З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
  З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа
З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа
29 серпня 2019, четвер
Поширити у Facebook

З 6 по 10 вересня у Львові відбудеться фестиваль німецького Фонду Міхаеля Стріхаржа – 2. Saison of Michael Stricharz foundation Dall‘Arco Hamburg in Ukraine 2019, присвячений юним музикантам.




Цей фестиваль щорічний і проводиться кожного року в іншому місті України. В програмі цьогорічного - фінали 4-х конкурсів Фонду: на присудження «Стипендій Фонду Міхаеля Стріхаржа - скрипка, альт, віолончель»; XVIII конкурсу молодих виконавців - Перший Гонорар» (скрипка і фортепіано); «Європа музична» в чотирьох інструментальних номінаціях; «IV конкурсу для молодих оперних співаків - премія імені Ріхарда Вагнера (для чоловічих голосів) і премія «Корона Баварії» (для жіночих голосів)».

Під час останнього вперше в Україні відбудеться урочисте вручення Міжнародної премії імені Джузеппе Верді відомому українському оперному співакові Миколі Шуляку. 10 вересня відбудеться відкритий майстер-клас професора Міхаеля Стріхаржа для молодих скрипалів в музичній школі №2 ім. Миколи Колесси, яка відмічає своє 80-ти річчя.



Наскільки престижно отримати стипендії Фонду Стріхаржа, стає зрозуміло, коли читаєш творчу біографію пана Міхаеля. Він - видатна особистість у світі європейської культури, скрипаль і педагог, який народився у Відні в будинку на площі Karlsplatz, під яким покоїться прах великого скрипаля і композитора Антоніо Вівальді. В родинній площині у Міхаеля Стріхаржа є ще одна цікава музична лінія: одна з його невісток, дружина молодшого сина - з відомої старовинної, шляхетної гамбурзької родини Бартольді, яка була заприязнена з родиною великого композитора Фелікса Мендельсона і прізвище яких Бартольді було додане до імені Фелікса Мендельсона.



Сам Стріхарж виріс у Львові, навчався у Львівській музичній школи ім. Соломії Крушельницької (в стінах якої цьогоріч, фестиваль відбуватиметься 6, 7, 8 вересня), Львівській і Новосибірській консерваторіях. По закінченню Львівської - отримав разом із дипломом посвідчення Почесного Студента консерваторії, ставши однією з трьох персон за всю історію закладу, удостоєних цієї відзнаки. Після виїзду на Захід навчався в аспірантурі у всесвітньовідомого легендарного скрипаля XX століття Хенрика Шерінга, неодноразово грав з ним у великих європейських турне.



Міхаель Стріхарж довгі роки був ведучим музикантом, концертмейстером і солістом найвагоміших європейських камерних і симфонічних оркестрів - Стокгольмської Королівської Філармонії, Рейнського Камерного Оркестру в Кельні, Камерного Оркестру «Європейські Солісти Люксембургу», Вагнерівського Фестивального Оркестру в Байройті, Гамбурзької Національної Філармонії, Гамбурзької Національної Опери. Довголітній професор класу скрипки Академії Музики в Гамбургу, постійний учасник найбільших світових фестивалів у Зальцбургу, Единбурзі, Лондоні, Відні, Стокгольмі, Берліні, Парижі, Токіо, Празі, Варшаві, Буенос-Айресі, Мехіко-Сіті, Ріо-де-Жанейро, Сантьяго-де-Чилі, Байройті, Шлезвіг-Гольштайні, Обераммергау. Як першому в історії інструменталісту зі Східної Європи і єдиному до сьогоднішнього дня з України, - Стріхаржу була надана честь бути запрошеним до участі в найпрестижнішому фестивалі нашого часу - Вагнерівському Фестивалі в Байройті, що є найвищим відзначенням для музиканта на Заході і з яким він співпрацював протягом 30-и років. Так само він був першим і єдиним до сьогодні музикантом з України, учасником найстарішого фестивалю у світі (заснованого в 1634 році) - Сакральної Музики в Обераммергау, в якому кілька років був концертмейстером фестивального оркестру.



Тісна творча співпраця і особисті приватні контакти зв’язали пана Стріхаржа із легендарними особистостями. Диригентами - Карлом Бьомом, Гербертом фон Караяном, Юджином Орманді, Крістофом фон Дохнані, Клаудіо Аббадо, Вольфгангом Завалішем, Карлосом Кляйбером, Джеймсом Левайном, Даніелем Баренбоймом; композиторами - Луіджі Ноно, Вернером Хенце, Хельмутом Ляхенманном, Альфредом Шнітке, Софією Губайдуліною, Кшиштофом Пендерецьким, Лерою Ауербах; виконавцями - Ієгуді Менухіним, Володимиром Горовцем, Натаном Мільштейном, Мстиславом Ростроповичем, Артуро Бенедетті Мікеланджелі, Рудольфом Серкіним, Артуром Рубінштейном, Анна-Софі Муттер, Мартою Аргеріх, Вадимом Рєпіним, Максимом Венгеровим, Захаром Броном; вокалістами - Марією Каллас, Джузеппе ді Стефано, Миколою Гяуровим, Міреллою Френі, Дітріхом Фішер-Діскау,
Монсеррат Кабальє, Пласідо Домінго.

Міхаель Стріхарж регулярно запрошується, як голова і член журі міжнародних конкурсів по всьому світу - від Південної Америки, Західної і Східної Європи до країн Азії і Далекого Сходу, проводить численні майстер-класи. За видатні заслуги в розвитку європейської культури і за великий вклад в розвиток і поглиблення міждержавних культурних зв‘язків Міхаель Стріхарж удостоєний вищих державних цивільних і культурних орденів Німеччини, Франції, Англії, Польщі, Туреччини, України і Республіки Казахстан в ступенях - Кавалер, Офіцер, Командор, є лауреатом Міжнародної премії в галузі мистецтва і культури Olympus за 2005 рік, обраний Дійсним Членом (академіком) Міжнародної Академії Наук і Мистецтв ООН в Нью-Йорку, Почесним Професором і Почесним Доктором національних університетів і музичних академій Польщі, України і Республіки Казахстан. Також з 2015 року є Почесним Членом Львівської Національної філармонії і Львівської Національної Опери ім. Соломії Крушельницької. В 2018 році обраний Почесним Президентом камерного оркестру «Кантабіле» Волинської філармонії в Луцьку.

Завдяки цим досягненням, багаторічним зв’язкам і співтворчості, досвіду і таланту Міхаель за всі роки діяльності з Німеччини в Україну зміг надати стипендії 50 талановитим дітям. Започаткував же ці національні і міжнародні юнацькі конкурси для молодих скрипалів, піаністів, струнних квартетів і вокалістів ще в 1992 році - перші в незалежній Україні. З того часу вони відбулися вже 17 разів.


Навчальний заклад: Львівська середня спеціальна музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької



Інші:

Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
«International Art Award Wolfgang Amadeus Mozart» - метру львівських диригентів Юрію Луциву.jpg