Національна опера в березні: прем'єра опери "Флорія Тоска" та продовження проекту "Українські оперні зірки в світі" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна опера в березні: прем'єра опери
Бєлкіна Олена
Монастирська Людмила
Дядюра Микола
Національна опера в березні: прем'єра опери "Флорія Тоска" та продовження проекту "Українські оперні зірки в світі"
Глядачі продовжать знайомство із запрошеною солісткою Оленою Бєлкіною
27 лютого 2017, понеділок
Поширити у Facebook

У березні Національна опера України порадує своїх шанувальників продовженням проекту "Українські оперні зірки в світі", а також прем'єрою опери "Флорія Тоска" (Дж.Пуччіні). Так, шанувальників опери знову чекає зустріч із світовою зіркою вокалу – Людмилою Монастирською, яка виконає партію Абігайль в опері "Набукко", партію Аїди в однойменній опері, а також артистка буде співати головну партію в прем'єрі опери "Флорія Тоска". Крім того, столичні глядачі продовжать знайомство із запрошеною солісткою Оленою Бєлкіною, зірка якої все яскравіше сяє на оперній сцені. Цього разу вона виконає не тільки свою знамениту партію Попелюшки в однойменній опері Дж. Россіні, а ще й партію Адальжізи в опері "Норма".

3 березня – опера "Набукко" (Дж.Верді)

Світова прем'єра опери відбулася на сцені міланського театру Ла Скала 9 березня 1842 р. і вже з першого показу її супроводжував успіх. На київській сцені спектакль був поставлений у 1993 р., і він був окрасою репертуару майже півтора десятиліття.

Режисер-постановник опери Анатолій Солов’яненко "відродив" її на сцені Національної опери України. Прем'єра "Набукко" з великим успіхом відбулася 31 березня 2016 року.

"Опера "Набукко" була написана Джузеппе Верді як гімн національно-визвольного руху, – розповідає Анатолій Анатолійович. – Знаменитий хор "Vaрensiero" з третього акту тривалий час був гімном італійських революціонерів. Але я не хотів би нинішнє звернення до цієї опери пов'язувати з політикою. Насамперед, наша з головним диригентом театру Миколою Дядюрою увага до цієї музики пояснюється її естетичною цінністю і виключно прекрасними мелодіями, які заклав геніальний Верді".

Цього разу (як і в прем'єрі) партію Абігайль виконає знаменита українка Людмила Монастирська (солістка Національної опери України), яка володіє сопрано з дивним тембром, великим діапазоном і неперевершеною нюансировкою голосу. Людмила задіяна в цій ролі на самих іменитих оперних сценах світу. Її партнери в цьому спектаклі в різних постановках – видатні оперні виконавці сучасності, серед яких сам Пласідо Домінго.
Чи не найголовніше місце в "Набукко" займає хор, який супроводжує практично всі основні сцени. Недарма цю оперу називають "хоровою драмою". Над звучанням монументальних багатоголосих партитур працював головний хормейстер театру Богдан Пліш.

Особливої уваги заслуговують декорації, костюми і сценографія вистави, які створені в повній гармонії з музикою і стилістикою дії. Зазначимо, що для постановки було створено понад 300 костюмів переважно ручної роботи. Головна героїня (Абігайль) чотири рази переодягається за виставу. Художник-постановник – Марія Левитська.

Також головні партії виконують: Олександр Мельничук (Набукко), Сергій Ковнір (Захарія), Анжеліна Швачка (Фенена), Валентин Дитюк (Ісмаель).

11 березня – опера "Норма" (В. Белліні)

Серед усіх музичних творів, які створив Вінченцо Белліні, опера "Норма", яка вже більш ніж 180 років з незмінним успіхом йде на різних оперних сценах по всьому світу, не дарма вважається істинним шедевром музики. Один з музичних критиків XIX століття писав про неї: "З усіх творів Белліні саме в цій опері з'єдналися глибока реалістичність, мелодійне різноманіття і найпотаємніші почуття". За іронією долі цим критиком був ніхто інший, як Ріхард Вагнер. Сам автор цього безсмертного твору вважав, що "Норма" – це найкраще, що він створив у житті.

