Звучатиме скрипка Страдіварі | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Звучатиме скрипка Страдіварі
Соколов Валерій
Молодіжний симфонічний оркестр
Плоскіна Віктор
Звучатиме скрипка Страдіварі
Почути унікальний інструмент можна буде на закритті XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».
7 червня 2016, вівторок
Поширити у Facebook
Джерело: Газета «День»

Концерт відбудеться у залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії 12 червня, за участю світової слави скрипаля Валерія Соколова (Австрія – Україна), скрипальки Марії Ткачик (Україна) та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». За диригентським пультом – заслужений артист України, екс-львів'янин, головний диригент Національного театру опери та балету Республіки Білорусь Віктор Плоскіна. Скрипка, на якій гратиме Валерій Соколов, 1703 року і належить до «золотого періоду» Антоніо Страдіварі.

У програмі – Концерт № 3 для скрипки та симфонічного оркестру Євгена Станковича, що стане львівською прем’єрою твору, написаного композитором 2015-го і присвяченого самому скрипалю-віртуозу. Твір є художнім відгуком на події сьогодення – Майдан і війну.

Також цього вечора звучатиме Концерт для двох скрипок одного з найвідоміших британських композиторів минулого століття Арнольда Малкольма, присвячений видатному скрипалю Ієгуді Менухіну та його учню Альберто (Івану) Лисому. Світова прем'єра Концерту у їхньому виконанні під орудою самого Маестро відбулася 24 червня 1962 року в рамках Музичного фестивалю м. Бат (Великобританія). Тепер, через 54 роки по прем'єрі, твір вперше прозвучить у Львові, і, як зазначають організатори «Віртуозів», на сцені поєднаються «бездоганна емоційна стриманість Валерія Соколова та шарм і витонченість Марії Ткачик».

А ще у програмі – балада «Ґражина» для симфонічного оркестру Бориса Лятошинського та Симфонічна поема «Мазепа» Ференца Ліста.

Варто додати, що Валерію Соколову – 30 років, і він, завдяки технічній бездоганності грі, емоційній і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару, – один із найзатребуваніших молодих скрипалів у світі.

Народився у Харкові. Вчився у спеціалізованій музичній школі. Згодом отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання у лондонській школі скрипалів Ієгуді Менухіна. Далі навчався у Королівському коледжі музики, Франкфуртській вищій школі музики, Віденській консерваторії.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм («Скрипка в душі») відомий французький режисер Бруно Монсенжон – автор документальних стрічок про Святослава Ріхтера, Давида Ойстраха та Ієгуді Менухіна.

Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав із Національним оркестром Франції, Лондонським оркестром «Філармонія», Стокгольмським філармонійним оркестром, симфонічними оркестрами Роттердама, Клівленда, Токіо, Зальцбурга, Цюріха , Ганновера та багатьма іншими колективами.

Був автором ідеї і художнім керівником Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори» у Харкові 2010 і 2011 рр.


Автор: Тетяна Козирєва
Колектив: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавець (артист): Валерій Соколов
Диригент: Віктор Плоскіна
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"
Джерело: Газета «День»



Інші:

Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
Представляємо імена лавреатів Премії імені Л.М. Ревуцького у 2026 році
Концерт Київської камери у Страсбурзі на дату річниці війни в Україні
Відійшла у засвіти народна артистка України та оперна співачка Людмила Юрченко
Хор "Гомін" поїде в тур США і Канадою з ретро-програмою та благодійними концертами — міста і дати
Перелік претендентів на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2026 році
Маємо честь привітати із ювілейною річницею видатного музиканта Бориса Блоха
Нове творче прочитання опери-хвилинки «Ноктюрн»
Жителів Києва запрошують зігрітися класичною музикою
Благодійний концерт у Фінляндії на підтримку України
Музика, що стала вічністю: пішов із життя видатний диригент Володимир Співак
Як Органний зал став найромантичнішим місцем у Львові
Обрано лавреата Премії імені Б.М. Лятошинського у 2026 році
«Бебі-бум»
«Надія після відчаю…»
Одеській національній опері – 216!
Романтичний вікенд у Музеї Соломії Крушельницької
Наші в Лондоні!
Арт-проєкт «Серця України»
Орган під зорями "Теорія Великого Баха"
Музична дипломатія
Гастролі «ОПЕРА ДНІПРО» у Великій Британії розпочалися яскраво й по-справжньому тріумфально!
Ювілей інтернет-сторінки Mozartiana Galicia
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-класична музика 2025» оголосив переможців
      © 2008-2026 Music-review Ukraine