Компроміси | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Компроміси
Крук Євген
Молодіжний симфонічний оркестр
Керімов Фахраддін
м. Львів
3 березня 2013, неділя, 06:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Компроміси
Солісти Юлія Керімова (фортепіано) та Євген Крук (скрипка).

Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під батутою заслуженого діяча мистецтв Азербайджану, неперевершеного маестро Фахраддіна Керімова запрошує львівських меломанів на вечір сучасної американської музики.

Виконують:
Євген Крук – скрипка
Молодіжний академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів»
Фахраддін Керімов – диригент
Юлія Керімова – фортепіано

Програма:
Дж. Гершвін. Концерт для фортепіано з оркестром Фа мажор
Симфонічна сюїта «Американець у Парижі»
Л. Бернстайн. Увертюра з оперети «Кандід»
П. Чайковський. Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор

Знайомство з композиторами концертної програми «Компроміси»

Все, що написав Д. Гершвін, пронизане єдиною ідеєю – зробити музику доступною для кожної людини. Ця ідея і призвела Джорджа Гершвіна до створення творів, що увійшли в повсякденне життя, які підняли музику американської нації до рівня класики.
Про композитора Дж. Гершвіна кажуть, якщо говорити астрологічною термінологією – «Гершвін народився під знаком саксофона». Джазові ритми, інтонації негритянських пісень, гармонії набувають специфічно джазового характеру, поступово просочувалися в твори більшості авторів розважальної музики не тому, що їх хвилювали проблеми фольклору, а тому, що це модно.

Всевітня слава до композитора Л. Бернстайна прийшла із написанням мюзиклів, найвідомішим з яких є «Вестсайдська історія» (1957, Нью-Йорк). Працюючи над мюзиклами, Л. Бернстайн експериментує, вводячи в них оперні форми, а також пронизує їх симфонічними елементами. У його музиці переплітаються елементи ладогармонічної основи джазу, негритянських, мексиканських та інших народних пісень, він застосовує також елементи вуличних пісень і рок-н-ролу, наприклад, в «Месі» (1971).
Л. Бернстайн є одним з найвидатніших диригентів-інтерпретаторів класичної та сучасної музики. Виступав у Віденській опері, де поставив «Фальстафа» і свою оперу «Тихе Місце» (1986). Серед його записів «Сомнамбула» (солісти Каллас, Валетті, Модесті, Myto (live)), «Кармен» (солісти Хорн, DeutscheGrammofon), «Фіделіо» (солісти Яновиц, Колло, Юнгвірт, Сотін, Попп, Фішер-Діскау, DeutscheGrammofon).

Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор П. Чайковський написав 1878 року під час перебування у Швейцарії, де творивши відчував себе найщасливішою людиною. Написаний ним концерт визнаний одним з найкращих музичних творів світового музичного мистецтва. Блискуча віртуозність партії солюючого інструмента поєднується зі справжньою симфонічністю, темпераментністю музики, яскравістю і наповненістю колориту. П. Чайковський завжди прагнув вибирати сюжети, які здатні були його зігріти. У цих сюжетах він бачив справжніх живих людей, які емоційно відчувають світ так само, як і він.


Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Євген Крук
Диригенти: Фахраддін Керімов
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_110.jpg