Концертна програма до Дня Державності України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Концертна програма до Дня Державності України
Концертна програма до Дня Державності України
Полтавська обласна філармонія
27 липня 2023, четвер
Поширити у Facebook

28 липня у дворику Полтавської обласної філармонії відбудеться захоплюючий концерт.

Ця подія присвячена величному Дню Державності України.

Нагадаємо, це свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.

28 липня -памʼятна дата, яка покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки лежать у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

28 липня у православних християн традиційно відзначається як День хрещення Київської Русі та князя Володимира. Як повʼязані ці свята та чому День української державності потрібен світові, "УП.Життя" пояснює разом із заступником директора інституту національної памʼяті Володимиром Тиліщаком. 

"Історія українського народу справді була історією без державності. Але це була історія боротьби, бо впродовж багатьох століть українці боролися за утвердження своєї державності і борються досі", – підкреслює історик. 

"Точкою відліку нашої державності ми вважаємо рік заснування Києва – столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають місцем, де все починається", – сказав президент Зеленський під час святкового параду на День незалежності у 2021 році.

Функцій у нового свята чимало: берегти історію, комунікувати у світі, бути ще одним способом боротися з російською пропагандою.
 
"Ми маємо справу з тим, що Росія як країна-агресор просуває різні маніпуляції щодо минулого, в тому числі щодо присвоєння української історичної спадщини", – каже історик.

Ми добре побачили це після широкомасштабного вторгнення. Міфи про Леніна здалися українцям абсурдними, але не всі країни світу чи навіть Європи змогли одразу зрозуміти, що це спотворення історії України. 

"Завдяки десятилітнім старанням російських пропагандистів їхня історія у свідомості європейців отримала прямий звʼязок між середньовічною Руссю і Московським царством. Цей усталений стереотип доводиться руйнувати Україні досі. 

Та війна, яку розпочала Росія в 2014 році, а у 2022 році перейшла до широкомасштабного вторгнення, дозволяє світові по-новому оцінювати історичні стосунки України та Росії. Але світу досі потрібно пояснювати, що Росія намагалася весь час привласнити українську історію", – підкреслює Тиліщак. 

Перед суспільством, владою, науковцями стоїть завдання популяризувати правдиву українську історію, враховувати помилки минулого і будувати майбутнє. 

Концерт, який підготували митцівикличе у глядачів неймовірну палітру почуттів і запам'ятається надовго.

На сцені висупатимуть незрівнянні тріо бандуристок "Вишиванка", які володіють витонченим виконавством та здатністю передати всю глибину українського народного духу через звуки своїх інструментів.

Також у концерті виступить квартет "Зарево" ‒ вражаючий ансамбль, що здатен перетворити звичайний момент у незабутню подорож музичним світом. Їх гармонія звучання голосів здатна зачарувати кожного слухача.

Не можна також пропустити виступ солістів філармонії, які своїм талантом викличуть у вас гаму емоцій. Вони порадують вас неперевершеними голосами та розкриють усю красу української пісні.

Організатори концерту закликають публіку «бути готовими до захоплюючих виступів, які даруватимуть радість, натхнення та віру в нашу Перемогу!

Не пропустіть неперевершену можливість насолодитися чарівними звуками української музики та відсвяткувати День Державності разом».






Концертна організація: Полтавська обласна філармонія



Інші:

SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
РФ атакувала серце культури Львова: що сталося з органним залом
На фронті загинув артист оркестру та саксофоніст чернігівського Міського палацу культури Дмитро Гладіренко
Вокальний майстерклас Зоряни Кушплер у Львові
Згадуємо Володимира Кожухаря
«Полотна свободи»
NAMU виступив співорганізатором виставкового проєкту у Франції
У Сумах зіграють "Оду стійкості" - концерт, який ініціювали військові 5-ї штурмової бригади
У Швеції вчетверте пройде фестиваль "Українська весна"
18-річний музикант з аутизмом та його ансамбль зібрали понад 250 тисяч гривень на ЗСУ
Австралія вшановує жінку-композиторку класичної музики
Твори Федора Якименка лунали у Німеччині
Цикл концертів «Бах: Звук і сенс»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Британське музичне видання опублікувало інтерв`ю з органісткою з Рівного
Відбулася презентація видання "Кобзар" Тараса Шевченка композитора Владислава Заремби
Центр Кеннеді продовжує втрачати співробітників: директорка Національного симфонічного оркестру йде у відставку
Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Музиканти оркестру "Київ-Класик" виконають на Майдані концерт-нагадування про 4 роки великої війни
Кіровоградська обласна філармонія: мистецтво, що тримає тил
Ігоря Муравйова обрали генеральним директором Львівської національної філармонії
Симфонію Саратського в Органному залі запише Радіо Культура
У Галереї органного залу відкривається виставка про хор “Гомін”
Які прем'єри українські театри покажуть весною 2026
Березень під знаком Баха
130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110307_309.jpg