З 14 по 20 травня Вінницька філармонія запрошує на ХV Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
З 14 по 20 травня Вінницька філармонія запрошує на ХV Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк,
Академічний муніципальний хор
Камерний оркестр
З 14 по 20 травня Вінницька філармонія запрошує на ХV Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк,
1 травня 2017, понеділок
Поширити у Facebook

З 14 по 20 травня Вінницька філармонія запрошує на ХV Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, що проходить під гаслом “Мистецтво заради миру” — частину коштів, виручених від реалізації квитків, уже вчетверте буде перераховано у Фонд підтримки учасників АТО.

Фестиваль, що є флагманом класичного музичного мистецтва на Вінниччині, відзначає свій 15-річний ювілей у статусі міжнародного. Насправді ж історія свята почалася в 98-му в Браїлові (з 93-го проводились Дні Чайковського на Вінниччині), коли Анатолій Левицький (тоді -  начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації) напророкував благородному починанню великий шлях.

 Там же, у Музеї П.І. Чайковського, завжди очікуваними Браїлівськими музичними зустрічами ми стартуємо 14 травня, у неділю. Кантату ‘GLORIA’ (“Слава в вишніх Богу”) А.Вівальді виконують академічні колективи міста -  камерний оркестр “Арката” (художній керівник та диригент — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков) та камерний хор “Вінниця” (художній керівник та диригент — народний артист України, професор Віталій Газінський). Кожен концерт проекту стане свого роду молитвою за наших бійців, до якої  приєднаються сотні глядачів фестивальних концертів у семи районах області.

Того ж дня вранці відбудеться VI Регіональний конкурс юних виконавців класичних творів “Жмеринський камертон”, переможці якого отримують можливість виступити у філармонії із “Аркатою”.

 14 та 20 травня у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської по вул.Соборній, 12 відбудуться концерти органної музики, які є традиційною духовною оздобою фестивалю. Цьогоріч на вінницькому органі музикують представник молодого покоління професійних органістів — випускник Литовської академії музики і театру та Паризької консерваторії Рімвідас Міткус та досвідчений концертуючий і церковний голландський органіст Крістіан Фаддегон. Вникнути в історичний та культурний контекст появи творів, що увійшли до програм, слухачам допоможе музичний екскурсовод вечорів — кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Верещагіна.

15 травня, понеділок. Урочисте відкриття фестивалю та водночас найважливіша подія року у мистецькому житті Вінниччини — презентація Симфонічного оркестру філармонії під керівництвом Георгія Куркова.

Створення симфонічного оркестру — один із етапів виконання Обласної програми культурного розвитку та духовного відродження, реалізації якого особисто сприяли губернатор Валерій Коровій та начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський. У рік двох ювілеїв — 85-річчя області та 80-річчя філармонії, народився колектив, поява якого є черговим кроком входження Вінниці у статус європейського міста.

16 травня, вівторок. Концерт фортепіанної музики дарує один із найвідоміших молодих вітчизняних піаністів — випускник Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та Паризької Школи Музики, лауреат більше 20-ти престижних міжнародних конкурсів, соліст Національної філармонії України Антоній Баришевський. В програмі вечора — три сонати Л. ван Бетховена (30, 31, 32) та п’єси із циклу “Пори року” П.І. Чайковського.

17 травня, середа. Ексклюзивний шоу-вечір презентує український інструментальний квартет “БРЯЦ-BAND”. Колектив пропонує власні композиції та авторські аранжування у найсучасніших жанрах (від кантрі до класичного кроссоверу), в основі яких лежать класичні твори і світова народна музика. Унікальним можна назвати і склад групи: електро-рок-балалайка, кнопковий акордеон, ударні та електро-бас-балалайка.

Разом із українцями в концерті бере участь польський кларнетист-віртуоз Яцек Срібняк, майстер-класи якого неодноразово проходили у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

18-го травня, в четвер, на сцені філармонії — почесний гість фестивалю — Націоналний президентський оркестр (художній керівник та головний диригент — народний артист України, професор Анатолій Молотай). Показовий державний колектив дивуватиме новою програмою, до якої увійшли перлини світової класики та кращі здобутки сучасного музичного мистецтва. Вперше у Вінниці пролунає Симфонія для оркестру “Божественна комедія”, написана за поемою Данте одним із найпопулярніших американських композиторів сьогодення Робертом Смітом.

Того ж дня оркестр виступить перед бійцями АТО, що проходять реабілітацію у Війського-медичному клінічному центрі.

