IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного
IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі цьогоріч набув статусу міжнародного
21 листопада 2013, четвер
Поширити у Facebook

На кілька днів Житомир став осередком високої інструментальної музики, високопрофесійного виконавського мистецтва, містом, куди з’їхались професори консерваторій, музичних академій, музиканти зі світовим ім’ям. 20 листопада у Житомирі, на базі коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, урочисто відкрився IV Всеукраїнський фестиваль «Сонячні кларнети», який цьогоріч набув статусу міжнародного.

Кращі класичні твори для кларнета і саксофона звучатимуть у виконанні провідних музикантів України, Росії і Республіки Білорусь у стінах Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера, Житомирського державного університету ім. І. Франка та Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Кочерги.

В урочистому відкритті фестивалю взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук, який висловив свою гордість і відповідальність від того, що саме Житомир є центром цієї культурно-мистецької події. Зі словами подяки очільник області звернувся до учасників і організаторів фестивалю, насамперед до колективу викладачів і студентів коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, який очолює заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. І.Огієнка Микола Покропивний, нещодавно нагороджений найвищою відзнакою області «Честь і слава Житомирщини».

Сергій Рижук наголосив на великому виховному значенні фестивалю, адже музика і духовність допомагає стати людиною. Влада зацікавлена у розвитку культури і мистецтва. Зараз капітально ремонтується обласна філармонія, музичні школи області, згодом черга перейде до драмтеатру. Очільник області поділився з присутніми своєю мрією щодо відновлення або створення бодай невеличкого струнного оркестру у кожній із 840 шкіл області.

Урочистості продовжилися виступами квартету кларнетистів та дуету саксофоністів, випускників Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського.

Урочисте відкриття фестивалю закінчилося закладенням алеї дерев на території Житомирського коледжу культурі і мистецтв ім. І.Огієнка, що символізуватиме зростання творчих досягнень майбутніх поколінь на музичній ниві.

«Сонячні кларнети» триватимуть до 22 листопада. Окрасою фестивалю стане гала-концерт талановитих виконавців у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України під керівництвом нашого земляка і кларнетиста Сергія Свінцицького. Уперше у цьому мистецькому заході візьме участь соліст Санки-Петербурзького Маріїнського театру, який до того ж представить розробки і новації аксесуарів до кларнета. Працюватиме виставка дерев’яних духових інструментів французької фірми «Buffe». В рамках фестивалю пройде всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми і перспективи розвитку мистецької освіти в епоху глобалізації».

В рамках фестивалю традиційно проводять майстер-класи провідні фахівці вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівня акредитації:
−    Алтухов Валерій Миколайович, заслужений діяч мистецтв України, професор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, директор Харківської середньої музичної школи-інтернату, фундатор Міжнародного конкурсу юних піаністів ім. Володимира Крайнева, талановитий педагог, музикант, відомий громадський діяч;
− Чуріков Віктор Васильович, доцент, завідуючий кафедрою «Музичне мистецтво естради та джазу» ХНУМ ім. І. Котляревського;
− Андрусенко Сергій Леонідович, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського;
−  Мимрик Михайло Романович, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів НМАУ ім. П. І. Чайковського;
− Буркацький Зіновій Павлович, декан оркестрового факультету, завідуючий духових та ударних інструментів, в.о. професора Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової;
− Скороходов Володимир Павлович - артист, педагог, громадський і державний діяч, заслужений діяч мистецтв Білорусі, кандидат філософських наук, доктор культурології, дійсний член (академік) Міжнародної академії наук Євразії, професор Білоруської державної академії музики. Автор більше 70 наукових робіт, п’яти монографій, серед яких книги: «Советы моим ученикам» і «Мастерство кларнетиста. Советы учителя».

Цього року у програмі фестивалю звучатиме не лише його фаворит – кларнет, а і його родич великої родини дерев’яних духових – саксофон. Обидва інструменти мають широкий спектр виразності та глибокий тембр і зазвичай є прикрасою будь-якого колективу чи оркестру. Але особлива неповторність їх краси – це сольне звучання. Багато композиторів минулого і сучасності створювали музику саме для кларнета і саксофона. Найкращі з цих творів обов’язково звучатимуть у виконанні провідних музикантів України, Росії і Республіки  Білорусь в стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка та Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги.

IV Всеукраїнський фестиваль інструментальної музики «Сонячні кларнети» у Житомирі



Конкурс (фестиваль): Фестиваль "Сонячні кларнети"
Джерело: Прес-служба Жимирської облдержадміністрації



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
109.jpg