«Скрипка в душі» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
«Скрипка в душі»
Соколов Валерій
Ткачик Марія
Молодіжний симфонічний оркестр
Плоскіна Віктор
Станкович Євген Федорович
м. Львів
12 червня 2016, неділя, 06:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
«Скрипка в душі»
XXXV-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» – Концерт-закриття


Бруно Монсенжон відомий французький режисер зняв фільм про юного 18-літнього Валерія Соколова, давши йому назву «Скрипка в душі». Ви маєте можливість почути та побачити душу цього славетного музиканта, який увійшов в десятку топових скрипалів світу у Львівській філармонії 12 червня в концерті-закритті Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози». В його виконанні прозвучить Концерт № 3 для скрипки та симфонічного оркестру Євгена Станковича, що стане львівською прем’єрою твору, написаного композитором в 2015 році і присвяченого самому скрипалю-віртуозу. Цей твір є художнім «відгуком на події сьогодення», своєрідною «сповіддю митця про наш драматичний час, про Майдан, війну, яку «транспортували» в Україну».

Ще одним сюрпризом для Вас стане скрипковий дует, народжений великою та давньою дружбою переможниці багатьох міжнародних конкурсів, концертмейстера-соліста Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Марії Ткачик та Валерія Соколова. В їхньому виконанні прозвучить Концерт для двох скрипок Арнольда Малкольма, одного з найвідоміших британських композиторів XX століття. Цей твір було присвячено видатному скрипалю XX століття Ієгуді Менухіну та його учню Альберто (Івану) Лисому. Світова прем'єра твору у їхньому виконанні під орудою самого Маестро відбулась 24 червня 1962 р. в рамках Музичного фестивалю м. Бат (Велика Британія). І ось, по прошетсю 54 років з моменту прем'єри твору, він прозвучить у Львові в рамках Фестивалю "Віртуози", і львівська публіка вперше матиме можливість почути цей твір, в якому поєднаютьс я «бездоганна емоційна стриманість» Валерія Соколова та шарм і витонченість Марії Ткачик.

В програмі концерту також прозвучать балада «Ґражина» для симфонічного оркестру Бориса Лятошинського та Симфонічна поема «Мазепа» Ференца Ліста.
Концерт відбудеться у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів».

За диригентським пультом – запрошений диригент з українським корінням Віктор Плоскіна (Білорусь). Віктор Плоскіна, заслужений артист України, лауреат II Міжнародного конкурсу диригентів ім. С. Турчака, є випускником Львівської національної консерваторії ім. Лисенка. Сьогодні Віктор Плоскіна обіймає посаду головного диригента Національного академічного Великого театру опери та балету Республіки Білорусь.

Скрипка, на якій гратиме Валерій Соколов, належить до «золотого періоду» Антоніо Страдіварі – 1703 р.

Виконавці:
Марія Ткачик – скрипка (Україна)
Валерій Соколов – скрипка (Австрія-Україна)
Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів»
Віктор Плоскіна – диригент (Білорусь-Україна)

Програма:
Борис Лятошинський. Балада «Ґражина» для симфонічного оркестру
Малкольм Арнольд. Концерт для двох скрипок з оркестром
Євген Станкович . Концерт № 3 для скрипки з оркестром
Ференц Ліст. Симфонічна поема «Мазепа»Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Валерій Соколов, Марія Ткачик
Диригенти: Віктор Плоскіна
Композитори:Євген Станкович
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
110816_4065.jpg