19-го травня, у п’ятницю, в приміщенні Музично-драматичного театру імені  М. Садовського відбудеться урочисте закриття фестивалю. Розкішний подарунок до Дня Європи вінничанам готує Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва — балет-феєрію   П.І. Чайковського “Спляча красуня” за мотивами казок Ш.Перро (балетмейстер-постановник — народний артист України Віктор Литвинов, солісти: Король – Анатолій Воронцов, Королева – Іванна Верба, Принцеса Аврора – Яна Губанова, Принц Дезіре – заслужений артист України Костянтин Віновой).

Крім основного концертного майданчика фестивальні заходи пройдуть в 11 районах області. Серед інших програм на подолян чекає театралізований вокальний вечір “Інтриги оперних клавірів” у виконанні солістів філармонії: народної артистки України Ірини Швець, заслужених артисток України Наталії Векленко та Марії Червоній, солістів Наталії Лановенко та Володимира Полторацького.

 Фестиваль проходить під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника, міського голови Сергія Моргунова.
 Меценати фестивалю: Благодійний Фонд Володимира Продивуса, Концерн “Поділля”, Ювелірне підприємство “Мальва”.

Партнер — Національний портал академічної музики ‘Music-Review’.

Приймає готель “Поділля”, пригощають ресторани “Велюр”, “Затишок”, “Шанхай”, “Плеяда”.

Ціни.
Разовий квиток на фестивальні заходи філармонії (пн, вт, ср, чт, 15-18.05) – 90 гривень
Абонемент (мультиквиток) на чотири концерти фестивалю (пн, вт, ср, чт, 15-18.05) – 120 гривень (студентський), 240 гривень (повний)

Балет (театр): 50, 100, 120, 150, 180 гривень (в залежності від розміщення)

Тож чекаємо на вас:
у залі філармонії о 18:30;
у залі музично-драматичного театру ім.Садовського о 18:30;
у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської — о 20-й
Квитки та довідки за телефонами 66-13-50, 66-06-91 та за номером мобільного (093)027-75-70
Вінницька обласна філармонія
м. Вінниця, Хм. Шосе, 7
chayk-aff




Колективи: Академічний муніципальний хор "Вінниця", Камерний оркестр "Арката"
Концертна організація: Вінницька обласна філармонія, UKR Artists
Концертний зал: Концертний зал Вінницької обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль ім. П. Чайковського та баронеси Надії фон Мекк
Джерело: vn.20minut.ua



Інші:

Які є герої нашого часу?
МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ
Опера, балет і літературні читання: яким буде Український культурний фестиваль у Нью-Йорку
У Володимирі відбувся концерт камерного оркестру, присвячений Дню захисників та захисниць України
Концерт польської музики у Києві під керівництвом маестро Романа Реваковича
Муніципальний Галицький камерний оркестр відкриває концертний сезон "Осінньою класикою"
У Луцьку відкрили ХХІ музичний фестиваль "Стравінський та Україна"
Микола Точицький вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня Кері-Лінн Вілсон
На Хмельниччині відбудеться фестиваль "ORG MUSIC FEST"
Одеська філармонія розпочинає новий концертний сезон
87-й концертний сезон у Сумській обласній філармонії відкрили оперою
У жовтні в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться 19 різноманітних подій:
В Києві триває Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест»
Жовтень у Національній опері України
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
Чим порадує Національна філармонія меломанів у жовтні
Сьогодні Міжнародний День музики
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Валентин Сильвестров - іменнник
ПРЕМ’ЄРА «НА ТРЬОХ»
У Львові відкрили модульну виставку, присвячену Соломії Крушельницькій
Повстанські пісні та проза Івана Багряного
Презентація винилового диска ANIMA у Львівській філармонії
Партеси в Органному – феномен українського бароко
У Музеї Ханенків стартує новий музичний сезон
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ” подарує меломанам 51 прем’єру!
Ювілярка Гізела Ципола
XIV Львівський міжнародний органний фестиваль стартує 3 жовтня
“Легенди Голлівуду”
Напередодні початку кінотеатрального прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
26 вересня на сцені філармонії «Комахи, птахи та інші тварини»
У Кpoпивницькoму напередoдні, 23 вересня, відбулoся відкриття 54-гo фестивалю театpальнoгo мистецтва "Веpесневі самoцвіти"
Рівненська обласна філармонія відкриває новий сезон
У Львові пройде 35-й театральний фестиваль «Золотий Лев – 2024»
СТЕЖКАМИ ДОВБУША
У Німеччині знайшли раніше невідому п’єсу Моцарта
Столичний комунальний заклад "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва" було перейменовано 19 вересня, на пленарному засіданні Київміськради
"Учити і творити": відтепер композитор Іван Небесний навчатиме студентів у Тернополі
У Сумській філармонії провели першу відкриту репетицію опери, яка відкриватиме концертний сезон
ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_4063.jpg