|
У Києві відбувся благодійний вечір «Зроби внесок у майбутнє України»
27 листопада 2012, вівторок
Поширити у Facebook
У готелі «Інтерконтиненталь» відбувся меценатський вечір «Зроби внесок у майбутнє України», під час якого було зібрано кошти на рояль із родини Steinway & Sons для вихованців Київської дитячої музичної школи № 3, яка має ім’я Віктора Косенка.
Благодійний концерт вів відомий журналіст Юрій Макаров, який, як виявилося, теж починав навчатися грі на фортепіано в ДМШ № 3.
До речі, в цій школі колись навчалися такі знані музиканти, як диригенти Роман Кофман і Віталій Матюхін, композитори Аркадій Винокуров і Володимир Губа, організатор джазових фестивалів Олексій Коган.
Цю школу було засновано 1937 року, і називалася вона від початку «дитячою філією Робітничої консерваторії при Будинку культури заводу «Більшовик».
Концертну програму розпочав дует сестер Тельнюк у супроводі тріо віолончелістів (Ігор Пацовський, Максим Римар, Святослав Боровик), які саме в Школі ім. Косенка почали писати музику. Їхній виступ складався з п’яти номерів: пісень на тексти Павла Тичини, Райнера Марії Рільке та Оксани Забужко (остання була присутньою в залі).
Після сестер Тельнюк на сцену вийшли юні вихованці школи. Так, Дарина Мацюк виконала Етюд до-дієз мінор Віктора Косенка, а Євгенія Цуруль — дві частини з Сонати до-мінор Джованні Батіста Пешетті.
Кульмінацією концерту став виступ одного з найвизначніших українських піаністів сучасності — Олексія Гринюка, що вже давно живе в Лондоні та гастролює по всьому світові. Цей музикант має величезний репертуар, який складається з різних стилів і епох. Свій виступ Олексій Гринюк розпочав із відомої «Думки-Шумки» Лисенка, а продовжив віртуозними творами видатних піаністів-романтиків, зокрема Шопена та Ліста.
Організаторами благодійної акції виступили: Благодійна організація «Міжнародний фонд ім. Кирила Стеценка», Київська дитяча музична школа № 3 ім. В. Косенка, Piano House Komora, готель InterContinental, Hararuk jewelry design stuidio.
У грудні Національна спілка композиторів і Київська дитяча музична школа № 3 ім. В. Косенка планують провести Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. В. С. Косенка. Участь у конкурсі візьмуть учні музичних і художніх шкіл із усіх регіонів України. А обов’язковою умовою проведення конкурсів піаністів є наявність якісного інструменту.
Як розказали організатори акції, зібрані на меценатському концерті кошти підуть на фінансування Всеукраїнського конкурсу юних піаністів імені В. С. Косенка.
— Загалом сьогодні на наших роялях грають 1600 піаністів у всьому світі! Цей інструмент дає безмежні можливості для самовдосконалення, — зазначив віце-президент компанії Steinway & Sons Томас РЕЄС. — Адже його виробництво включає понад 80 відсотків ручної праці, а виготовлення одного роялю триває аж дев’ять місяців. Нині на мануфактурі в Гамбурзі працює 300 осіб, і більшість із них — майстри у третьому поколінні. Кожний із них несе за власну ділянку роботи цілковиту відповідальність
Після свого виступу Томас Реєс подарував школі великий портрет піаніста-віртуоза, екс-киянина Володимира Горовиця, який на своїх концертах, що відбувалися в різних країнах, грав на роялях фірми Steinway.
Треба додати, що рояль — дуже цінний подарунок — школа одержить насамперед завдяки зусиллям СП «Комора» — українському представникові фірми Steinway & Sons, яка додала до зібраних на вечорі коштів потрібну решту. Її директор Олег Репецький пообіцяв, що вже найближчими днями інструмент стоятиме в школі.
Автор: Юлія Бентя
Виконавці: Ігор Пацовський, Олексій Гринюк
Джерело: Газета "День"
|