У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У НаУКМА відкриється виставка з історії
У НаУКМА відкриється виставка з історії "Щедрика"
10 лютого, субота
Поширити у Facebook

13 лютого об 11:30 у фойє Факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" (перший корпус, другий поверх) відбудеться відкриття мандрівної освітньої виставки "Прийшли, заспівали, перемогли!", присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Це авторський проєкт дослідниці історії культурної дипломатії України Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Проєкт спрямований на популяризацію в українському освітньому середовищі історії культурної дипломатії Української Народної Республіки та інтернаціоналізації найвідомішої української пісні в світі - "Щедрика" Миколи Леонтовича.

Виставковий проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли" експонуватиметься у фойє Факультету гуманітарних наук упродовж двох тижнів - із 13 до 27 лютого 2024 року. Окрім огляду стендів виставки, студенти та викладачі Академії зможуть відвідати

20 лютого о 15:00 (корпус 1, аудиторія 217) авторську лекцію Тіни Пересунько "Олександр Кошиць - хрещений батько "Щедрика", студент і диригент хору Київської духовної академії", а також подивитися документальний фільм "Щедрик проти "русского міра"" 27 лютого о 17:00 (корпус 1, аудиторія 217).

"Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня "Щедрик" стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, - зазначає Тіна Пересунько. - Окрім того, історія "Щедрика" - це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республікив світі під час боротьби нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії".


На стендах виставки "Прийшли, заспівали, перемогли" представлено близько сотні унікальних документів та фотографій з історії інтернаціоналізації "Щедрика" та світових гастролей хору під орудою Олександра Кошиця, випускника й диригента хору Київської духовної академії. Це матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше. Окрім того, на стендах виставки розміщено QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили упродовж 1919-1924 років понад 200 сцен 17 країн Європи та Америки. Охочі також зможуть почути найбільш ранні записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із досі маловідомими свідченнями презентації "Щедриа" на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі "Пісня Полум'я" 1925 року (один із композиторів - Джордж Гершвін) та в однойменному американському кіно 1930 року.

Під час відкриття виставки, уперше в стінах Національного університету "Києво-Могилянська академія", буде також представлено понад 100-річну платівку із нью-йоркським записом "Щедрика" (Brunswick, 1922). Це рідкісний в Україні та світі експонат з приватної колекції Тіни Пересунько, який дослідниця знайшла в США під час свого перебування у Нью-Йорку на стипендійній Програмі імені Фулбрайта, й привезла в Україну.

Окрім того, на заході авторка презентує та передасть до фондів бібліотеки НАУКМА примірники своєї нової книжки "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", опублікованої на грант Посольства США в Україні для безкоштовного поширення в українських університетах.
Науково-освітній проєкт "Прийшли, заспівали, перемогли!" приурочений до 100- річчя південноамериканської прем'єри "Щедрика" й передбачає експонування та

презентації упродовж 2024 року в 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки та книжки Тіни Пересунько "Щедрик. Відома пісня з невідомою історією", організацію у студентських аудиторіях лекцій дослідниці з історії української культурної дипломатії та показів документального фільму "Щедрик проти "русского міра"" (Суспільне Культура).

Тіна Пересунько: дослідниця історії "Щедрика" та культурної дипломатії України, засновниця Інституту Леонтовича, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАНУ, авторка книжок "Світовий тріумф "Щедрика" - 100 років культурної дипломатії України", "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского міра". Місія капели Олександра Кошиця (1919-1924)".

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Джерело: Києво-Могилянська АкадеміяІнші:

Презентація альбому «Ювілей небайдужості. Українському Дому — 30»
Світ Святослава Луньова
Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
      © 2008-2024 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
4.jpg