|
Помер Юрій Шевченко
23 березня на 69-му році життя пішов у Всесвіт відомий український композитор
27 березня 2022, неділя
Поширити у Facebook
Сумну новину повідомив на свій сторінці у facebook Ігор ЩЕРБАКОВ, голова Національної спілки композиторів України: " Юрій Шевченко помер в Олександрійській лікарні Києва від запалення легенів.
Низька сатурація, був на ШВЛ. Світла пам'ять дорогому другу, надзвичайному композитору"...
Юрія Шевченка меломани і театрали знали та любили за "легке" композиторське дихання - завжди натхненне, сучасне, талановите, зрозуміле й близьке слухачам різних вікових категорій.
Він був свій, як в українському театральному, так й музичному світі, бо створив музику для величезної кількості драматичних вистав різних жанрів і театрів, написав чудові опери і балети, які залюбки замовляють і ставлять музичні театри. Його фантазія безмежна, він плідний і завжди цікавий...
У 2019 році, під час свого творчого вечора "За 5 кроків до Різдва", який відбувався у Київській Опері прозвучав Шевченків "Щедрик". Історія створення цього твору - проста до геніальності! Надихнув пана Юрія на створення цієї композиції для симфонічного оркестру на основі легендарного мотиву класичного "Щедрика" Леонтовича - Чайковський. Як відомо, у його балеті "Лускунчик" виконуються танці різних народів, тож і виникла ідея створити для нього й український танець. Так, "Лускунчик" з українським "Щедриком" вже вісім років у репертуарі легендарного канадського танцювального колективу "Шумка", з яким тісно співпрацює Юрій Шевченко. Це гарний приклад для наслідування і створення нової традиції в Україні.
" Важко уявити український музичний світ без цієї непересічної постаті, - зазначив Ростилав КАРАНДЄЄВ. - Юрій Шевченко - володар найбільшої кількості премій "Київська пектораль" - він створив власний оригінальний контент, написавши музику до понад 100 театральних вистав. Він став автором численних симфонічних, камерних творів, музики до радіовистав, кінострічок і мультфільмів, писав чудову музику для дітей і дорослих. Музика вічна. Нехай такою ж буде і пам'ять про тих, хто з любов'ю творив її для людей та робив наш світ кращим"!
"Від нас пішов Юрій Шевченко -неймовірний Музикант, поцілований Богом - Композитор, Майстер, мелодист. А ще Чоловік, Батько, Дідусь. Такі особистості народжуються раз на сто років., - зазначила Вікторія МУРАТОВА. - Людина колосальної ерудиції, він мав дивовижне почуття гумору, гуртував навколо себе творчі особистості. Юрій завжди буде з нами, він назавжди в наших серцях. Його творчість - вагома й непересічна в сучасній музичній історії. Щаслива доля багатьох композицій Юрія Шевченка, вони дарували радість меломанам України і світу, адже звучали в концертних залах, театрах, транслювалися по ТБ і радіо. Неможливо повірити. Важко погодитися. Світла і вічна пам'ять".
Юрій Шевченко народився 1 вересня 1953 року в Києві. Там же закнчив консерваторію. Був редактором музичного оформлення передач Держтелерадіо України.
Є автором численних симфонічних, камерних творів, музики до радіовистав, кінострічок ("Цвітіння кульбаби" (1992), "Останній осінній листок" (2005, к/м), "Роман вихідного дня" (2008)) і мультфільмів ("Івасик-Телесик" (1989), "Котик та півник" (1991), "Кривенька качечка" (1992)).
Юрій Валентинович був володарем великої кількості театральних премій "Київська пектораль", адже він написав музику до понад 100 театральних вистав. Одні з останніх резонансних творів маестро - опера "Король Дроздобород" і балет " За двома зайцями".
Шевченко співпрацював з відомим танцювальним колективом "Shumka" з міста Едмонтона (Канада), для якого створив балети "Катруся" (1995), "Перун" (1993), "Сіндерела" (2000), фольклорна сюїта "Пори року" "Те, що приніс вітер" (2005).
Композитор є лауреатом мистецьких премій імені Михайла Вериківського (2007), Миколи Лисенка (2012), премії "Київ" імені Артемія Веделя (2018), премії імені Віктора Косенка за твори для дітей та юнацтва (2019).
Автор: Тетяна Поліщук
Композитори:Юрій Шевченко
Музикознавці: Тетяна Поліщук
Джерело: Газета День
|