Новина |
|
|
|
|
До 20-річчя вистави «Наталка Полтавка» у Театрі імені Івана Франка відкриється ювілейна виставка
21 травня, середа
Поширити у Facebook
Дата відкриття: 22 травня О 16:00
Тривалість: до 10 червня 2025 року
Місце: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
У травні 2025 року одна з найулюбленіших вистав Театру Франка – «Наталка Полтавка» – святкує 20 років з дня прем’єри. З цієї нагоди у театрі відкриється ювілейна виставка, присвячена творчому шляху вистави, яка два десятиліття поспіль не сходить з афіші та продовжує збирати повні зали.
На виставці буде представлено:
- світлини з вистав, у різних акторських складах, від первісного до теперішнього; - макет сценографії і ескізи інтермедійної завіси і заднику сценографа Андрія Александровича;
- ескізи костюмів художниці по костюмах Людмили Нагорної;
- афіші до вистави;
- елементи реквізиту та імпровізовані костюми персонажів.
Коли франківці взялися за текст Івана Котляревського у 2005 році, то вирішили: класику треба оживити, а не консервувати. І зробили це елегантно — запросили до проєкту Олега Скрипку, який адаптував мелодії Лисенка і створив музику, що поєднує традицію з драйвом. Усе звучить наживо — без фонограм, у супроводі оркестру під керівництвом Володимира Гданського. Сценографія, костюми, пластика — тут усе промовляє до сучасного глядача. Це не сухий академізм, а театральне свято з нотками бурлеску та легкої пародії.
Довгоочікувана прем’єра відбулась 27 травня 2005 року. Вже за місяць — перемога на фестивалі «Галичина» в Перемишлі. Далі численні гастролі містами України, Європи та США. За 20 років на сцені, «Наталка Полтавка» об’єднала кілька поколінь франківців. Для багатьох акторів участь у цій виставі стала знаковою, відкривши горизонти нових можливостей.
Вхід на виставку за наявності квитка на виставу або за донат на підтримку Сил спеціальних операцій!
Сьогодні «Наталка Полтавка» і далі захоплює глядачів. Вона доводить: народ, який уміє посміятися з власних вад – непереможний. А його мова, пісня, театр – вічні. Вони дарують радість, надію і віру в Перемогу світла над темрявою.
Запрошуємо журналістів та всіх охочих долучитися до святкування та згадати, чому ця вистава стала частиною історії сучасного українського театру.


|