Фестиваль «Хортиця – серце Європи» відкриває нові імена | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Фестиваль «Хортиця – серце Європи» відкриває нові імена
Фестиваль «Хортиця – серце Європи» відкриває нові імена
24 травня 2017, середа
Поширити у Facebook

У день Європи у Запоріжжі у палаці культури «Титан» традиційний Міжнародний фестиваль-конкурс «Хортиця – серце Європи. Pod jednym niebem», організований ВГО «Талановиті діти України» (віце-президентЛюдмила Пісковська) та Запорізьким товариством польської культури ім. святого Іоанна Павла ІІ (голова Анна Макушинська) за підтримки Міністерства культури України і Генерального консульства республіки Польща в Україні (Харків), зібрав талановитих дітей і молодь з різних куточків нашої країни. Географія учасників щоразу з проведенням цього фестивалю розширюється. Нині свої таланти представила Запорізька (Запоріжжя Вільнянськ, Токмак, Кам’янка Дніпровська), Донецька (Краматорськ), Харківська (Харків), Херсонська (Нова Каховка), Дніпропетровська (Дніпро, Кривий ріг, Каменське, Нікополь), Чернігівська (Ніжин) області. Захід, конкурсна програмам якого включала 100(!) номерів, відбувся в рамках мистецького марафону «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда» і зібрав справжній аншлаг.

- Намагаємося щоразу підносити нас фестиваль на новий високий щабель, запрошуючи до участі в ньому найкращих виконавців, а також залучаючи до роботи в команді журі видатних і широко відомих митців України, - розповіла організатор заходу Людмила Пісковська.- Захід, який започатковувався як майданчик для популяризації польської і української культури, сьогодні вже вийшов за ці межі і став платформою для просування загальноєвропейських культурних цінностей.



Учасники конкурсної програми представили широку палітру творчих жанрів і стилів. На сцену виходили хореографічні колективи, вокалісти і вокальні ансамблі, солісти-інструменталісти і цілі театри мод.

Глядачі у захопленні бурхливими оваціями вітали кожний номер, адже юні митці не втомлювалися дивувати найприскіпливіших поціновувачів - публіку оригінальними костюмами, постановками, виконавською майстерністю.

Вони такі талановиті і вже такі досконалі у своїй творчій реалізації, - відмітила народна артистка України Світлана Добронравова. - Радію, що наша молодь працює над розвитком своїх талантів. Дивлячись на цих юних артистів, я певна, що Україна має прекрасне майбутнє.

Справжнім відкриттям фестивалю стали інструменталісти-акордеоністи із Токмацької дитячої музичної школи - вихованці Світлани Утєнкової. Захоплення публіки і високу оцінку журі здобув дебют інструментального дуету «Гармонія» із Запоріжжя у складі викладачів дитячої музичної школи №5 Олександри Зворигіної (флейта) і Вікторії Артюшенко (рояль). Попри те, що дівчата вперше вийшли на велику сцену, вони одразу ж вибороли гран-прі. Не дивно, що і їх вихованці із ДМШ №5 Софія Губрієнко (фортепіано, молодша вікова група), Марина Цвєтаєва (фортепіано, середня вікова група) та Ярослава Коношенко (флейта, середня вікова група) також здобули високі відзнаки фестивалю – вибороли перші позиції у рейтингу найкращих виконавців. Ця команда стала справжнім символом фестивалю, наочно уособлюючи єднання української і польської культури – дівчата були вбрані з урахуванням української і польської національних традицій.

Бурхливими оваціями публіка дякувала за прекрасний виступ учасникам студії народної грузинської хореографії «Імеді» під керівництвом Малхаза Чахашвілі( центр дитячої та юнацької творчості Олександрівського району м. Запоріжжя). Юні танцюристи продемонстрували запальні хореографічні композиції, виконання яких потребує спеціальної підготовки і наполегливих тренувань.

Експресія у національній грузинській хореографії досягається, в тому числі, і виконанням певних прийомів, зокрема, ходою на носочках, - розповів керівник студії Малхаз Чахашвілі.- Без відповідної підготовки це просто неможливо зробити. У нашому колективі сьогодні займаються 25 учасників у віці від 4-х до 20 років. Тренування проходять тричі на тиждень щонайменше по дві години. Прагнемо розвивати свою національну культуру, збагачувати нею Україну. У цьому нас підтримує грузинська діаспора. Зокрема, костюми для наших виступів нам подарували брати із Грузії.

Своїм оригінальним виступом і дивовижними костюмами (композиція «Зачаровані») вразили публіку і прискіплеве журі учасники театру мод «Секрет» зразкової студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» під керівництвом Альони Стринадкіної.

На нашому фестивалі всі учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, - підбила риску заходу керівник газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна. – На творчому Олімпі сьогодні засяяли чимало нових зірок. Важливо, що талановита молодь, творчо опрацьовуючи національні культурні традиції різних народів Європи і навіть світу, просуває високі культурні цінності людства і робить це з величезною любов’ю до України.


Автор: Євгеньєва Валерія
Джерело: Запорізька правда



Інші:

Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine