У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У НаУКМА відкриється виставка з історії
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
10 лютого 2024, субота
Поширити у Facebook

13 лютого об 11:30 у фойє Факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" (перший корпус, другий поверх) відбудеться відкриття мандрівної освітньої виставки "Прийшли, заспівали, перемогли!", присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Це авторський проєкт дослідниці історії культурної дипломатії України Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Проєкт спрямований на популяризацію в українському освітньому середовищі історії культурної дипломатії Української Народної Республіки та інтернаціоналізації найвідомішої української пісні в світі - "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Виставковий проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли" експонуватиметься у фойє Факультету гуманітарних наук упродовж двох тижнів - із 13 до 27 лютого 2024 року. Окрім огляду стендів виставки, студенти та викладачі Академії зможуть відвідати

20 лютого о 15:00 (корпус 1, аудиторія 217) авторську лекцію Тіни Пересунько "Олександр Кошиць - хрещений батько "Щедрика", студент і диригент хору Київської духовної академії", а також подивитися документальний фільм "Щедрик проти "русского міра"" 27 лютого о 17:00 (корпус 1, аудиторія 217).

"Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня "Щедрик" стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, - зазначає Тіна Пересунько. - Окрім того, історія "Щедрика" - це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республікив світі під час боротьби нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії".


На стендах виставки "Прийшли, заспівали, перемогли" представлено близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору під орудою Олександра Кошиця, випускника й диригента хору Київської духовної академії. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше. Окрім того, на стендах виставки розміщено QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили упродовж 1919-1924 років понад 200 сцен 17 країн Європи та Америки. Охочі також зможуть почути найбільш ранні записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із досі маловідомими свідченнями презентації "Щедриа" на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі "Пісня Полум'я" 1925 року (один із композиторів - Джордж Гершвін) та в однойменному американському кіно 1930 року.

Під час відкриття виставки, уперше в стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія", буде також представлено понад 100-річну платівку із нью-йоркським записом "Щедрика" (Brunswick, 1922). Це рідкісний в Україні та світі експонат з приватної колекції Тіни Пересунько, який дослідниця знайшла в США під час свого перебування у Нью-Йорку на стипендійній Програмі імені Фулбрайта, й привезла в Україну.

Окрім того, на заході авторка презентує та передасть до фондів бібліотеки НАУКМА примірники своєї нової книжки "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", опублікованої на грант Посольства США в Україні для безкоштовного поширення в українських університетах.
Науково-освітній проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли!" приурочений до 100- річчя південноамериканської прем'єри "Щедрика" й передбачає експонування та

презентації упродовж 2024 року в 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки та книжки Тіни Пересунько "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", організацію у студентських аудиторіях лекцій дослідниці з історії української культурної дипломатії та показів документального фільму "Щедрик проти "русского міра"" (Суспільне Культура).

Тіна Пересунько: дослідниця історії "Щедрика" та культурної дипломатії України, засновниця Інституту Леонтовича, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ, авторка книжок "Світовий тріумф "Щедрика" - 100 років культурної дипломатії України", "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского міра". Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)".

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.





Джерело: Києво-Могилянська Академія



Інші:

Внаслідок російської атаки по Запоріжжю пошкоджено концертний зал обласної філармонії
«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
Пресбрифінг з нагоди проведення майстеркласів з відеозйомки оперних та балетних вистав від “OperaVision” у Львівській національній опері
Події у Національній опері у лютому
27 січня 2025 року відійшов у вічність Василь Пилипчак - видатний валторніст, вчитель, композитор і диригент
"Органний собор - 2025" знову у Рівному
"Open space. Один день у філармонії" - у закладі провели екскурсію для дітей
Німецька компанія передала близько 100 фортепіано для музичного ліцею і мистецьких шкіл України
Львівський органний зал переміг у двох ключових номінаціях Національного рейтингу Укрінформ
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-Класична Музика 2024» оголосив переможців
Вітаємо іменинницю Богдану Півненко!
Музей Крушельницької відкриває секрети оновленої експозиції
У понеділок Національний рейтинг Укрінформу "Інфобум-Класична Музика 2024" оголосить переможців
Львівська філармонія оголошує конкурс піаністів Ukrainian Piano Awards
У 2024 році УКФ інвестував у культуру Харківщини понад 10 мільйонів гривень
У Житомирській філармонії започаткували безоплатні майстер-класи з різних видів мистецтва
Музика Лео Орнштейна оживе у Львові!
Музика єдності: в Національній опері відбудеться урочистий концерт до Дня Соборності України
Театральна премія імені Леся Курбаса: кого номіновано у 2025 році
Виставковий проєкт «ЛИСИК»
Варшавський фонд Pro Musica Viva цьогоріч розширить географію симфонічних концертів в Україні
Зміни у театральній категорії: оголосили номінантів на Шевченківську премію 2025
“Присвята”
Після успіху у Європі театр Франка повезе "Конотопську відьму" у США та Канаду
Ювіляр Золтан Алмаші: чверть століття разом із «Київською камератою»
П'ятеро юних музиканток та музикантів Кривого Рогу здобули нагороди на міжнародних конкурсах та фестивалях
Українській культурний фонд пропонує гранти музикантам для запису синглу або альбому
Міжнародний фонд Івана Франка розпочав прийом робіт і супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2025 році
GRA-2025: прийом заявок
Фортепіанні концерти Барвінського та Косенка видав німецький лейбл
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
4.jpg