Прем'єра опери "Норма" у Національній опері України відбулася у 2007 році. У 2011 році за цю постановку режисер-постановник Анатолій Солов'яненко був нагороджений Національною премією ім. Тараса Шевченка. У 2015 році – за втілення шедеврів (опери "Норма" і "Дон Карлос") на столичній сцені, Анатолій Солов'яненко удостоєний Ордена "Зірка Італії".

Цього разу в ролі Адальжізи виступає запрошена солістка Олена Бєлкіна – співачка, яка володіє сильним голосом заворожливої краси, чуйною музикальністю, доповнює свій вокальний талант яскравою емоційністю і тонким розумінням стилю.

Головні партії виконують: Ольга Нагорна (Норма), Сергій Пащук (Полліон), Сергій Магера (Оровез) та ін.

19 березня – опера "Попелюшка" (Дж. Россіні)

Прем'єра опери "Попелюшка", поставлена "на швидку руку" в театрі "Балі" у 1817 році, зазнала фіаско. Тільки Джоаккіно Россіні залишався спокійним – композитор відчував, що знаменита казка в його музичному втіленні повинна знайти шлях до серця слухача. Так і сталося, вже друге виконання опери пройшло з великим успіхом протягом багатьох років, цей спектакль був одним з найпопулярніших творів Россіні. Партитура "Попелюшки" – одна з найскладніших, але в той же час, це один з найпривабливіших творів світової оперної спадщини. Ця опера високої вокальної складності, в ній можуть виконувати партії тільки співаки, яким підвладні всі секрети справжнього італійського бельканто.

У Національній опері "Попелюшка" Россіні за її майже двохсотлітню історію була поставлена лише в 2010 році. Незважаючи на винятковий склад солістів опери, столичні глядачі на цей раз матимуть унікальну можливість почути одну з кращих виконавиць партії Попелюшки – запрошену солістку Олену Бєлкіну, яку зарубіжна преса називає: "блискуча, чудова, володарка прекрасного голосу", "хвилююче меццо", "бальзам для вух і втішне видовище", а газета La Stampa висловила думку, що "Россіні був би в захваті від Олени". І це не дивно, тому що саме з ролі Попелюшки в однойменному фільмі-опері, прем'єра якого відбулася в 2012 році, розпочався міжнародний зліт співачки українського походження. Екранізація була відзначена премією 64-го фестивалю PRIX ITALIA і призу глядацьких симпатій на фестивалі Music Gardens у Варшаві і була показана вже в більш ніж 150 країнах світу.

Головні партії виконують провідні солісти Національної опери України: Богдан Тарас (Дон Маньіфіко, барон ді Монтефьясконе), Сергій Пащук (Дон Раміро, принц Салерно), Олександр Бойко (Дандіні) а ін.

22 березня – опера "Аїда" (Дж.Верді)

Саме з цієї вистави 1 жовтня 1926 р. почав свою діяльність у Києві Державний український театр опери та балету, нині – Національна опера України. Протягом різних сезонів головну партію в опері "Аїда" виконували видатні співачки свого часу. На цей раз в ролі Аїди неперевершена Людмила Монастирська, яку столичні театрали вже мали можливість неодноразово чути саме в цій ролі. Партія Аїди є знаковою для співачки, адже саме з неї Людмила Монастирська почала своє блискуче сходження і тепер з незмінним успіхом виконує її на кращих оперних сценах світу. Свого часу Метрополітен-опера влаштувала пряму трансляцію "Аїди" по всьому світу. Не дивно, що Людмила вже давно отримала титул найкращої Аїди світу.

Головні партії виконують: Андрій Романенко (Радамес), Сергій Магера (Рамфіс), Богдан Тарас (Фараон) та ін.

31 березня (2 і 7 квітня) – опера "Флорія Тоска" (Дж.Пуччіні) – прем'єра

З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою та до 60-річчя Римського договору (Договору про заснування Європейського Співтовариства) в Національній опері України відбудеться прем'єра опери "Флорія Тоска" Дж.Пуччіні.

