеччина), 23 листопада у Стамбулі (Туреччина), Барселоні (Іспанія) та Таллінні (Естонія), а 24 листопада у Бірмінгемі (Великобританія) для політиків, дипломатів, волонтерів, активістів та громад пройдуть покази стрічки «Да Вінчі» режисера Володимира Сидька.

Документальний фільм «Да Вінчі» - це історія про видатного українського воїна і борця за свободу Дмитра Коцюбайла, який пройшовши усі небезпеки революції на Майдані 18-річним юнаком пішов на фронт захищати країну від росіян. За 9-ть років на війні Дмитро став легендарним командиром, який в своїй сміливості і самовідданості слугував прикладом для багатьох побратимів.

Стрічка також дає відповідь на питання, що вплинуло на формування Да Вінчі, та як молодому юнакові вдалося створити один із найефективніших підрозділів на фронті.

20 листопада в Лондоні (Великобританія) та 24 листопада в Ліверпулі (Великобританія) відбудуться покази фільму «Ми були рекрутами» режисера Любомира Левицького. Це документальна розповідь про 19-річного військовослужбовця з позивним «Журналіст», який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Організатори подій марафону - Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки  "Фонд «МХП-Громаді" та компанії «Вавілон».














Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1000_days_afisha_horizont.jpg