Музика, що надихає на перемогу | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Музика, що надихає на перемогу
Маріупольський муніципальний камерний оркестр 
Крячок Василь
Музика, що надихає на перемогу
Маріупольський камерний оркестр «Ренесанс» виступив на офіційному відкритті Книжкового Арсеналу
24 червня, субота
Поширити у Facebook

Камерний оркестр «Ренесанс» заpаснований у 1989 році. Рішенням XVIII сесії маріупольської міської ради народних депутатів у 1994 році був включений в мережу державних установ культури.

За цей період з невеличкого ансамблю колектив виріс у повноцінний оркестр та став приводом для створення у місті власної камерної філармонії, яка почала свою роботу у 2018 році.

З перших днів становлення оркестру його очолює головний дириґент, заслужений діяч мистецтв України, доцент Приазовського державного технічного університету Василь Крячок, художній керівник – Лариса Галла, концертмейстер оркестру – Наталя Ляшенко.

Це колектив із Маріуполя став культурним форпостом і музичним символом незламності після початку війни у 2014 році. Під час блокади міста Філармонія стала укриттям, а нотна бібліотека оркестру, яка складалась із власних аранжувань диригента, залишилася в окупації…

Камерний оркестр «Ренесанс» гастролює у різних містах України і Європи та активно долучається до найрізноманітніших проєктів, серед яких Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» (Львів), концертні тури до Мішкольца та Будапешту, Всеукраїнський камерно-інструментальний фестиваль «Органум» (Суми), гастролі містами Західної України у рамках проєкту «Схід і Захід разом», участь у Міжнародних фестивалях «Музика у старому Львові» та «Музика у старому Кракові», спільний концерт з «Віртуозами Львова» на сцені Національної філармонії України, концертні програми у Рівному, фестиваль «Прикарпатська весна» в Івано-Франківську, участь у Міжнародному фестивалі «Шляхи дружби. Равена-Київ» під дириґуванням легендарного Рікардо Мутті, а також гастролі містами Італії.

Наймасштабніший проєкт оркестру – Фестиваль-конкурс юних виконавців з оркестром «Музичний листопад», який став єдиним у своєму роді проєктом на південному сході України.

Проєкт дає змогу юним талановитим музикантам виступити разом з оркестром  та випробувати себе на новому рівні. Оркестр проводить цілу низку заходів з підтримки сучасних талановитих музикантів, вокалістів та композиторів південно-східного регіону України, залучаючи їх до своїх концертів.

Камерний оркестр «Ренесанс» веде плідну співпрацю з колективами і солістами України та зарубіжжя, серед яких: В. Мітряєв (Київ), О. Чундак (Ужгород), солісти Харківського національного академічного театру опери та балету Е. Лисицький та М. Семко, «Віртуози Kyiv Mozart Quartet», Т. Скрипников та О. Білоусов (Дніпро), «PRACHT-ENSEMBLE» (Одеса), Ю. Кот (Київ), С. Казаков і О. Шелешкова (Київ), Музичний гурт «SLAP IT!BAND» (Дніпро), джаз-бенд «Діліжанс» (Маріуполь), Ансамбль класичної музики «АМАДЕУС» (Дніпро), Родина ШУТКО (Львів), Дніпровський академічний театр опери та балету (Дніпро), Народна капела бандуристів ім. Майбороди (Київ), Симфонічний Оркестр (Северодонецьк), студенти Національної музичної академії ім. П. Чайковського (Київ), «Tenors Bel’Canto», іспанський скрипаль Камран Омарлі та ще багато інших.


Репертуар оркестру різноманітний та постійно оновлюється, у ньому представлені твори багатьох композиторів минулого і сучасності. Також колектив має свою дискографію.

Перший компакт-диск побачив світ ще у 2006 році. У 2012-му спільно з Остапом Шутком був записаний диск під назвою «Для милих дам!». Репертуар компакт-дисків за участі оркестру «Ренесанс» включає популярні музичні твори «Від бароко до сучасності…».

Впродовж багаторічного творчого шляху колектив оркестру активно ініціює та долучається до цікавих проєктів, завжди знаходиться в постійному творчому пошуку.

На відкритті XI Книжкового Арсеналу оркестр під керівництвом Василя Крячка та за участі соліста Андрія Рахманіна виконали твори Моцарта, Вівальді та інших відомих композиторів. Концерт відбувся у партнерстві з Українським інститутом.

-Зараз колектив грає концерти пам’яті загиблих, бере участь у спільних проєктах з іншими оркестрами та постійно ініціює події, покликані підтримати співгромадян по всій Україні.

Нагадаємо, Книжковий Арсенал щорічно організовує Мистецький Арсенал. Нині фестиваль триватиме до 25 червня.

«Дякую Книжковий Арсенал за довіру, а Український інститут за можливість продовжувати організовувати круті івенти для рідного Києва, написала на своїй сторінці у facebook музикознавиця Люба МОРОЗОВА. - Відбувся чудовий концерт камерного оркестру «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії.

Дякую музикантам за надихаючий виступ. Отримала купу захоплених відгуків від вас, дорогі кияни, та кілька відео, від яких мені світліше».


Колективи: Маріупольський муніципальний камерний оркестр "Ренесанс"
Диригенти: Василь КрячокІнші:

У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
Оркестр Львівської філармонії INSO-Lviv виступив у Роттердамі
“Травіата” у... бомбосховищі
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії завершив гастролі в Німеччині
Музика Бетховена знову на сцені чернігівського філармонійного центру
ШЛЯХОМ ДО МАЙБУТНЬОГО
Вечір яскравих емоцій
Парад дебютів
“Інтереси глядача - понад усе”!
Знай наших! Слава Україні!
“Розмова” про толерантність
Симфонічна музика та джаз
Унікальна подія відбулась!
«Псальми війни» Євгена Станковича як духовне одкровення доленосної доби
Віднайдені партитури Людкевича вперше виконали у Львівській філармонії
Твори, перевірені часом
Чим запам’яталися “Контрасти”?
Місія здійснена
“Україна. Музика війни”
Фестиваль “Митниця. Нова режисура”
"Ренесанс" окупованого міста
На благодійному концерті в Острозі зібрали понад 14 тисяч гривень на підтримку захисників і поповнення матеріальної бази школи мистецтв
Полтавський симфонічний оркестр виступив в Києві
“Сімейка Аддамсів” повернулася
У Львівській опері представили першу прем’єру 124-го театрального сезону
«КУЛЬТУРА vs ВІЙНА. ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО»
Відкриття концертного сезону в філармонії Житормира
Viscount Jubilate 332
Прем’єра у DniproOpera - “Хитрий Лис”
Як відзначили ювілей Віктора Камінського
Чим запам’яталися “Дні української музики у Варшаві-2023”?
Українські камерно-вокальні перлини
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ 160-й СЕЗОН 2023/24
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Два дні й дві ночі нової музики/2Д2Н
Музичні імпрези нової музики в Одесі у зміненому форматі
Концерт музики українських композиторів «Agnus Dei»
Знати і памʼятати
      © 2008-2023 Music-review UkraineFile Attachment Icon
602.jpg