Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
Щербаков Ігор Володимирович
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
25 грудня 2018, вівторок
Поширити у Facebook

26 грудня о 10:00 відбудеться відкриття всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест» та презентацію ювілейного турне країнами Європи та Америки хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика» за адресою: Мистецький салон Головного (червоного) навчального корпусу Київського національного Університету ім. Т. Шевченка на вул. Володимирській, 60 (аудиторія №321)

У програмі:
- Презентація встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у м. Покровськ Донецькій області більше 5000 дзвіночків;
- Прикрашання Новорічної ялинки дзвіночками, під час якого можна буде заповнити лотерейні квитки, які буде розіграно у м. Покровськ 28 грудня. Головний Приз лотереї - поїздка в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФест;
- Презентація журі Всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»;
- Конкурс в номінації «Дитячі хори». Виступ 5 дитячих хорів.

В основі проекту – проведення з травня по грудень 2019 року ювілейного турне кращого українського хору країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америки (Канада і США) на честь 100-річчя Української Республіканської Капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця (1919-1924 рр.) і світового тріумфу «Щедрика», яка нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине (нині місто Покровськ, Донецька обл.)

Всеукраїнський конкурс хорових колективів «#ЩедрикФест», у зв’язку із воєнним положенням проходитиме у двох містах:

26 грудня, м. Київ. Відкриття і перший конкурсний день (номінація «Дитячі хори»)

27-28 грудня, м. Покровськ. Конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори». За підсумками конкурсу у трьох номінаціях буде обрано найкращий український хор, який отримає право здійснити ювілейний тур Європою і Америкою, як хор Олександра Кошиця 100 років тому.

27 грудня – м. Покровськ. Відкриття пам'ятника «Сухарниця Миколи Леонтовича» та другий конкурсний день (номінація «Однорідні хори»).

28 грудня – м. Покровськ. Встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську більше 5000 дзвіночків і третій конкурсний день (номінація «Змішані хори»). Під час встановлення рекордів буде розіграно лотерею поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця ЩедрикФест. Вперше в Покровську Донецькій області в ці дні буде створено справжнє Різдвяне містечко.

У відбірковому турі, який тривав з 1 жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього відібрано 18 найкращих дитячих та дорослих хорів зі всієї України. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську.

З ініціативи Покровська український інститут національної пам'яті доповнив постанову про пам'ятні дати 2019 року 100-річчям створення хору Кошиця. Ювілейне турне і супутня презентаційна програма буде спрямована на просування вітчизняних торгових марок і товарів на європейському ринку, пошуку європейських партнерів для залучення інвестицій до української економіки і відновлення інфраструктури та створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.

Журі всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»

Щербаков Ігор - заслужений діяч мистецтв України, голова Національної спілки композиторів України, професор кафедри композиції Національної музичної академії ім. Петра Чайковського, член-кореспондент Національної академії мистецтв

Тарасенко Олександр - заслужений діяч мистецтв України, голова Хорового товариства імені М. Леонтовича, хормейстр Національної опери України ім. Тараса Шевченка, доцент Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, регент архієрейського хору Fresco Sonore Спасо-Преображенського собору в Києві.

Горбатенко Галина - народна артистка України, викладач Київського інституту музики імені Р. Глієра, засновник, художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра.

Татарчевски Сашо - професор музичного факультету в Скоп’є, диригент симфонічного оркестру ФМ, змішаного хору «Драган Шуплевський», жіночого хору молодіжного центру та професійного камерного хору Pro Ars. Постійний член журі кількох міжнародних конкурсів та художній керівник Міжнародного хорового форуму в м. Струга (Македонія)

Талмар Рауль - президент Естонської хорової асоціації, доцент кафедри хорового диригування Талліннського університету, диригент змішаного хору К.О.О.Р.

Акредитація обов’язкова!

Для акредитації, організації інтерв’ю/запрошення у прямі ефіри з організаторами, членами журі та ін. учасниками проекту, звертайтесь до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com


Автор: Ольга Стельмашевська
Композитори:Ігор Щербаков
Джерело: За матеріалами прес-релізу





Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine