Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
Щербаков Ігор Володимирович
Всеукраїнський хоровий конкурс «ЩЕДРИК ФЕСТ» на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця
25 грудня 2018, вівторок

26 грудня о 10:00 відбудеться відкриття всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест» та презентацію ювілейного турне країнами Європи та Америки хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика» за адресою: Мистецький салон Головного (червоного) навчального корпусу Київського національного Університету ім. Т. Шевченка на вул. Володимирській, 60 (аудиторія №321)

У програмі:
- Презентація встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у м. Покровськ Донецькій області більше 5000 дзвіночків;
- Прикрашання Новорічної ялинки дзвіночками, під час якого можна буде заповнити лотерейні квитки, які буде розіграно у м. Покровськ 28 грудня. Головний Приз лотереї - поїздка в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФест;
- Презентація журі Всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»;
- Конкурс в номінації «Дитячі хори». Виступ 5 дитячих хорів.

В основі проекту – проведення з травня по грудень 2019 року ювілейного турне кращого українського хору країнами Європи (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) та Америки (Канада і США) на честь 100-річчя Української Республіканської Капели (УРК) під керівництвом Олександра Кошиця (1919-1924 рр.) і світового тріумфу «Щедрика», яка нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине (нині місто Покровськ, Донецька обл.)

Всеукраїнський конкурс хорових колективів «#ЩедрикФест», у зв’язку із воєнним положенням проходитиме у двох містах:

26 грудня, м. Київ. Відкриття і перший конкурсний день (номінація «Дитячі хори»)

27-28 грудня, м. Покровськ. Конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори». За підсумками конкурсу у трьох номінаціях буде обрано найкращий український хор, який отримає право здійснити ювілейний тур Європою і Америкою, як хор Олександра Кошиця 100 років тому.

27 грудня – м. Покровськ. Відкриття пам'ятника «Сухарниця Миколи Леонтовича» та другий конкурсний день (номінація «Однорідні хори»).

28 грудня – м. Покровськ. Встановлення двох національних рекордів України: одночасне виконання Щедрика 2500 тис. жителів Донеччини і гостей регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську більше 5000 дзвіночків і третій конкурсний день (номінація «Змішані хори»). Під час встановлення рекордів буде розіграно лотерею поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця ЩедрикФест. Вперше в Покровську Донецькій області в ці дні буде створено справжнє Різдвяне містечко.

У відбірковому турі, який тривав з 1 жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього відібрано 18 найкращих дитячих та дорослих хорів зі всієї України. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську.

З ініціативи Покровська український інститут національної пам'яті доповнив постанову про пам'ятні дати 2019 року 100-річчям створення хору Кошиця. Ювілейне турне і супутня презентаційна програма буде спрямована на просування вітчизняних торгових марок і товарів на європейському ринку, пошуку європейських партнерів для залучення інвестицій до української економіки і відновлення інфраструктури та створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.

Журі всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»

Щербаков Ігор - заслужений діяч мистецтв України, голова Національної спілки композиторів України, професор кафедри композиції Національної музичної академії ім. Петра Чайковського, член-кореспондент Національної академії мистецтв

Тарасенко Олександр - заслужений діяч мистецтв України, голова Хорового товариства імені М. Леонтовича, хормейстр Національної опери України ім. Тараса Шевченка, доцент Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, регент архієрейського хору Fresco Sonore Спасо-Преображенського собору в Києві.

Горбатенко Галина - народна артистка України, викладач Київського інституту музики імені Р. Глієра, засновник, художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра.

Татарчевски Сашо - професор музичного факультету в Скоп’є, диригент симфонічного оркестру ФМ, змішаного хору «Драган Шуплевський», жіночого хору молодіжного центру та професійного камерного хору Pro Ars. Постійний член журі кількох міжнародних конкурсів та художній керівник Міжнародного хорового форуму в м. Струга (Македонія)

Талмар Рауль - президент Естонської хорової асоціації, доцент кафедри хорового диригування Талліннського університету, диригент змішаного хору К.О.О.Р.