"Флорія Тоска" входить в "гарячу десятку" шедеврів світової опери. Пуччіні створив витончену й проникливу оперу, поставивши в центр композиції трагічний злам долі Флорії Туги — знаменитої співачки і найкрасивішої жінки Риму. Лібрето написали Джузеппе Джакоза і Луїджі Ілліка, в основу якого покладена однойменна п'єса В. Сарду.

Головну партію виконує Людмила Монастирська, для якої ця партія є також символічною: у 2010 році Монастирська з величезним успіхом дебютувала у Берлінській опері, в останній момент замінивши солістку основного складу в партії Туги. Після вистави вона відразу ж отримала ангажемент від фестивалю Пуччіні у місті Торре-дель-Лаго.

Режисер-постановник – Анатолій Солов'яненко, диригент-постановник Микола Дядюра, художник-постановник, художник по костюмах – Марія Левитська.

Спільний українсько-італійський творчий проект у співпраці з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні.


Виконавці: Олена Бєлкіна, Людмила Монастирська
Диригенти: Микола Дядюра
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Сегодня



Інші:

У Луцьку стартує фестиваль органної музики «Luchesk Organum»
В Австрії відбувся благодійний концерт українського хору
Історії музикантів-військових у складі «Культурного десанту»: Андрій Кохан та Олександр Ремез
Диригентка Кері-Лінн Вілсон про підтримку України: Інструменти стають зброєю
Міжнародні композиторські майстеркласи нової музики COURSE
Серпень в Львівському Органному залі: камерність і масштаб
російська ракета вбила в Миколаєві завідувачку трупи українського театру драми та музичної комедії Ірину Пономаренко і її сина
На фронті загинув український співак Ігор Воронка
Українська пісня/Ukrainian Song Project-2024 у Львові: 13 зіркових артистів виконають свої хіти у супроводі симфонічного оркестру
Оновлений сімейний концерт у Львівському органному залі
На фронті загинув артист Чернігівської філармонії Володимир Опанасенко
Шортліст Фестивалю-Премії «ГРА» - 2024: хто у фіналі?!
Заходи з ушанування пам’яті Мирослава Скорика у Львівській філармонії
Українська піаністка отримала золоту медаль Global Music Awards
«Танець у зоні війни?» - мультимедійний проєкт
Колективи Черкаської філармонії на благодійних концертах у Польщі збирають кошти для ЗСУ
Триб’ют Мирославу Скорику на завершення філармонійного сезону
Камерне міжсезоння у Національній філармонії
Голландія-Україна: концерт-діалог у музеї
ВІТАЛІЙ СКАКУН ЙДЕ З ПОСАДИ ПІСЛЯ 24 РОКІВ НА ЧОЛІ ПОЛТАВСЬКОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ
Сорок три миттєвості липня в Органному залі Львова
ЧеФест у Франківську відкрили композицією пам'яті полеглих воїнів на саксофоні Андрія Чепіля
Національна опера України завершує 156 сезон: що подивитися
"Мистецька ФОРТЕЦЯ": у Харкові відбувся концерт для жителів області, які покинули свої домівки через російську агресію
Митці з Полтавщини взяли участь у Мандрівному фестивалі української культури в Польщі
Аншлаги Академічного оркестру Львівської філармонії в Щецині та Катовіце
Ukrainian Freedom Orchestra у липні вирушить у третій міжнародний тур
Маестро Микола Дядюра нагороджений Орденом «Зірка Італії»
Величезні портрети українських композиторів експонують у Львівському органному залі
Відомий український режисер поставив єдину оперу Бетховена в Нідерландах
Закриття 160-го концертного сезону у Національній філармонії
“Файний Франко Ф’южн”
У Житомирській обласній філармонії відбулося закриття концертного сезону
Понад 300 мистецьких подій - таким був 85-й сезон Рівненської обласної філармонії
У Хмельницькому музичному коледжі відбувся випуск бакалаврів
«Перевізник»
МКІП не раз пропонувало київській консерваторії прибрати з назви ім’я Чайковського
У Львівській філармонії стартує Восьмий міжнародний маратон пам’яті співака й воїна Василя Сліпака
У Львові пройде Jazz Weekend за участі Ніно Катамадзе та Олексія Когана
Історія про війну без романтики та пафосу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine