Звучи, фортепіано, і не змовкай, кларнет... | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Звучи, фортепіано, і не змовкай, кларнет...
Звучи, фортепіано, і не змовкай, кларнет...
Одеські конкурси молодих виконавців, які об’єднують Україну
14 квітня 2014, понеділок
Поширити у Facebook

Розмаїття камерних ансамблів в Одесі було представлено на конкурсі ім. В.П. Повзуна, котрий був відомим кларнетистом, педагогом, ректором спочатку Кишинівської, а потім Одеської консерваторій. Саме під час його очільництва збудували новий навчальний корпус консерваторії та студентський гуртожиток, відкрилися відділення композиції, кафедра народних інструментів та камерного ансамблю.

I Всеукраїнський конкурс камерних ансамблів імені В. П. Повзуна

Внесок Василя Петровича в розвиток виконавського мистецтва Одещини неоціненний, а однойменний конкурс не дасть забути його добре ім’я. Щиро віримо, що конкурсанти, котрі приїхали з усієї країни, отримали величезне задоволення від змагання та спілкування зі своїми колегами-однолітками.

Щодо статусу та структури конкурсу слід зазначити, що це змагання проходило за підтримки Міністерства культури України, благодійного фонду ім. Е. Гілельса, одеських обласної та міської рад. Вікова диференціація учасників — від учнів ДМШ до студентів консерваторій. Змагання проходило в один тур без вступного внеску та попередніх прослуховувань, а призовий фонд складав 20000 гривень. Наступний конкурс ім. В.П. Повзуна планують провести через рік, збільшивши його бюджет.

Дуже важлива єднальна функція конкурсу, адже в такий тяжкий для нашої країни час він зібрав 84 учасники з багатьох регіонів. Особливо чисельним було представництво навчальних закладів Львова, Києва та Донецька.

Чимало представників одеських музичних навчальних закладів, серед яких передусім вирізняються школа ім. П.С. Столярського, училище культури і мистецтв ім. К.Ф. Данькевича та музакадемія ім. А.В. Нежданової, вражали не тільки звичайних слухачів, а й профе-сіоналів своєю майстерністю, за що й отримали звання лауреатів і дипломантів конкурсу.

Привітаємо одеситів-лауреатів та побажаємо їм натхнення й успіхів на такій нелегкій творчій ниві, а саме: Поліну Чайку та Мехрібан Сулейманову (скрипка та фортепіано, клас доцента Н.С. Бузанової), Андрія Сломінського та Тетяну Лешків (III премія, кларнет і фортепіано, клас доцента Н.С. Бузанової), Миколу Шахова та Аміну Чобанзаде (II премія, контрабас і фортепіано, клас заслуженого артиста України, доцента В.В. Чекалюка та в.о. доцента Л.В. Зими), Романа Микитея, Миколу Любенка, Олександру Номер (II премія, кларнет, віолончель та фортепіано, клас старшого викладача Т.В. Кравченко), Анастасію Муляр і Вадима Виходцевського (I премія) зі школи імені П.С. Столярського.

Звісно ж, Одеса вітає тих, хто приїхав до нас, сподіваючись на перемогу, і здобув її! Це — Ернст Морозов, Назар Тотовицький, Богдан Шалига, Анастасія Герасіна, Христина Кульчинська (Київська спеціа-лізована музична школа ім. М.В. Лисенка — I премія), Андрій Опанащук та Назар Аддаті (Київська музична академія — III премія), Людмила Москаленко, Алла Москаленко (Донецька музична академія — I премія), Ярина Ясницька, Зеновія Данчак (Львівська музична академія — III премія) та інші.

Можливо, менш значним, з огляду на об’єктивні причини, був конкурс, названий на честь видатного виконавця-кларнетиста, педагога, колишнього проректора Одеської консерваторії Каліо Евальдовича Мюльберга, адже в ньому брали участь лише учні спеціалізованих музичних шкіл та музичних училищ, хоча кількість учасників була досить пристойною і з широким географічним представництвом. Як і в попередньому конкурсі, учасники змагалися за перемогу, до якої додавалася грошова винагорода (призовий фонд — також 20000 гривень).

I Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на дерев’яних духових інструментах на честь професора К. Е. Мюльберга

Важливою є пропагандистська мета цього змагання, адже, як не прикро про це говорити, музичне мистецтво в наш час переживає не найкращі свої часи. Чи не найбільше це стосується виконавства саме на духових інструментах. Батьки та їхні діти при вступі в музичну школу здебільшого вибирають «модні» інструменти, як-от фортепіано, скрипку, а віднедавна — ударні та гітару. Звичайно, якщо дитина потім бажає пов’язати свій життєвий шлях з музикою, то вона стикається з багатьма труднощами, адже конкуренція серед виконавців на згаданих інструментах дуже висока, як при вступі на навчання, так і при пошуку роботи. З іншого ж боку, існує недобір якісних виконавців на менш популярних, але не менш важливих у виконавському мистецтві інструментах, у тому числі на духових, серед яких — кларнет, саксофон, флейта, гобой та фагот, і це стосується навіть вступу до консерваторії. А ці інструменти — невід’ємні частини духового та симфонічного оркестрів.

Показовим у цьому питанні є мала кількість (а саме один) переможців та лауреатів серед учнів і студентів одеських середніх спеціалізованих закладів з давніми виконавськими традиціями (школа ім. П.С. Столярського та училище культури й мистецтв ім. К.Ф. Данькевича). Та все ж вірю, що ця ситуація невдовзі зміниться на краще.

А відтак наші вітання переможцям I Всеукраїнського конкурсу виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. К.Е. Мюльберга та побажання подальшої творчої наснаги. Самому ж Каліо Евальдовичу зичимо міцного здоров’я, довгих років життя і хороших студентів!

Серед переможців — виконавців на кларнеті, інструменті викладачем якого є К.Е. Мюльберг, — Олена Пилипенко (Чернігівське музичне училище, III премія), Ігор Глущенко (школа імені П.С. Столярського, III премія), Антон Славіковський (Черкаське музичне училище, III премія), Михайло Палій (Запорізьке музичне училище, II премія), Юрій Тьохта (Волинське державне училище культури та мистецтв, II премія), Олег Маловічко (Тернопільське музичне училище, I премія) та Дмитро Фонарюк (Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра, I премія).

Можна сподіватися, що ці два чудові конкурси, які започаткувала Одеська музична академія, отримають своє продовження і дадуть старт новим талановитим молодим виконавцям.


Автор: Ольга Філіппова
Навчальний заклад: Одеська державна музична академія імені А. В. Неждановоі
Джерело: chornomorka.com



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
207.jpg