У Міжнародний день музики тернопільські музиканти - про музику і життя | Music-Review Ukraine
Головна
Інтерв'ю
У Міжнародний день музики тернопільські музиканти - про музику і життя
У Міжнародний день музики тернопільські музиканти - про музику і життя
1 жовтня 2020, четвер

Давньогрецький філософ Платон говорив, що музика надихає цілий світ, надає душі крила і сприяє польоту фантазії. Але погодьтеся, що вона така різна! І любимо ми її також різну. Завдяки бабусиним колисковим, колядкам чи весільним обрядам, добре знаємо народну музику, чудово орієнтуємося і в популярній, яка звучить на радіо і телебаченні, у плей-листі на телефоні, айподі чи комп'ютері. Останніми роками, не так вже їх і багато, але вони таки залишились й "тримаються купи" - шанувальники рок-музики, для яких формула "Рок-н-ролл назавжди!" - не просто слова, і для них така музика - " the last love".

Існує й інша музика, класична, яку ми теж постійно чуємо довкола, часто навіть не усвідомлюючи цього, адже її мотиви та фрагменти можуть звучати і в рекламі, і в заставках на телебаченні та радіо, і навіть у рингтонах мобільних телефонів. Але є люди, для яких ця музика - не просто вихоплені з контексту знайомі, десь якось почуті музичні фрази, а сенс і смисл життя, оскільки саме ці творчі, незрозумілі для більшості середньостатистичних громадян особистості, перетворили її на свою діяльність, творчість, якою займаються, без якої не уявляють ні свого теперішнього, ні майбутнього. Вони - музиканти, артисти, педагоги, які не просто знають, що таке класична музика, не просто вміють її зіграти, а ще навчити цьому мистецтву інших, юних, втаємничених у її красу та секрети.

"Музика - це повітря, це наша любов, це єдина мова, яка не потребує перекладу! Музика надихає, дає крила душі, сприяє польоту уяви! Її можна назвати втіленням всього прекрасного!", - стверджує директор Тернопільської музичної школи No1 імені Василя Барвінського Ніна Яворська.
"Якби не було музики, ми би може мали більше можливості слухати природу - шум вітру, спів птахів, але цього було би замало. Людина, щоб доповнити, прикрасити своє життя музикою, почала співати, створила музичні інструменти, виражаючи у цих звуках свою душу, усе те, що часом неможливо сказати словами. Якби не було без музики, якби враз вона перестала звучати довкола, люди би відразу зрозуміли, що щось сталося - кінець світу. А так звучить музика, і все добре", - переконаний директор Муніципального духового оркестру "Оркестра Волі", заслужений працівник культури України Володимир Грицай.

"Музика - така справа, що без неї може бути людина. Але чи здатна вона просто послухати, вислухати, чи буде володіти такими якостями, як співчуття, розуміння, здатність чути іншого. Без музики це практично неможливо! Музика - єдине джерело, яке нас робить людьми, і ми, музиканти, добре знаємо, що в наш час - час тотальної брехні, обману, нечистоплотного ставлення до ближнього, музика - це те, що дає нам прийти до сповіді перед собою, до самоочищення, дарує можливість стати більш людськими", - розмірковує над непростими філософськими поняттями ролі музики в житті суспільства художній керівник Муніципального Галицького камерного оркестру, народний артист України Василь Феленчак.

Кажуть, що музика - це ріка, яка несе усіх нас потоком справжнього, неповторного дива. І так хочеться, щоб ці унікальні музичні хвилі, незважаючи на пори року чи століття за вікном людства, примушували задумуватися, допомагали мріяти і тонко відчувати емоції та передавати почуття.

"Хотілося б привітати усіх музикантів, усіх колег з цим прекрасним святом - святом душі, і побажати доброго здоров'я, постаратись служити людям у той час, коли з цим є проблеми - служити, тому що музика в нашій країні трішечки має недостатньо попиту того, що би мала мати. Але ми музиканти - люди великого серця, сильної волі, тому бажаю усім нам постаратися бути вищими того, наскільки нас потребує суспільство. Музика - це чудо, те, яке робить нас більш казковими, слухайте, любіть музику", - говорить, вітаючи зі святом музики, маестро Василь Феленчак.

"Творчої наснаги, професійних здобутків, талановитих учнів, яскравих концертів та вдячних слухачів, - зичить усім колегам та друзям-музикантам Ніна Яворська. - Нехай музика завжди зігріває ваші серця і приносить насолоду та бажання творити. Гармонії вам в особистому житті, міцного здоров'я та мажорного настрою".

"Музика звучить, і життя продовжується, і хочеться жити, служити добру - з музичними творами, прекрасними виконавцями, якими так багата українська земля. У нас є з ким працювати, є що грати і є для кого грати. У День музики хочу привітати всіх колег, друзів, побратимів - духовиків, народників, струнників, тих, хто дотичний до класичної програми, хто керує оркестрами та ансамблями - щастя, добра, нових творчих злетів. Щирих і гучних аплодисментів, переповнених залів, усіляких гараздів і жодних проблем", - бажає Володимир Грицай.

