Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
Щербаков Ігор Володимирович
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
25 грудня 2018, вівторок

26 грудня о 10:00 відбудеться відкриття всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест» та презентацію ювілейного турне країнами Європи та Америки хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика» за адресою: Мистецький салон Головного (червоного) навчального корпусу Київського національного Університету ім. Т. Шевченка на вул. Володимирській, 60 (аудиторія №321)

У програмі:
- Презентація встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у м. Покровськ Донецькій області більше 5000 дзвіночків;
- Прикрашання Новорічної ялинки дзвіночками, під час якого можна буде заповнити лотерейні квитки, які буде розіграно у м. Покровськ 28 грудня. Головний Приз лотереї - поїздка в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФест;
- Презентація журі Всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»;
- Конкурс в номінації «Дитячі хори». Виступ 5 дитячих хорів.

В основі проекту – проведення з травня по грудень 2019 року ювілейного турне кращого українського хору країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америки (Канада і США) на честь 100-річчя Української Республіканської Капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця (1919-1924 рр.) і світового тріумфу «Щедрика», яка нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине (нині місто Покровськ, Донецька обл.)

Всеукраїнський конкурс хорових колективів «#ЩедрикФест», у зв’язку із воєнним положенням проходитиме у двох містах:

26 грудня, м. Київ. Відкриття і перший конкурсний день (номінація «Дитячі хори»)

27-28 грудня, м. Покровськ. Конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори». За підсумками конкурсу у трьох номінаціях буде обрано найкращий український хор, який отримає право здійснити ювілейний тур Європою і Америкою, як хор Олександра Кошиця 100 років тому.

27 грудня – м. Покровськ. Відкриття пам'ятника «Сухарниця Миколи Леонтовича» та другий конкурсний день (номінація «Однорідні хори»).

28 грудня – м. Покровськ. Встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську більше 5000 дзвіночків і третій конкурсний день (номінація «Змішані хори»). Під час встановлення рекордів буде розіграно лотерею поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця ЩедрикФест. Вперше в Покровську Донецькій області в ці дні буде створено справжнє Різдвяне містечко.

У відбірковому турі, який тривав з 1 жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього відібрано 18 найкращих дитячих та дорослих хорів зі всієї України. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську.

З ініціативи Покровська український інститут національної пам'яті доповнив постанову про пам'ятні дати 2019 року 100-річчям створення хору Кошиця. Ювілейне турне і супутня презентаційна програма буде спрямована на просування вітчизняних торгових марок і товарів на європейському ринку, пошуку європейських партнерів для залучення інвестицій до української економіки і відновлення інфраструктури та створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.

Журі всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»

Щербаков Ігор - заслужений діяч мистецтв України, голова Національної спілки композиторів України, професор кафедри композиції Національної музичної академії ім. Петра Чайковського, член-кореспондент Національної академії мистецтв

Тарасенко Олександр - заслужений діяч мистецтв України, голова Хорового товариства імені М. Леонтовича, хормейстр Національної опери України ім. Тараса Шевченка, доцент Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, регент архієрейського хору Fresco Sonore Спасо-Преображенського собору в Києві.

Горбатенко Галина - народна артистка України, викладач Київського інституту музики імені Р. Глієра, засновник, художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра.

Татарчевски Сашо - професор музичного факультету в Скоп’є, диригент симфонічного оркестру ФМ, змішаного хору «Драган Шуплевський», жіночого хору молодіжного центру та професійного камерного хору Pro Ars. Постійний член журі кількох міжнародних конкурсів та художній керівник Міжнародного хорового форуму в м. Струга (Македонія)

Талмар Рауль - президент Естонської хорової асоціації, доцент кафедри хорового диригування Талліннського університету, диригент змішаного хору К.О.О.Р.

Акредитація обов’язкова!

Для акредитації, організації інтерв’ю/запрошення у прямі ефіри з організаторами, членами журі та ін. учасниками проекту, звертайтесь до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com


Автор: Ольга Стельмашевська
Композитори:Ігор Щербаков
Джерело: За матеріалами прес-релізуДодати: Share on Facebook


Інші:

У Львові відкрили мультимедійну інтерактивну виставку старовинних музичних інструментів
«На батьківщині Василя Барвінського»
У Луцьку завершили капітальний ремонт концертного залу в музичній школі
Маріупольські музиканти повернулися з італійських гастролей
У Запорізькій обласній філармонії ювілей
Названо найпопулярнішого композитора 2018 року
Скрипаль-віртуоз Олександр Божик із концерту у Львові почне турне Західною Україною
Черкаському музею подарували унікальне фортепіано, створене німецькими майстрами
Від будинків творчості до філармонії: на Харківщині створюють умови для розвитку культури та мистецтва
Вперше в Україні виступить іспанський тенор Пласідо Домінго
«Різдвяний фестиваль» в Одеській опері
Підсумки #ЩедрикФест-2018
Як звучить музика янголів: "Щедрик" на органі
У Вінниці збереглось піаніно початку ХХ століття
У Парижі тривають українські культурні сезони
У Харкові відбудеться казковий концерт-аудіоспектакль про симфонічний оркестр
Новорічний концерт під керуванням Оксани Линів з успіхом пройшов у Тіролі
Український піаніст Олексій Ботвінов розпочав новий рік з аншлагів у Німеччині
Виконають твори дітей Йоганна Себастіана Баха
Предковічна коляда
Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
«Дооціни себе»: Український молодий хор представить незвичайний проект – хороперформанс
Європейські канікули з Академічним симфонічним оркестром
У Чернігові відреставрували рояль Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена
У Польщі відзначають Рік Монюшка
Органне відео-шоу та незвичний хоровий перформанс: чим дивуватиме Львівський органний зал у січні?
Атмосферні фото на фасаді Львівської опери
Хмельницька обласна філармонія оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Житомирський дитячий хор «Глорія» став лауреатом конкурсу «Щедрик фест», що проходив у Донецькій області
Меморіальну дошку Каролю Мікулі встановлять на фасаді будинку в Чернівцях
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Національна опера України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад у хорі театру
Новими музичними інструментами поповнилась музична школа у Запоріжжі
Список кандидатів на Шевченківську премію суттєво зменшився
Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Діти матимуть можливість зустрітися із Мирославом Скориком у Львові
У Віндзорському замку заспівали “Щедрик”
В оновленій музичній школі міста Христинівка з’явилося нове фортепіано
Львів’ян запрошують обирати, яким буде репертуар в Органному залі
      © 2008-2018 Music-review Ukraine