Ювілейний фестиваль «Музика у старому Львові» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Ювілейний фестиваль «Музика у старому Львові»
Ювілейний фестиваль «Музика у старому Львові»
11 серпня 2018, субота
Поширити у Facebook
Джерело: Zik

У розпал літнього сезону розпочнеться фестиваль «Музика у старому Львові». Цьогорічний захід стане ювілейним, уже п’ятим для України. Про це 9 липня, під час прес-конференції у Львові, повідомили організатори заходу.

«Мені дуже приємно що маємо близьке партнерство з краківським фестивалем «Музика у старому Кракові», який відбуватиметься у Кракові вже 43-й рік, – повідомив Сергій Бурко, засновник фестивалю, диригент оркестру «Віртуози Львова». – Формула фестивалю є дуже простою – це концерти у час вихідних: п’ятниця, субота, неділя. Ми також взяли за основу напрацювання краківського фестивалю – проведення фестивалю у храмах, історичних і пам’ятних місцях. Я вірю у те, що ця традиція зберігатиметься впродовж багатьох років і матиме свій розвиток. Тому що ідей є дуже багато».

Фестиваль підтримали муніципалітети обох міст, консульство Республіки Польща у Львові. Під час фестивалю прозвучать класичні твори у виконанні українських та польських колективів. Цього разу до Львова приїхав директор фестивалю «Музика у старому Кракові» Станіслав Галонський. Музикант розповів, що захід у Львові має для нього таке ж значення, як концерт у Ватикані, у Папи Римського Івана Павла II.

«Дуже було приємно, коли професор Бурко і професор Луців запропонували співпрацю з цим фестивалем, – каже Станіслав Галонський, розповівши, що фестиваль отримав погодження мерій обох міст та фінансову допомогу. – Для мене є велике значення, що візьму участь у цьому заході. Львів – це європейське місто і такі заходи потрібно розвивати і підтримувати».

Про ідею заходу розповів музичний координатор, професор і лауреат премії Т.Шевченка Юрій Луців. «Основна ідея – зробити доступними і більш зрозумілими історичні цінності Львова», – каже Юрій Луців, пояснюючи, чому концерти відбудуться у історичних храмах міста.

Одночасно з концертами у Львові відбудуться концерти у Кракові. «Це культурна і музична подія, яка показує взаємну близькість наших країн і народів. Дуже важливо, що звучатиме класична музика, яка є величезною спадщиною Європи, – повідомив Рафал Вольський, генеральний консул Польщі у Львові. – Для нас це унікальний момент, що можемо показати у Львові польську музику і польських виконавців. І цим повернути вимір європейської і культурної єдності».

Генконсул відзначив участь фінансових партнерів фестивалю. «Мене дуже тішить, що потужна українська фінансова компанія «Кредобанк», член PKO Bank Polski group, є генеральним партнером цього заходу і вчергове підтримує фестиваль «Музика у старому Львові», – зазначив Рафал Вольський. – Це теж для нас є знаковою подією, що саме компанія з польським капіталом і польським підґрунтям є генеральним партнером цього заходу».

«Як генеральний партнер, «Кредобанк» підтримує фестиваль уже 4-й рік поспіль. Із самого початку вважали захід непересічною подією. Оскільки є банком з польськими інвестиціями, для нас важливою є підтримка українсько-польських проектів. І тут маємо гарне поєднання – «Музика у старому Львові» і «Музика у старому Кракові», – розповів Віктор Гальчинський, керівник прес-служби «Кредобанку». – Тішимося, що подія виросла до серйозної масштабної події Львова. І ще одна річ, яка нам дуже подобається і чому ми цей захід підтримуємо – цей фестиваль є доступним, роблячи класичну музику доступною для всіх. Фактично, події фестивалю може відвідати кожен і не обов’язково для цього купувати квиток. Кожен може прийти і послухати. Цей фестиваль робить високе мистецтво – класичну музику – доступними».

Триватиме фестиваль з 11 до 26 серпня. За це час на концертних майданчиках виступить понад сто виконавців.


Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»
Джерело: Zik





Інші:

У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
ІІ Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Євгеніївни Цвірко
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
      © 2008-2026 Music-review Ukraine