Музика - це мистецтво, без якого практично неможливо уявити наше життя. Вокальна, інструментальна, народна чи класична, вона не має меж, летячи над простором, часом, світом та життям... Музика - прекрасне і неймовірне диво. Наче безцінний спадок композиторів минулого, вона переходить із століття в століття, набуваючи у кожній з епох нового змісту та значення. Існує здавна відома фраза, сказана кимось із видатних композиторів про те, що тільки музика здатна вимивати пил із людських душ і викрешувати вогонь із сердець. То ж нехай музика звучить!


Автор: Олена Лайко
Фото:
Джерело: Тернопільська ЛипаДодати: Share on Facebook

Інші:

 Іван Чередніченко, музичний керівник Львівської національної опери Моє ставлення категоричне - у нашому театрі не буде російського репертуару
Василь Крячок, директор Маріупольської філармонії Без кількох днів два місяці був у тому пеклі
Олександр Пірієв, музичний продюсер Маріуполь, як Фенікс, відродиться. Для цього об'єднається весь світ
«Кожен має виконувати свою життєву місію»
Лукаш Гоїк, директор Сілезької опери в Битомі (Opera 'Slaska, Польща) висловив щиру підтримку українському народу в час війни
Світова оперна діва Людмила Монастирська ексклюзивно розповіла, як замінить російську співачку Нетребко та гратиме партію «Турандот» у «Метрополітен-Опера»
Сюжет німецького ЗМІ про Маріупольську філармонію
У США плануються заходи на честь 100-річчя першого виконання "Щедрика" у країні
«На шпальтах “Дня” бачу обличчя країни у всьому її розмаїтті сьогодення»
В органному залі Рівного — музей і галерея. А вітражі — на логотип
ОПЕРІ ПОТРІБНІ МЕЦЕНАТИ
Як Україна вшановує ім’я композитора Мирослава Скорика
Рік без Мирослава Скорика
KharkivMusicFest: организаторы рассказали, как готовили фестиваль в разгар пандемии
В Андріївській церкві відбулася світова прем'єра віднайдених симфоній композитора Березовського
Що потрібно аби з'явився один з найкращих концертних залів Європи?
Cергій МАГЕРА: "Співак постійно вчиться"
Оксана Линів: "Диригент мусить вміти переконувати з першої хвилини"
У Міжнародний день музики тернопільські музиканти - про музику і життя
"Люди не можуть довго бути без мистецтва, як і артисти - без глядача"
Музичний продюсер Олександр Пірієв: Шоу-бізнес не може стати взірцем ідентичності держави
Наталія Петій-Потапчук: про життя Закарпатського народного хору та про те, чому його місія здійсненна
Екатерина Кухар и Александр Стоянов: Мы не можем прожить друг без друга
Мирослав Скорик: Уночі до нас прийшли: "На збори вам дві години". У вагон для худоби посадили і до Сибіру вивезли
Національна оперета України святкує 85-річний ювілей
"Я завжди досягала мети, яку ставила перед собою"
Скрипаль Роман Кім: "Сучасному музиканту не можна бути надто у "формах" та боятися зіграти неправильні ноти"
Кшиштоф ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ: "Музика повинна бути живою..."
Володимир СИВОХІП: "Генетичний код нації не заженеш у смартфон"
АНАТОЛИЙ СОЛОВЬЯНЕНКО: ЗРИТЕЛЬ УЖЕ НЕ ВОСПРИНИМАЕТ ГЕРОЯ-ЛЮБОВНИКА, КОТОРЫЙ ВЕСИТ 100 КГ
Харьковское "Лебединое озеро" ошеломило бельгийскую публику
25 жовтня в усьому світі вперше відзначався Міжнародний день опери
Вікторія Московенко про проблему оренди Будинку актора, реставрацію, унікальний акустичний зал та різноманіття заходів
Володимир Шейко про ювілей Симфонічного оркестру Українського радіо: хочеться, щоб з концерту люди пішли просвітленими
"Ми просто були ілюстраторами цього матеріалу": розпорядник хору Верьовки про виступ з "95 кварталом"
На написання "Як тебе не любити, Києве мій!" батькові дали добу - Тамара Шамо
Співачка Тетяна Асадчева втекла із суду до консерваторії. І вже 10 років "іде з піснею до людей"
Kyiv Opera Theatre: директор театру Петро Качанов розповів про ремонт, ребрендинг і новий сезон
Координаторка Офісу з розробки гуманітарної політики Галина Григоренко: музична сфера - закрита, відкривати її є нашим завданням
Диригент Ярослав Шемет: "На першій репетиції треба поводитися як на першому побаченні"
      © 2008-2022 Music-review Ukraine