Акредитація обов’язкова!

Для акредитації, організації інтерв’ю/запрошення у прямі ефіри з організаторами, членами журі та ін. учасниками проекту, звертайтесь до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Юрій Гулевич тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com


Автор: Ольга Стельмашевська
Композитори:Ігор Щербаков
Джерело: За матеріалами прес-релізуДодати: Share on Facebook


Інші:

Перший Таврійський фестиваль класичної музики показав – Херсону потрібен симфонічний оркестр
Світові зірки української опери виступлять просто неба у Києві
Поліромантизм. Сольний концерт Андрія Луньова
Помер відомий педагог та соліст опери
Фестиваль української ретро-музики у Львові розпочнеться «Повстанським танго»
У Дніпрі відбудеться міжнародний джазовий фестиваль “Джаз на Дніпрі-2019. New story”
У Вінниці вшанують пам'ять знаменитого диригента виконанням опери Леонтовича
16 червня, в рамках XVII Фестивалю давньої музики у Львові виступить білоруський гурт середньовічної музики «Стары Ольса»
ІІ Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «Via Carpatia 2019»
Національна філармонія України відкриває літній сезон
15, 16 та 23 червня у Львові відбудеться щорічний міжнародний Фестиваль давньої музики
Свіже звучання СLASSIC PICNIC
Національний ансамбль танцю України ім. П. Вірського підкорив країну Великого Степу.
Запорізька школа мистецтв №3 отримала нові меблі в подарунок від міської влади
В театрі опери та балету прем'єра - балет "Великий вальс" на музику Йоганна Штрауса
У філармонії Маріуполя відкривають вітражний хол для виступів
У Львівському органному залі розпочався новий музичний місяць
Музика та література: У Львові відбудеться міжнародний музичний фестиваль LvivMozArt
Фестиваль «Віртуози» у Львові завершиться українською прем’єрою ораторії Мендельсона у виконанні понад 100 виконавців змішаного хору з Нюрнбергу
Художній керівник Хмельницької обласної філармонії отримала ґрант Президента
«Культурна експансія»: Угорщина вкладе 2,5 мільярди форинтів у закарпатські заклади культури
Як 12-річний калушанин самостійно освоїв шість музичних інструментів та нотну грамоту
Ідея повторити тріумфальний тур хору Кошиця народилася на Донбасі
Органний зал на вулиці Соборній у Рівному подадуть на внесення до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО
У замку Радомисль пройде найбільший в Україні фестиваль класичної музики просто неба за участі відомих зіркових гостей
10 безкоштовних подій на Leopolis Jazz Fest 2019
У Бузівській ОТГ відкрили школу мистецтв «Гармонія»
Благодійний концерт: Артистки La Scala виконають Gloria Вівальді в CXID Opera, щоб допомогти “Летючому дому” і молоді з інвалідністю
На честь Софії Київської виконають оперу композиторки Вікторії Польової
Одеська хореографічна школа відзначила 80-річний ювілей
У Києві відбувся концерт відомого віолончеліста Готьє Капюсона
Хмельницька обласна філармонія оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Чернівецька філармонія закриває сезон «Гамалією» Мирослава Скорика
Стебницька музична школа – півстоліття у доробку
У Києві відбудеться VII Міжнародний музичний фестиваль оперети «О-FEST-2019»
У Лівані встановлять погруддя української співачки Лідії Липковської
Національний камерний ансамбль "Київські солісти" оголошує конкурс на заміщення вакантної посади
Симфонічний оркестр Українського радіо записав музику для фільму «Останній крок» із Жаном Рено у головній ролі
Запорізька обласна філармонія запрошує на закриття 62-го симфонічного сезону
У Кам'янці очікують на культурологічний фестиваль
      © 2008-2018 Music-review Ukraine