У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У НаУКМА відкриється виставка з історії
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
10 лютого, субота
Поширити у Facebook

13 лютого об 11:30 у фойє Факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" (перший корпус, другий поверх) відбудеться відкриття мандрівної освітньої виставки "Прийшли, заспівали, перемогли!", присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Це авторський проєкт дослідниці історії культурної дипломатії України Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Проєкт спрямований на популяризацію в українському освітньому середовищі історії культурної дипломатії Української Народної Республіки та інтернаціоналізації найвідомішої української пісні в світі - "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Виставковий проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли" експонуватиметься у фойє Факультету гуманітарних наук упродовж двох тижнів - із 13 до 27 лютого 2024 року. Окрім огляду стендів виставки, студенти та викладачі Академії зможуть відвідати

20 лютого о 15:00 (корпус 1, аудиторія 217) авторську лекцію Тіни Пересунько "Олександр Кошиць - хрещений батько "Щедрика", студент і диригент хору Київської духовної академії", а також подивитися документальний фільм "Щедрик проти "русского міра"" 27 лютого о 17:00 (корпус 1, аудиторія 217).

"Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня "Щедрик" стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, - зазначає Тіна Пересунько. - Окрім того, історія "Щедрика" - це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республікив світі під час боротьби нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії".


На стендах виставки "Прийшли, заспівали, перемогли" представлено близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору під орудою Олександра Кошиця, випускника й диригента хору Київської духовної академії. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше. Окрім того, на стендах виставки розміщено QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили упродовж 1919-1924 років понад 200 сцен 17 країн Європи та Америки. Охочі також зможуть почути найбільш ранні записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із досі маловідомими свідченнями презентації "Щедриа" на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі "Пісня Полум'я" 1925 року (один із композиторів - Джордж Гершвін) та в однойменному американському кіно 1930 року.

Під час відкриття виставки, уперше в стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія", буде також представлено понад 100-річну платівку із нью-йоркським записом "Щедрика" (Brunswick, 1922). Це рідкісний в Україні та світі експонат з приватної колекції Тіни Пересунько, який дослідниця знайшла в США під час свого перебування у Нью-Йорку на стипендійній Програмі імені Фулбрайта, й привезла в Україну.

Окрім того, на заході авторка презентує та передасть до фондів бібліотеки НАУКМА примірники своєї нової книжки "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", опублікованої на грант Посольства США в Україні для безкоштовного поширення в українських університетах.
Науково-освітній проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли!" приурочений до 100- річчя південноамериканської прем'єри "Щедрика" й передбачає експонування та

презентації упродовж 2024 року в 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки та книжки Тіни Пересунько "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", організацію у студентських аудиторіях лекцій дослідниці з історії української культурної дипломатії та показів документального фільму "Щедрик проти "русского міра"" (Суспільне Культура).

Тіна Пересунько: дослідниця історії "Щедрика" та культурної дипломатії України, засновниця Інституту Леонтовича, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ, авторка книжок "Світовий тріумф "Щедрика" - 100 років культурної дипломатії України", "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского міра". Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)".

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.





Джерело: Києво-Могилянська Академія



Інші:

«Острів скарбів» - трилер для усієї родини
Помер директор Дніпровського театру опери та балету Костянтин Пінчук
IX Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
“О’кей, Мойшо!”
“Аполлон у масці” у Львівському органному залі: шведська класика зазвучить українською
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ ВІДКРИВАЄ 161-й СЕЗОН СВІТОВОЮ ПРЕМ'ЄРОЮ
XХVІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»
Співак і волонтер Віктор Бронюк очолив Вінницьку філармонію. Які плани має?
Мистецтво Харкова у Франківську
Львівська філармонія анонсує у вересні концерти нового сезону
Національна філармонія України розпочинає свій 161-й сезон
На фронті загинув актор Дніпровського національного театру Андрій Касьянов
Осінь у Львівському органному залі: 45 подій у вересні!
Ювілейні «Дні Української Музики у Варшаві»
Вереснева афіша Національної опери України
Зупинилося серце Юрія Зільбермана – багаторічного очільника Vladimir Horowitz Piano Competition.
Херсон - “Місце сили”
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Фестиваль класичної музики «Mariupol Classic»
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» розпочнеться 7 вересня - що у програмі
Присвятила Львівській опері майже 40 років: померла заслужена артистка України Наталія Величко
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі 22–25 серпня
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Музичні “родзинки” Bouquet Kyiv Stage
“Два дні й дві ночі нової музики” Під такою назвою 24 і 25 серпня в Одеській філармонії відбудеться 29-й міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
Музей Соломії Крушельницької отримав нового директора
16-18 серпня. Фестиваль «Кінобукет» презентує унікальні кінопрем'єри проєкту «Культура vs війна»
Благодійний фонд "Крила Фундейшн" відкриває у Херсоні виставку про мову та деколонізацію
«СИМФОНІЯ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»- всеукраїнський благодійний тур
У Варшаві пройдуть ювілейні 10-ті “Дні української музики”
Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри
Як вийде продиригувати Біг-бендом у фіналіста талант шоу Володимира Спасіченко?
МУЗИЧНІ ЛАНДШАФТИ КИЄВА ВІД МАЕСТРО НАТАЛІЇ ПОНОМАРЧУК
 "Нагадування світу про цінності свободи": Ukrainian Freedom Orchestra дав концерт у Нью-Йорку
Посол України просить Рим та Римську оперу не допустити виступ Нетребко
Національний балет України вирушить на гастролі до 16 міст США вперше за період незалежності
Національна опера відкриває 157-й сезон
Bouquet Kyiv Stage 2024
Музичні перлини серпня Національної філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
4.jpg