Сільські вундеркінди | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Сільські вундеркінди
Олійник Леся Степанівна
Сільські вундеркінди
На українській батьківщині знаменитого композитора (у Кам’янці Черкаської області) відбувся ХІ Відкритий дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського
15 листопада 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook

ХІ Відкритий дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.ЧайковськогоКонкурс був присвячений 100-річчю заснування Національної музичної академії України, яка також носить ім’я композитора.

Нагадаємо,  10 років тому, до 110-річчя з дня смерті Петра Ілліча (це сумна подія сталася 6 листопада 1893 року), був започаткований унікальний дитячий музичний конкурс пам’яті Чайковського.

Головну мету, яку поставили перед собою його творці — Кам’янський державний історико-культурний заповідник, Національний комітет України Міжнародної Музичної Ради/ЮНЕСКО,

Російський центр науки і культури в Києві, за підтримки Посольства РФ в Україні, — знаходити та підтримувати юних музикантів, які вчаться в музичних школах у сільській місцевості та в невеликих містечках.

Нині конкурс є своєрідним «сертифікатом» на виживання дитячої музичної освіти в Україні (адже нині велика кількість дітей нашої країни вчиться не в столиці і не в обласних центрах)!

Із перших років існування конкурсом опікується Кам’янська адміністрація районної та міської рад. До його проведення кілька разів долучалося Міністерство культури України. Незвичайний конкурс привернув до себе увагу тих, кому майбутнє країни не байдуже. Ось вже декілька років дитячому музичному рухові активно допомагає Артфундація «Наше», започаткована українською художницею Зінаїдою Лихачовою. Фонд залучив юних художників для створення логотипу конкурсу та його головної винагороди — кришталевої статуетки, заснував грошові премії переможцям і кращим педагогам, вручаючи стипендії та гранти, диски і ноти українських композиторів.

Цього року до меценатів приєдналася також фірма ACROPOLIS, яка виготовляє музичні інструменти. Її регіональний директор Ігор Шевченко вручив королівський подарунок — скрипку, яка зберігатиметься в Кам’янському історичному музеї. На цьому інструменті гратимуть лауреати конкурсу, він звучатиме на різних музичних вечорах у Кам’янці. Скрипку прийняли організатори зі сльозами на очах у буквальному розумінні слова: адже відомо, яка сьогодні велика скрута з  інструментами, особливо в сільській місцевості та райцентрах! Як найвищу винагороду діти сприймають право зіграти на роялі, за яким працював композитор. Цей раритетний інструмент відреставрований 2007 року на особисті кошти Віктора Чорномирдіна, який вісім років очолював Посольство РФ в Україні.

Кожен із дітей, хто прибуває в Кам’янку, відчуває себе переможцем, отримуючи диплом учасника, подарунки, спеціальні винагороди, серед них — за краще виконання музики Чайковського та твору українського автора, а диплом «Надія» вручається наймолодшому конкурсантові. Цього року його отримала п’ятирічна скрипалька Христина Тараскіна з Канева та семирічна піаністка Аня Несвячена зі Шполи (Черкаська обл.). На ХІ конкурсі особливо потішили успіхами юні скрипалі.

Дві перші премії отримали Єлизавета Зубенко з Макіївки та Ярослав Яровенко з Горлівки (Донецька обл.). Лауреатами другої та третьої премій стали, відповідно, Артур Чорний з Олександрії (Кіровоградська обл.) та Вільям Крапивкін із  Макіївки.

У номінації «Фортепіано» кращим був визнаний Назар Падалець із Білої Церкви (Київська обл.), він нагороджений також дипломами за краще виконання музики П.Чайковського й українського автора. Дві другі премії відвезли Данило Назаренко в Білу Церкву та Світлана Без’язикова до Умані (Черкаська область). Треті премії отримали Ганна Кобулей із Білої Церкви та Софія Захаренко з Кам’янки. А всього на конкурс прибув  51 юний музикант із 27 шкіл України (до речі, в перші роки кількість конкурсантів не перевищувала 7—10 осіб).

Скромний на початку, конкурс із часом набув форми конкурсу-фестивалю, під час якого проходять майстер-класи, концерти, зустрічі з педагогами, музейні чаювання й екскурсії. Цього року слухачів зачарувала майстерність і прониклива гра молодого соліста Московської філармонії, лауреата міжнародних конкурсів, піаніста В’ячеслава Грязнова, а його майстер-клас став безцінною школою для юних музикатів і педагогів. Піаніст із Москви ввійшов також до складу журі, яке цього року очолив професор музичного факультету Університету Квінс (Кінгстон, Канада) Іреней Жук.

Міжнародний статус суддівської команди доповнила професор музичного факультету Університету МеккГілл (Монреаль, Канада) Люба Жук. Перед ними, як і перед іншими членами журі стояло надважливе завдання: підтримати юних музикантів,  заохотити до подальшої творчості та виявити тих, хто може обрати своєю професією музику.


Автор: Леся Олійник
Музикознавці: Леся Олійник
Конкурс (фестиваль): Дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
76.jpg