«Хай музика стане миротворцем!» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
«Хай музика стане миротворцем!»
Магера Сергій
Монастирська Людмила
Швачка Анжеліна
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
«Хай музика стане миротворцем!»
Ці слова Посла Італії в Україні Фабріціо Романо стали лейтмотивом вечора Gala Italia
5 липня 2014, субота
Поширити у Facebook

Зайвий квиток на концерт запитували ще біля метро, злива, яка почалася перед початком вечора не злякала справжніх шанувальників високого мистецтва, а зала Національної опери була заповнена вщерть. Програму Gala Italia присвятили початку головування Італії в Європейському Союзі.

— Цей Семестр відкривається у складний момент для Італії, для України і для всієї Європи. Але водночас він надає надзвичайних можливостей для подальшого поглиблення наших взаємин та для спільної відповіді на політичні, економічні й соціальні виклики, які будуть у центрі уваги під час італійського головування, в ім’я спільних цінностей, що об’єднують усіх членів європейської родини, та необхідної глобальної проекції Європейського Союзу. Сподіваюся, що головування Італії зможе дати новий поштовх розвитку відносин між Італією, Європейським Союзом та Україною, — підкреслив Посол Італії в Україні Фабріціо РОМАНО. — Музика — це універсальна мова, яка об’єднує людей, і хай музика стане миротворцем!

Людмила  Монастирська

Цей вечір подарував меломанам зустріч із зірками світової сцени: українськими майстрами вокалу — Людмилою Монастирською (сопрано), Анжеліною Швачкою (мецо-сопрано) і Сергієм Магерою (бас); гостями з Італії — скрипалькою Франческою Дего, саксофоністом Гаетано Ді Бакко і маестро Франческо Марія Коломбо, а також хором Національної опери України та музикантами Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії.

Перший відділ концерту минув під знаком класики. Прозвучали: увертюра до опери Дж. Россіні «Вільгельм Телль», арії з «Тоски» Дж. Пуччіні, «Севільського цирульника» Дж. Россіні, «Дона Карлоса» Дж. Верді, молитва з «Сільської честі» П. Масканьї, легендарна Ave Maria й знаменита Va’ pensierosull’alidorate з «Набукко» Дж. Верді. Другий відділ від високого стилю (Концерт №1 і Концерт №2 А. Вівальді виконала молода, але дуже талановита скрипалька Франческа Дего на унікальному інструменті майстра ХVІІ ст. Франческо Руджері) поступово переніс слухачів у царину джазу — пролунали дві «Замальовки з Нью-Йорка» Роберто Молінеллі для саксофона з оркестром та популярна музика Енніо Морріконе до знаменитого фільму «Одного разу в Америці» у виконанні Гаетано Ді Бакко. А фінальним акордом вечора стало спільне виконання всіма учасниками концерту «Оди до радості» Бетховена на слова Шиллера, яка є офіційним гімном ЄС.

— Я сьогодні була просто слухачем і отримала величезне задоволення від концерту, пораділа за своїх колег-солістів Національної опери — Людмилу Монастирську, Сергія Магеру і Анжеліну Швачку, які продемонстрували високу майстерність. Вони виступили дуже достойно і ще раз довели, що українська вокальна школа нині в перших рядах у світі! Україна — співуча нація й має прекрасних митців. А спів Л. Монастирської — це світовий клас, її арія Тоски «Vissid’arte» — це взагалі щось унікальне. Я чула чимало примадонн опери, але наша Людмила Монастирська сьогодні — краща з кращих, — із захватом сказала Сусанна ЧАХОЯН, солістка Національної опери України. — А те, що нині Італія розпочала головування в ЄС, на мою думку, для нашої країни та і для всієї Європи дуже добре. Італія — держава з великими традиціями демократії, культури, і ці стандарти дають нам надію, що все буде добре в європейській родині й, зокрема, в Україні.

— Музика не потребує перекладу. Італійську музичну спадщину люблять, нею захоплюються в усьому світі. Я хочу нагадати слова Папи Римського Івана Павла ІІ, який вважав, що «серед усіх видів мистецтва музика поза усіляких кордонів, найбільше поширює гармонію у світі та породжує братерські почуття». Тому для сьогоднішнього заходу, що відкриває в Україні Семестр головування Італії в ЄС, ми підготували програму, яка стала своєрідним творчим містком між нашими країнами, — наголосив Нікола Франко БАЛЛОНІ, директор Італійського інституту культури в Україні. — Я хочу подякувати всім музикантам і співакам, які зголосилися виступити на концерті (як українським майстрам, так і моїм співвітчизникам, які спеціально приїхали у Київ). Заради цього концерту їм прийшлося шукати «віконечко», аби викроїти час у своїх щільних гастрольних графіках.

— Італія й Україна — найспівучіші й наймузикальніші країни світу, і це підтвердив концерт, — вважає Олександр ДУБОВИК, художник, почесний Академік НСМУ. — Я слухав, і душа раділа. Як прекрасно виступали українські співаки, хористи, музиканти, як гідно вони виглядали у програмі Gala Italia! Хочу подякувати Нікола Франко Баллоні, італійським дипломатам та всім митцям за прекрасний вечір. Добре, що маестро Франческо Марія Коломбо, саксофоніст Гаетано Ді Бакко та скрипалька Франческа Дего не побоялися й приїхали до Києва, щоб на власні очі побачити, як сьогодні живе наша столиця, які політичні зміни відбуваються в нашій країні. Україна — це Європа, і у нас є чим пишатися. Коли слухав концерт, спіймав себе не думці, що, мабуть, добре, що ми пишаємося кращим у світі хором і оперними співаками, а не найкращим бронетранспортером... Так, зараз нашій країні важко, і українській армії доводиться воювати, щоб захистити цілісність держави від нападів терористів-сепаратистів і російських диверсантів, але я впевнений, що, незважаючи на всі труднощі, ми вистоїмо! А такі концерти дають розраду для душі. Культура і мистецтво — вічні, а війни, хоч які вони криваві, все одно закінчуються. Коли чуєш таку високу музику, хочеться жити. Я впевнений, що дуже скоро Україна посяде своє достойне місце у спільному європейському будинку.


Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Сергій Магера, Людмила Монастирська, Анжеліна Швачка
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Газета "День"Інші:

«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
Артисти симфонічного оркестру виступили для бійців ЗСУ
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
Враження від 21-ших "Акордів Хортиці"
Галас навколо GAIA. В Києві відбулась прем'єра авангардної опери від Opera aperta
Ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Carnegie Hall
“Отелло” - магічна подорож, або Без стереотипів на класику
У Стокгольмі відкрився другий "Європейський фестиваль: Українська весна"
У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики "Молитва вустами дітей"
У Лондоні вперше пролунали твори львівських композиторів
Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
      © 2008-2024 Music-review UkraineFile Attachment Icon
38.jpg